Miresele anului 2006 (95)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Ralu, Aly multam de ceiutz, e numa bun pe vremea asta de kk de afara
Ralule stai linistita in privinta fratelui tau ca totul va fi ok, stiu ca tie nu-ti suna asa acuma, dar o sa vezi ca va fi bine
Si zici data de 20? Hmm....eu zic ca o depasesc si pe asta
Aly asa se pare, ca tin cu tot dinadinsul sa stric pariurile ce sa fac daca fata se simte bine in garsoniera? Ieri cred ca facea curatenia de Pasti ca tare agitata a fost
Felicitari pt masina socrelului, s-o foloseasca sanatos si sa nu faca accidente.
Noi in mare am cam terminat cu curatenia de Pasti, Alin mi-a spalat geamurile, faianta in baie, eu am facut balconul, am spalat perdelele, mi-am spalat mobila de bucatarie, camara, am facut prin dulapuri, Alin mai are sa faca pe deasupra si pe sub dulapuri, covoarele is spalate ( noroc c-am prins vreme buna ) si s-au uscat repede, in rest o sa mai facem ca si o curatenie normala de sfarsit de saptamana.

38+ cu Diana

AMR max 2 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Am inviat......cu gramezile de treburi...maine plec in deplasari...asa ca trebuie sa pregatesc totul cu maxima de atentie si sa las lucrurile in ordine pana saptamana aviatoare...
sa ma iertati ca nu am mai intrat, dar am fost cu nervii prastie..si cu diverse chestii de terminat...de predat...de rezolvat...

in rest....am fost in wee pana la shoping...ne-am mai luat una alta....iubi si-a cautat un sacou de raiat (sau reiat, ca nush cum se scrie )..si pt ca era de fapt costum, pentru 600 de mii a zis sa-si ia si pantalonii.....eu m-am facut cu o fustita de vara, vaporoasa, neagra cu floricele mari roz-rosii-movulii....si ca atare mi-am luat si 3 camasutze ..rosie, mov si verzulie ...pai, ca sa am de asortat, nu? ....noroc ca saptamana asta ia banii...ca noi am fost in stare sa spargem aproape toata lichidarea mea .....
in rest...nu prea am noutati....

Gio, pupa fata sa te faci bine!....deocamdata virtual ...
botic, sunt bine, doar putin agitata cu actiunile astea "deplasatoarea" ...tu ce faci? nu mai fii trista cu fratelo...daca asta este dorinta lui si asta il face fericiti, multumiti...nu ai ce face, decat sa fii alaturi de el....e drept ca e cam sensibila locatia...dar...macar iti ramane masina o luna intreaga (glumeam, iti dai seama )
onutzu'...deci "kung f" in depalsare?? ...hotelul si alte alea ce vrei sa ne zici? ...
Aly, si felicitari pentru noul job!! Sa-ti aduca numai satisfactii si profesionale..si personale!
kitzy...deci esti spargatoare de pariuri, da?...biiiiiineeeee...ete ca je incerc o alta data.....sa vedem daca pici pe ea...sau cat de aproape de ea pici.....26 aprilie


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Kreliutzule ai inviat!
Chiar ma gandeam ce s-a intamplat cu tine.
Vad ca toata lumea e stresata pe aici cu diferite treburi, eu is tare linistita
Si zici ca schimbi pariul? Pai ce treaba-i asta? Pariurile nu se mai schimba din moment ce s-au facut deja...acuma vrei sa ti-l daram si pe asta?

38+ cu Diana

AMR max 2 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata si de la mine

Botic nu fi suparata...e drept ca nu e cea mai "exotica" destinatie...dar stii tu, daca si-a pus ceva in cap, ce rost mai are sa tot vorbesti tu ca o moara stricata...cand el tot ca el face!
Fi alaturi de el, si sustine-l...e tot ce poti sa faci!
...referitor la masina...o sa ai un super concediu dupa cum vad

Aly, nu te cert ...te felicit, doar ca ai aparut asa cu vestea ...si ne-ai surprins pe toate (in sensul bun al cuvantului evident! )

Gio cum mai esti cu vanataia? ar trebui sa inceapa sa se retraga!

Kitzy, asa fa ordine ...pai ce e aici!!! Pariul e pariu domle'...io am zis 19 ...si 19 ramane

Kreliuz sper sa fie frumos in deplasare!

acu sa va pove despre deplasarile mele:
Luni la Bucuresti...am ajuns la 10:30...am mancat o pizza cu fratelo...am dormit la el
Marti la sedinta si la ora 14:00 dupa ce am terminat am plecat spre casa
...dar mi-a placut, era cald in Bucuresti, tipele erau cu tricouri cu maneca scurta si ochelari de soare
Miercuri am plecat spre Moldova...am ajuns la Tg-Frumos seara la ora 21:00...hotelul a fost dragut...si ieftin zic eu, micul dejun a fost bun...dar locatia nu e cine stie ce...adica pe DN nu stiu cat
...nu e indicat de concediu...dar pt deplasari scurte sau opriri pe drum e bine acolo!

sa va spun de curatenie...sunt in plop
...si la cum ploua nu ma lasa inima sa spal geamurile...sper sa fie vreme buna pe sfarsitul saptamanii

cu mancarea iar nu stiu cum sa fac...ca imi vin socrii in vizita de sambata pana marti...dar am noroc ca duminica mergem la masa la bunici...luni la noi...iar marti la mama...asa ca ne-am impartit responsabilitatile

ma tot gandesc ce praji sa fac...Aly?
oricum fac vreo 2-3 ture de Muffins...ca vine fartelo acasa...si mai vin prieteni pe la noi
iar acu la sfarsitul asta de saptaman incerc tarta ...sa vedem ce iese!

cozonac, oua rosii si mielul il aduce soacra...asa ca mie nu mai imi ramane de aranjat prea multe....deh, ma consolez si eu cum pot


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Onutzule si pariul tau ti-l daram
Eu de Pati nu mai fac nimic, scap de data asta si de mancare si de oua si de prajituri

38+ cu Diana

AMR max 2 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by kitzy

Onutzule si pariul tau ti-l daram
Eu de Pati nu mai fac nimic, scap de data asta si de mancare si de oua si de prajituri

38+ cu Diana

AMR max 2 saptamani!!!




auzi da tu de vorba aia "Nu zi hop pana n-ai sarit gardul" ai auzit!?!
asa ca cine stie ...stai sa trecem de 19!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

si am uitat sa va spun, cumata mea a pierdut sarcina


fereasca D-zeu de asemenea situatii, ca ajungi la disperare si nu stii ce sa mai faci!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Botic zici ca s-a speriat sotul tau de mine?
Asta e in legatura cu fratele tau, n-ai ce face, asta isi doreste, trebuie sa va rugati sa fie bine.
Ma bucur ca va lasa masina, veti avea un concediu super. spor la cautat pantofi.
Aly ma bucur ca ati avut un weekend fain. se pare ca ploua in toata tara, cred ca sar peste geamuri de Pastele asta.
Suis mi-am facut implantul, si sunt ochi a inceput sa se invineteasca, de fapt e rosu si spre nas...asa galbui.
Oana incepe sa se retraga umflatura, raman inca culorile.
Bai ce rau imi pare de cumnata ta, cum s-a intamplat? care sunt cauzele? cate sapt. avea?
Kitzy eu zic ca nu mai apuci data de 20, mai ales ca e asa acidutzu... Doamne ajuta sa nu te apuce durerile si sa nu te dilati, ca atunci e naspa si trebuie sa provoace. Sau poate te baga in cezareana, nu te mai lasa sa te chinui.
Harnici ati fost cu curatenia, dar voi ati facut-o pt. printesa, mai tare.
Krelia maine la drum? ai numarul meu, nu?
sa purtati sanatosi noile achizitii.

bai...cica a iesit bestial costumul de capsunica alui fiu-mio. si eu azi i-am luat masurile sa i le zic cumnata-mi. cum l-a facut? dupa ochi? sper sa-i fie bun....

si o zi buna sa aveti.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Onutzule pai n-a fost chiar asa neasteptat, ca doar stiati ca imi caut. Cu praji nu stiu ce sa zic, eu inca nu am facut meniul pe Pasti. Musai sa-l facem azi sau maine, pe joi vreau sa cumpar toate cele necesare ca saptamana viitoare joi sotzul e pe drum de la Bucale, eu o sa ajung ceva mai tarziu acasa de la noul job, plus ca ar trebui sa ma apuc si de prajitureala, asa ca nu mai vreau sa pierd timpul cu cumparaturile. In mod sigur voi face islere si gacio, astea sunt doua prajituri care nu lipsesc de la noi de la masa de sarbatori. Fel principal o sa fac cotlet de porc cu cabanos si rulada de porc cu bacon, castane si visine (asta daca voi mai gasi castane), ceva snitzele, o salatica (sa vedem ce). Vezi si tu prin pozele mele cu praji, daca te inspira ceva iti dau reteta.
Imi pare rau pentru cumnata ta. Medical vorbind, nu au reusit sa gaseasca motivele pentru care nu poate duce o sarcina la capat? O solutie tot ar trebui sa existe. Si mama mea nu a putut tine sarcina, nu stiu cate a pierdut pana la noi si pe noi ne-a tinut cu cerclaj, stat in pat 9 luni. Ea a avut probleme mari, uter retrovers si cica ii era si nu stiu, intr-o parte cumva. Daca la ea s-a putut rezolva si atunci medicina nu era asa avansata ca si acum, sunt convinsa ca se poate gasi o solutie si pentru cumnata ta.

Krelia mersi de urari. Ai grija prin delegatii, sa ai spor si sa mearga totul struna.

Gio mie asa mi s-a parut ca jos la falcutza esti vanata. Oricum, lasa ca trece. Abia astept sa vad si eu capsunica Marcolino, tare curioasa m-ai facut.

Kitzy tare harnici ati fost. Eu nu prea am avut cu cine, daca sotzul a fost cam toata ziua plecat de acasa. Cand s-a intors am zis sa stergem si geamurile in birou, ca acolo fiind camera abia decorata altceva nu mai trebuie si l-am pus pe el sa stearga ramele si roletele, eu urmand sa sterg doar sticla. Una-doua a venit sa-mi spuna ca-i gata, sa merg sa sterg geamurile. Ma miram eu c-a terminat asa repede. Cand colo... fusereala mare, le-a sters la repezeala, de-a trebuit sa mai sterg eu o data dupa el . Evident ca l-am blagoslovit si el foarte senin cica 'pai de ce sa ma chinui sa le frec atata, ca iar se murdaresc'.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Onutzule da cate saptamani avea? Of, ce nasol....imi pare tare rau....
Si da, am auzit de vb aia, dar acuma am venit de la medicul de familie , si cica nu mai apuc data de 20 ea asa e de parere
Gio curatenia de obicei o terminam inainte de Florii, asa ca ne-am incadrat cat de cat in timp si de data asta.
Mi-a zis dr ca am tensiunea un pic mare de data asta, aveam cam 12/7 si acuma 13 cu nu mi-a mai zis cat si-a zis ca ar trebui luata o data la 2-3 zile, o s-o iau si eu maine ca am tensiometru din asta clasic cu pompa si sa vedem cum se prezinta dimineata. Poate si din cauza asta obosesc asa tare mai nou.
Si mi-a mai zis sare cat mai putina ca incep sa am edeme, stat la orizontala cu picioarele si sa mananc de vreo 4-5 ori pe zi ca am tendinta la hipoglicemie, Ca un pic mic, Mg la fel, Fe a iesit bine de data asta, acuma mi-a prescris ceva pe baza de Ca, Mg si D3 care mi-a zis ca o sa le gasesc destul de greu ca-s mai noi pe piata.
Fug sa pap!

38+ cu Diana

AMR max 2 saptamani!!!

Mergi la inceput