Miresele anului 2006 (95)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

quote:
Originally posted by krelia
asa..pai daca naste pe 26 si naste natural....de paste e acasa [/font=Comic Sans MS][/purple]


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.



gresit.
te tine cel putin 3 zile in spital, daca mama este ok. bebele e cel important si trebuie supravegheat.
tare m-as mira sa dea cu nasucul Diana pe-afara de paste. cel mai frumos spart de oua.

da....am vazut si eu ca se strica vremea...nasol....uite asa nu-mi fac remuscari ca nu voi avea ceva nou de paste.
am fost la administratia blocului, am luat troate actele la verificat. sa vedem cand le-om controla acum.
oricum...intretinerea pe martie e 200 roni.
Aly nu a intrat sa ne zica cum e la nou job.
, pe maine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

lasa mah, ca paste e si pe 29 aprilie...a treia zi de paste, nu?
frumos, noua inca nu ne-a afisat intretinerea pe martie..nici macar nu au platit-o toti pe cea din aprilie...oricum, presimt ca va fi o cifra rotunda..si mare...ca deh, lafaiala-i mare....

hai, pupi, ma duc si eu la somnel....sa stii ca si acu ma doare dejtu'


quote:
Originally posted by Giova

gresit.
te tine cel putin 3 zile in spital, daca mama este ok. bebele e cel important si trebuie supravegheat.
tare m-as mira sa dea cu nasucul Diana pe-afara de paste. cel mai frumos spart de oua.

da....am vazut si eu ca se strica vremea...nasol....uite asa nu-mi fac remuscari ca nu voi avea ceva nou de paste.
am fost la administratia blocului, am luat troate actele la verificat. sa vedem cand le-om controla acum.
oricum...intretinerea pe martie e 200 roni.
Aly nu a intrat sa ne zica cum e la nou job.
, pe maine.



E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by krelia

asa..pai daca naste pe 26 si naste natural....de paste e acasa [/font=Comic Sans MS][/purple]



adica imediat, a doua zi???
n-as prea crede... Mai ales ca era vorba de cezariana intr-un final... ca domnisorica Diana nu voia sa se intoarca...

Foto Cheile Bicazului-Tusnad
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:


Krelia, ia citeste ce ai scris...
Nu cumva voiai sa zici altfel? Legat de intretinere...
Ori le-ai zapacit tu, ori eu nu-s intreaga la minte si nu mai gandesc la ora asta...

Oricum, eu astept intretinerea pentru martie zilele astea si nici nu vreau sa ma gandesc cam cat va fi...

Foto Cheile Bicazului-Tusnad
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Mah, dar ce polemici am starnit pe aici cu nasterea asta, bat-o vina!
Inca nici un semn, azi ma duc la monitorizare si eco, poate ne da tanti dr ceva noutati,poate se arata ceva la orizont....ca sincer abia astept sa scap.

39+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by krelia

da, onutz..era vorba numai de bugetari...
pai, sa stii ca faza asta cu saptamana viitoare e parfum...gandeste-te...ca pt 3 zile d econcediu....ai o gramada "libere|...bine ca 4 dintre ele sunt s si d...dar, oricum..e ceva....rar mai prinzi ...




io doar 2 zile de concediu ar trebui sa imi iau (noi avem luni si marti libere)
daca mergem undeva imi iau concediu (da nu se concretizeaza nimic )...daca stam acasa vin la birou,sper sa fie mai liniste si sa mai citesc una alta


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

hello!!!!
Krelia cred ca ai vrut sa scri februarie, in loc de aprilie.
s-a si umflat degetul? sau numai te doare? asa...sa ai o amintire din Tm, cam nasola e drept.
Kitzy te rog sa vi cu vesti bune, nu ne mai tine aici, imediat ne luam la , nu vezi?
Botic .
Oana lasa ca si eu tot caut la munte ceva, si tot nu ne convine.am o cumnata tare fitzoasa...parca vad ca nu mai mergem niciunde.

eu sunt cu vopseaua pe par...pe urma manichiura, la ora 16 avem serbare.
Capsunica iar mi-a facut fitze la imbracat/dezbracat. se pare ca si-a facut un obicei din asta dimineata.
Clau e ok, noroc ca i-am luat carja, se deplaseaza mai usor.
fug la treaba, dar mai intru, sa aud vestile de la Kitzy.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

neatza fete!

cred ca de fapt am vrut sa zic intretinerea pe februarie...si c anu au platit-o toti pe cea din ianuarie ..scuze....sau martie cu februarie...ca niciodata nu stiu cum pisicii ma-sii o afiseaza...

botic, nu imediat a doua zi..ci in a treia zi de paste

onutz, misto asa...si la noi se lucreaza la ideea de a ne da liber vinerea asta...la iubi le da liber pe 2 mai (ca al bugetari ...sa vedem pe unde ne-om plimba in mini-vacanta de saptamana viitoare...

Gio, nu s-a umflat, mai e putin rosu...caramiziu...si daca apas ma doare un pic ...pana cresc mare, trece .....las ca am eu amintiri frumoase ...ne-am brodit amandoi, si eu si Clau, cu "bube" in vikendu asta...la el, mai nasol, ce-i drept ...ma bucur ca e mai bine


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Hello. Scuze ca n-am reusit sa intru ieri. Am ajuns acasa destul de tarziu (am fost si pe la cosmetica si mi-am luat si hazbandul de la scarbiciu daca tot eram prin centru) si pana am facut papica, am avut o droaie de calcat si pe urma de pregatit bagajul ca azi raman singurica acasa... Pe la 10 jumate am aterizat in pat rupta de oboseala.
Prima impresie este ca e fain. Colegii sunt foarte tineri toti (eu sunt baba departamentului ). Deocamdata e cam plictiseala, pregatim actele pentru plecare... Cred ca nu v-am spus ca plecam o luna in US la training. Asta va fi undeva prin 9 sau 16 mai. Pana nu facem trainingul nu prea avem ce sa facem. In rest, ce sa va spun, cladirea e noua, birouri noi, totul arata f. ok. Singura parte nasoala este ca la 7 trebuie sa fiu deja in statie la bus, ca altfel pierd bus-ul care ne aduce aici, plus ca ajung mai tarziu cam cu o ora acasa. Asta e, nu le poti avea pe toate.
Va mai scriu, sper sa apuc sa mai intru putin si de acasa, ca mai am de curatat una-alta (maruntisuri) si planuiam sa le rezolv azi, ca maine e sarbatoare, iar joi deja ma apuc de praji.
fetele.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:


Va salut si eu intr-o mare, mare viteza si decolez spre munca.
Pupici!

ps - Alina, America????? Wow!

Foto Cheile Bicazului-Tusnad
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput