Miresele anului 2006 (95)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

http://in-cult.info/testin.html
Ia faceti testul si distrati-va!

38+ cu Diana

AMR max 2 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


unde sunteti fetelor? Botic, Kitzy ma doare mana de cat refresh am dat la capitolul asta!!!!
Sper sa reveniti cu forte proaspete.... si Kitzy!!!! sper ca nu ne-ai facut o surpriza.
Noi suntem bine, weekendul mai mult pe afara, cu toate ca eu am fost umflatarau de tot so movvvvv.

am pus poze cu piticul:
http://good-times.webshots.com/photo/2945906750065845318qADiKx

si cu mine desfigurata:
http://good-times.webshots.com/myphotos?action=refreshPhotos&albumID=563095420&security=cvtawj
sper sa nu va speriati, sau sa aveti cosmaruri.
va si o sapt. buna sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata!

abia m-am trezit azi dimineata...asa imi trebuie daca am jucat renz pana la 1 noaptea

ce mai faceti? Kitzy care e situatia? hai, cu ptuin noroc augem in 19 cum spuneam eu

Gio, lasa ca trece si umflatura si vanataia...principalul e sa se prinda, tin pumnii sa iasa bine ca si asa costa o caruta de bani

Aly, am vazut ca nu intrii azi...dar oricum felicitari ....ma bucur ca ai gasit ceva ce sa iti convina si s-a terminat starea aia de incertitudine
da nu pot sa nu zic ....si nu ne-ai zis nimic?!?! ai tacut chitic acolo!

Botic pe unde esti?


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Servus fetelor!
N-am nascut inca
Oana eu zic ca apuc si data de 20-20 si ceva, o fac taur
Gio nici nu esti asa umflata, dar zici ca te-a caftit cineva la ce vanatai ti-a lasat lasa ca trec si alea, tu sa fii sanatoasa.
Ieri a fost dr mea de garda si ne-am dus la eco, a zis ca bebelina inca n-are de gand sa iasa, asa ca va las cu ochii in soare cu tot cu pariurile voastre


38+ cu Diana

AMR max 2 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana. cum fu in deplasari?
Kitzy hai mai, ca eu am zis 15 aprilie. Dar minuni se pot intampla, asa ca stai linistita.
Iti dai seama, cum se uita oamenii dupa mine pe strada. cine stie ce gandesc...o fi pe asta barbatul!!! si uite ce tantosa merge cu el de mana!!!

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

tanstosa huh? Cred ca lumea te-a compatimit, o fii zis saraca, tace si inghite
Acuma cum esti? S-a mai retras umflatura? Ca vanataile o sa te mai tine un pic, o sa fie toate culorile curcubeului pana ti se vindeca de tot.
Si 15 aprilie ziceai tu, ca nu mai stiam....sigur nu e 15, imi pare rau ca n-ai nimerit parca vad ca apuc si sapt 41

38+ cu Diana

AMR max 2 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Hello! Sunt vie, intreaga si nevatamata!
Intru mai tarziu sa va scriu.

Foto Cheile Bicazului-Tusnad
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Botic traiesti? hai zi, nu ne tine in suspans...pe unde ai umblat?
Kitzy pana maine noapte la 12 mai este. Inca sper intr-o minune...
S-a mai dezumflat, m-am dat cu fond de ten, degeaba...tot se vede. asta e...nu pot sa stau sechestrata in casa o sapt.
si noapte buna.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Pai, Gio... cam pe nicaieri n-am plecat...
Am fost in zona, daca pot zice asa.
Doar ca vineri noaptea n-am dormit deloc, am avut ceva de lucru. Dimineata am plecat direct la mama. M-am intors la amiaza. Am fost la niste cumparaturi. Apoi din nou la ce aveam de lucrat... Sambata seara m-am culcat pe la 3 dimineata, ieri la munca. Apoi la o expozitie de reptile , la niste cumparaturi, la o plimbarica intr-un loc unde n-am mai fost pana acum, aici in Iasi - nu mai departe, aseara o vizita scurta la soacra-mea, ca era singura acasa. Si, in final, iar la lucrat. Pana azi-dimineata la 5.30.
M-am trezit la amiaza si am plecat direct la munca. Cu gand ca vin acasa in seara asta si ma culc imediat. Dar m-am uitat la meciul Stelei si, intre timp, niste idioti de vecini au inceput o petrecere si de vreo 3 ceasuri urla manele in disperare langa mine. Deci nu stiu, zau, cand mai adorm...

In rest? Alte noutati? Pai... frate-meu nu mai vrea sa se transfere aici. Mai mult chiar... de azi si-a luat functia in primire si... zilele astea incepe pregatirea specifica, deoarece in decembrie va pleca... in Afganistan Sunt terminata de cand am aflat asta, am mai incercat sa-i schimb parerea, n-am cu cine discuta. Vrea sa plece si va pleca. Asa ne-a spus
A... si m-a linistit ca imi da masina aproape toata luna iunie, ca el este in tabara de pregatire la Predeal, deci... sa stau linistita.

Azi am aflat ca de Paste am liber doar duminica. Luni si marti voi lucra Mi-am facut mii de draci, dar... asta e, nu se schimba nimic.
Saptamana trecuta ne-au dat prima de Paste, constant in bonuri de alea de masa. Le-am si terminat intre timp.

Trebuie sa umblu zilele astea sa-mi caut niste pantofi de purtat, ca nu am si sunt disperata. Da' nu stiu cand, ca-s atat de obosita, incat nu-mi mai vine sa fac nimic.
Nici mancare n-am mai facut de nu stiu cand. Noroc ca sambata ne-a dat soacra-mea ceva de am avut pana azi. Dar s-a terminat, deci maine e obligatoriu sa pun ceva la cale. Si nu stiu ce...

Nici n-am mai apucat sa spal rufe, sa fac ordine pe aici...
Curatenia de Paste, aia mare, cred ca ramane pentru alta data, ca, zau, nu-mi mai vine sa fac nimic...
Am stat si m-am gandit ca pana la urma, curat pot face si dupa aceea. Musafiri nu avem, pe-acasa nu prea stam, asa ca de ce sa mai consum si sa innebunesc degeaba, nu?

Oana, cum a fost la hotelul ala? E frumos?
Gio, arati "bestial"... Sotul meu s-a speriat cand a vazut pozele. Nu stia la ce ma uit asa interesata
Kreliutz, ce mai faci?
Kitzy... adica... nu va fi 16? Atunci sa fie 20... zic eu...
Dar cum nu te vazusem pe aici zilel astea, m-am gandit si eu ca poate esti la spital si ma intrebam de ce nu ma suni sau nu-mi dai un SMS...

Cred ca ma duc in patut... desi nu stiu cum voi reusi sa adorm...
Aveti aici cafeluta, ceiut... pentru dimineata!
Noapte buna!

Foto Cheile Bicazului-Tusnad
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza! Va poftesc la un ceiuc fierbinte si o cu frisca. Ce vreme frumoasa a fost ieri, si azi ploua si-ti vine sa zaci in pat.
Gio hai ca nu esti asa umflata. Vanataia... asta e, o sa treaca. Ti-am zis ca si soacra-mea a patit tot asa, doar ca la ea era in partea de sus, drept urmare s-a invinetit la ochi, deci si mai interesant.

Kitzy haios testul, m-am pacalit doar la 2 intrebari . Zici ca le strici pariurile fetelor?

Botic asta e, lasa ca va fi ok si cu fratele tau, se va intoarce cu bine acasa. Cat despre chef, nici eu nu pot spune ca ma omor sa ma apuc de una-alta.

Onutzule nu ma certa ca nu v-am spus mai repede. Efectiv nu mai suportam sa spun ca merg la interviu si pe urma sa trebuiasca sa spun ca nu l-am luat... Sper ca ma intelegi. Oricum, a venit la timp, ieri colegul care a mai ramas a primit decizia oficiala: din 30 iunie intra in 'concediu fara plata'.

Iar a trecut prea repede weekend-ul, asa prelungit cum a fost. Sambata sotzul a mers cu taica-sau la targ, ca au primit creditul si sa-si ia masina (second). Eu am ramas pe baricade, am pus haine la spalat, am facut un spanac pentru pranz si pe urma da-i bataie, am facut curatenie in 2 camere (sters geamuri, parchet, periat covor, etc). Pe cand s-a intors hazbandul pe la 3 ceasul, deja nu mai eram in stare de nimic. Mi-am facut si listuta cu ce am de facut la curatenie, m-am ingrozit cat a mai ramas, si totul trebuie rezolvat saptamana asta. Vad acum ca se strica si vremea, sper totusi sa stea ploaia atat cat sa batem covoarele. Mai spre seara am mers si eu sa-i vad masina lui socrelu, si-a luat un Volkswagen Vento din '94, bleumarin metalizat, fainutza masina si extrem de bine intretinuta. Duminica am luat-o la 'picior' pana la www.hotelgermisara.ro/wellness.htm" target="_blank">Geoagiu-Bai de unde ne-am intors abia ieri dupa-masa (am facut niste mici misculatii pe la scarbiciu, dar a meritat, ne-am simtit excelent). Ieri pe cand am ajuns acasa n-am mai avut chef de mare lucru, doar ce am calcat hainele spalate sambata si am mai dat o raita prin oras in cautare de costum pentru iubi, si tot n-am gasit, ce mi-a placut tot cu pantaloni-salvari era, asa ca mai cautam. De azi sunt 'back in business', vreau s-o tulesc mai repede spre casa, sa vedem ce mai apuc sa fac.
Sa aveti o zi buna!




Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput