Miresele anului 2006 (95)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza! Haideti la o si un ceai. Is bine dispusa, ca s-a facut vreme buna. Asta dupa ce ieri am mers dupa cazier si m-a plouat si m-a batut vantul de-am crezut ca nu mai ajung acasa. Oricum, ieri a fost o zi... de pomina. Am ajuns acasa, venise un mester sa ne monteze o chiuveta la centrala, l-am rugat sa se uite si la un intrerupator in casa, ca tot bateau sigurantele cand a incercat sotzul sa-l monteze, cica erau legate firele pentru o priza. In fine, am stat dupa el, strans dupa el ca a trebuit sa umble in doza (culmea, era cea mai fatzuita doza din toata camera ). Intr-un final m-am apucat de facut ordine in dulapurile din bucatarie cand m-a sunat maica-mea ca ii e rau. Fuga sus, n-am avut eu ce sa-i fac, l-am chemat pe frate-meu sa vada ce-i cu ea: a facut o colica renala de toata frumusetea, m-am tot agitat pe langa ea ca un pepsi (si de pomana, mai mult ca l-am chemat pe frate-meu). L-am trimis si pe hazband la marmacie dupa medicamente si pana la urma si-a revenit. Pe la 8 inca mai dereticam prin camara, dar deja picam de pe picioare, asa ca m-a luat sotzul frumusel pe sus si le-am lasat toate balta, m-am dus la dush si in pat. Mi-au mai ramas 2 rafturi neterminate in camara, sper sa o tulesc si azi mai repede sa le termin pana se elibereaza si sotzul sa mergem la shoppaiala. Sa vad cum mi le aranjez, ca de ajuns pe acasa e musai (am pus masina sa spele si trebuie sa ajung sa intind hainele) si as vrea inainte sa ma intalnesc cu sotzul sa trec pe la un magazin de plastice care se inchide la 5... Colac peste pupaza, trebuie sa si ajung la o ora rezonabila acasa, sa fac o portie de Tiramisu pentru colegi, ca maine e ultima zi si sa nu plec de aici ca de la ... un birou pustiu, ca totusi am fost colegi 3 ani.

Gio e mortala 'capsunica' ta. N-am mai intrat ieri sa-ti raspund: daca 6-7 e ora rezonabila de venit acasa... Asta in conditiile in care mi-a promis ca saptamana asta vine devreme sa terminam treburile. Asa ca si la noi mai mult sambata se face si asta e. Mai problema e ca si eu sunt la serviciu si pana ajung, pana mananc si eu ceva si sa ma apuc de treaba... deja e 5 (de sapta viitoare va fi si mai tarziu). Asta e, cumva le rezolvam noi (imi vine sa rad, deja hazbandul atatea face sambata ca nu cred ca-i ajunge ziua nici daca are 40 de ore).

Kreliutz spor la 'preumblari'.

Edit: Kitzy doar de luni incep noul job, asa ca inca nu stiu cum e .

O zi buna la fete!




Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
Copilului meu i-a iesit o maselutza, de aici starile lui morocanoase si toate nebuniile.
Ma bucur ca va place capsunica mea, sper sa-si tina fesul pe cap. Imi da o prietena o bluza rosie, dar nu stiu in jos ce-i dau. nu am pantaloni sau strampi rosii, nici verzi. vad eu acum.

Tot caut cazare la munte, vrea si cumnata, unde am rezervat nu mai sunt locuri, asta e mai cu fitze, vrea piscina, etc. alea sunt de la 200 lei in sus si nu vreau eu...si tot asa.

Aly de luni incepi dincolo? da mai ca in 21 ai zis. Multa bafta iti doresc. sper sa intri de acasa sa ne zici cum e.
Tot e bine, ca al tau are sambata libera. Clau lucreaza si sambata pana pe la ora 16. cand nu lucreaza(extrem de rar, cand avem musafiri sau mergem in Ab) mai face cate ceva si prin casa. dar sunt rare zilele alea.
Kitzy inca 2in1. asteptam vesti bune.
Botic .
Oana cum mai e Marius? v-am visat azi noapte. se facea ca aveati ap. deasupra noastra, am facut un chef si numai tu ai venit, marius dormea....

si aici e soare, sper sa nu mai vina ploaia.
hai va , ca am multa treaba azi.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata si de la mine

quote:
Originally posted by krelia

pupici la fete...va zic din Craiova ....am trecut si prin Slatina..
.....
maine ne indreptam spre banat, da ..si stam acolo pana duminica...asa ca, vom avea ce povesti (sper sa am si timp de vizitat si de "vizitat")

va pupicesc pe toate si va port cu mine in gand


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.




Kreliuz frumos turneu....lasa ca uite asa mai vedem Romania...desi in unele parti ramai cam deprimat dupa ce vezi!
...dar lasa acum chiar pleci spre locuri frumoase!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by ralnied1

Oana, si acum cum se simte domnul Marius?





din pacate nu prea bine ...nu poate indoi degetul deloc si il doare

dar ieri i-am cumparat o pereche de manusi de plastic
asa ca pot raporta cu mandrie...ieri am curatat amandoi in 2 ore baia, de la spalat de gresie si faianta...pana la geam si stearsa mobila, usa ...e luna baia mea

inceputul e promitator...azi am in program dormitorul
si vineri livingul....bucataria ramane pe WEE ca acolo oricum o sa mai facem si saptamana viitoare



You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio ...e super capsunica
...cred ca la momentul potrivit o sa tina si basca pe cap...ca o sa ii vada si pe ceilalti copii costumati

ei ce mi-ar mai place sa stau in Timisoara...e atat de frumos, si atat de aproape de granita ...io tot cu gandul la duca sunt
...si visez la concediu de numa numa...si pana in septembrie mult mai e!

Super fain daca a-ti rezolvat sa mergeti la munte...incercam si noi sa gasim ceva de 1 Mai...si normal daca se poate mai ieftin

a-ti auzit ceva cum ca ar veni Madona in Ro? ca la un asemenea concert nu pot sa lipsesc


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio asa-i, si oricum, sambetele asa repede trec, ai vrea sa faci 1000 de chestii si nu prea apuci... asta e. O sa intru sapta viitoare de acasa sa va spun impresiile. Sper sa fie bune, oricum, de obicei imi dau seama din prima zi daca imi va placea/ma voi acomoda intr-un loc sau nu. Nu scapati de mine asa usor, mai ales ca trebuie sa-mi tineti si de urat cateva zile, cat raman singurica acasa.

Oana te-ai scos cu manusile . O miscare inteligenta oricum, eu nu prea lucrez fara manusi, chiar si chirurgicale, ca la alergiile mele numai 'coctailul' de detergenti si solutii de curatat din perioada de curatenie imi mai lipsesc. Ati fost tare harnici, bravo voua. Eu sper sa termin azi camara, maine sa facem dormitorul si sambata sufrageria si ceva maruntisuri (usi, scaunele din bucatarie, intrerupatoare), dar numai daca apucam, daca nu, tot o sa ma plicti singura acasa sapta viitoare, macar am de lucru .


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana nu am auzit de nicun concert al madonnei.
Aly si eu imi pun manusi, din cauza ca asa imi distrug mainile dupa o curatenie dintr-asta...aoleu....

inca mai caut...pana acum ne-a cazut cu tronc un hotel in Predeal...sa vedem ce mai gasim.
locuri sunt destule....la preturile astea...

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Am sosit mai devreme de la medic, da n-am avut timp sa intru ca am avut de lucru pe la bucatarie.
Deci: monitorizarea a iesit super bine, la ecograf, dr a facut ochii mari, a zis ca nu respira ( nu va speriati!!!!) ii batea inima, dar nu mima respiratia, si-a zis ca in general cand se intampla asa, se pregateste de nastere si inimioara asa de frumos se vedea cum ii bate
Si plus cand i-am zis ca e cam agitata, a zis ca si asta-i un semn, asa ca ne pregatim incet incet, poate pe saptamana viitoare isi face aparitia si printesa mea.

39+ cu Diana

AMR max 1 saptamana !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Kitzy asta nu o stiam cu mimatul respiatiei. ce am observat la mine si la alte mamici, cu cateva zile inainte de fericitul evenimnet, bb e foarte agitat. Ti-am zis si tie, uite ca si dr. are aceeasi parere cu mine.

noi am fost prin parc, pe urma a venit Clau la o ora rezon acasa(19) si am plecat toti 3 la un fotbal in alt parc.

Am vb. si cu coana mare, a ajuns dupa amiaza, era la treaba. nu cred ca ne vedem in seara asta, m-ar fi sunat pana acum.
Maine dim. dupa ce las copil la gradi, merg sa o vad.

colac peste pupaza, imi zice Clau ca vin prietenii aia ai lui in weekend la Tm. de sambata pana duminica, dar chiar nu aveam chef de ei. o familie cred ca va dormi la noi. ce ma enerveaza, e ca nici macar nu au avut bunul simt sa ne anunte ca vin. a vb. doar cu celalat prieten de aici...atunci la el sa stea.

am facut o ciorbitza de fasoale boabe si curat in cateva din sertarele/dulapurile din bucatarie. Maine sper sa termin cu asta.

va , ne auzim maine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Hello!
si
Noapte buna!

In seara asta am facut ceva mancare, dupa aproape o luna de pauza...
Acum am facut un dusulet fierbinte si ma bag in patut sa ma uit la Grey's.
Pe maine!

Foto Cheile Bicazului-Tusnad
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput