Miresele anului 2006 (95)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly spor la analize.
Botic bine ca nu ai prajit de tot prajitura aia.
Kitzy dar ce monitorizare ti-a facut? eu mergeam la dr. si doar la eco ma punea de fiecare data. Nici examen ginecologic nu-mi facea, cica se vede totul la eco, caci e cu risc de avort spontan.

fete va , merg sa ma gat si eu, trec pe la birou la Clau si la taiat cu mine. doamne ce groaza mi-e!!! Macar de ar veni dr. la timp, sa nu pierd timpul pe acolo si sa tremur toata.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio la monitorizare masoara BCF-urile si contractiile uterului, stau acolo cam 15-20 de min. Le-am inceput din saptamana 36 si le fac saptamanal. Si o data la 3 monitorizari a zis ca-mi face control pe masa sa vada cum stam cu colul.
Multa multa bafta la dentist....sa nu lesini pe acolo

38+ cu Diana

AMR 2 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


sunt bine, cel putin acum.
plecata de la ora 16, am ajuns la ora 20 acasa.
Dr. a venit la ora 18, asa ca am pierdut vremea prin Mall. Mi-a facut anestezie si pe urma au pregatit pe acolo, ma uitam la alea si cu frica. Mi-au pus o chestie pe fata, numai ochii, gura si nasul era afara. cica era camp steril si sa nu pun mana.
Dr. a inceput totul la ora 18.30 si la 19 era gata. Mi-a dat niste gauri si mi-a pus 2 cuie in cap. asta a fost expresia lui. Nu m-a durut nimic, singura chestie naspa era sangele pe care-l simteam in gura. aspira tipa aia, dar tot nu lua tot.
Dr. e putin cam pesimist, ca nu va tine, caci am putin os. Mi-a pus o aditie de os, am facut o radiografie si am cumparat o plasa de medicamente. sper sa nu-mi pice, ca am pus-o!!! ca sa-mi refaca osul ma costa cat un Logan. sper sa nu ajung sa-i cumpar o masina doctorului.
Peste 2 sapt. merg sa-mi scoata firele si cred ca sa-mi scoata si lucrarea din partea dreapta.
Mi-a zis ca lasam 6 luni sa treaca, ca sa se refaca bine osul si pe urma punem dintii.
acum am luat un antibiotic si nurofen.
cica ma voi umfla putin, caci mi-a dezlipit gingia de pe os si asta e o reactie normala a organismului.
e bine totusi, efectul a cam trecut dar nu ma doare tare. e o durere suportabila, la cate copcii am.

merg sa stau cu punga de gheatza la obraz.
nu a fost asa traumatizant cum imi imaginam.
aaaaaa..... vestea buna e ca nu are legatura sarcina cu implantul. cica e anestezie, care nu contine...nu stiu ce...care nu ataca fatul. dar eu una nu as ramane acum insarcinata, caci tot sunt emotii si stres. asa ca mai pe la toamna ne-om apuca de treaba.....


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Kitzy eu nu am facut asa ceva. iti pune ceva pe burta, nu?
oare de ce nu am facut si eu dintr-asta? nici cand am nascut nu mi-a pus, la cat de repede a decurs totul, ce sa mai monitorizeze????

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Gio bine ca ai scapat usor. Sa tii cat mai mult gheata acolo ca sa nu te umflii foarte tare. Si eu am avut operatii de genul asta, cu scociorat prin os cand mi-am scos maselele de minte (toate erau neiesite, deci le-a scos chirurgical) si daca am stat mult cu gheata nu m-am umflat chiar asa de tare. Sper sa iti reziste lucrarea si sa nu fie nevoie de altceva, ca din cate spui e nasol.

Kitzy bine ca e bine. Asta conteaza acuma nu?




Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Aly da, conteaza ca e bine si sanatoasa, in rest ne-om descurca noi cu toate.
Am intrat deja in saptamana 39....cand ma gandesc......
Gio ai vazut ca n-a fost chiar asa rau cum iti imaginai? Traiasca anestezia!!! Acum sa tinem pumnii sa nu cada ce ti-a pus acolo, ca ar fi naspa rau de tot. Si bine zice Aly tine acolo punga cu gheata sa nu te umfli.
Si cu monitorizarea, asa e, iti pune pe burta o chestie rotunda ca un stetoscop pe care-o unge cu gel si peste pune ceva curele de elastic sa stea fixa si mie-mi da un buton pe care tot trebuie sa apas cand simt ca misca bb. Am inteles ca in sala de nasteri iar te pune la monitorizare. Ciudat ca tie nu ti-a facut asa ceva, poate nu se face peste tot, nu stiu. Dar oricum e asa de fain sa auzi cum ii bate inimioara, ieri era tot la 145b/min si aproape 170 cand misca

38+ cu Diana

AMR max 2 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Eu sunt ca un balon pe-o parte. colac peste pupaza am inceput sa fiu si vanata. asta de aseara se vedea.
Educatoarea lui Marco a zis ca nu se vede tare, asa o fi, dar eu tot umflata sunt.
In rest sunt bine, azi dim. la 4 cand a plecat Clau, am luat un algocalmin, caci ma durea obrazul-culmea, nu gingia.
sper sa inceapa sa se dezumfle acum, sa ies si eu din casa.

Fetelor copilul meu va fi capsuna la serbarea Iepurasului din 22 aprilie. acum am vb. cu cumnata sa-i faca costumatia, caut pe net, ca sa-si faca o imagine mai clara croitoreasa aia. Din pacate nu mi-o poate face azi, ca lipseste tanti de la fabrica. vad eu cum o trimite pana pe 22.
Marco e primul de la el din grupa care va zice poezia. Azi dim. a inceput sa o zica, dar i-a sunat mobilul patronului si gata, nu a mai vrut.

Aly aoleu, asa ma paste la cealalta lucrare, care trebuie data jos, ca misca. si dr. care mi-a facut-o mi-a uitat un rest de radacina acolo, deci iar trec prin ceva asemanator.
Kitzy eu i-am auzit inimioara la eco, chiar ca e o senzatie faina sa auzi cum bate.
Imposibil sa nu aiba aparta dintr-asta la maternitatea universitara unde am nascut. doar ca la mine poate nu a fost cazul, daca am nascut foarte repede....unde sa mai imi puna alea????
Dr. la cabinet nu cred ca are, doar la eco ala in 3D sau $ D nu mai stiu, am vazut tot ce se poate vedea, si pe bucati: buzele, degetele, fatza, piciorul, etc. am auzit inimioara, mi-a dat poze si filmele cu inregistrarile acasa. ar trebui sa mai pun CD-urile sa-l mai vad pe goanga asta, tot zic, dar cine mai are timp de asa ceva. S-o uita el cand va creste.

ma bag la cauta capsuni pe net.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio sa stii ca asa e, si eu ma simteam mai umflata decat eram de fapt.
Costum de capsunica zici? Ce tare! Ma gandesc cand mi-o veni si mie randul la din astea, macar am de la cine sa cer sfaturi .


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Caut, dar nu am gasit decat o capsunica din america si e fetitza. macar ne inspiram cat de cat, am mai gasit un dovleac si uite asa...ne punem mintea la creatie.
Eu chiar sunt umflata si parca mai tare decat de dimineata. asta e...am comis-o, acum trebuie sa se vindece. si sper cat mai repede, caci parca nu-mi vine sa ies din casa. Zic si eu ca m-a batut barbatul...cam asa arat.
Clau e la Sibiu, sper sa termine repede, sa mearga in Alba- sa termine si acolo si, daca nu e obosit, sa vina azi acasa.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Lasa ca asa ne distram de socrela: tot asa a mers la dentist si i-a atins ceva nerv ca-i lucra la dintii de sus, si i s-a invinetit ochiul (cica se mai intampla, dar sunt rare cazurile), saraca asa stresata era ca toata lumea credea ca a caftit-o socrelu .

Fetele, si sa aveti un weekend placut. Ne auzim pe marti, ca luni nu voi intra.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput