Miresele anului 2006 (95)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly ne uimesti pe zi ce trece!!!! SUA pt. o luna!!!!

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Am ajuns acasa....nimic nou sub soare din pacate.
Fata mea e o lenesa de zile mari, n-are nici cel mai mic gand sa iasa afara, a zis ca e maricica, placenta ok, lichid destul inca, martea viitoare mai fac o monitorizare si daca tot nu se intampla nimic, joi ma interneaza ca nu mai e de asteptat.
E pelviana completa, i-am zis ca dupa ce ca-i si mare, mai vine si cu fundul inainte si-a zis ca sa stau linistita ca daca incepe rau, nu ma lasa sa ma chinui.
Vb cu asistenta de la monitorizare de dr mea si-a zis ca e foarte de treaba si se zbate pt toate pacientele sa rezolve si sa fie bine, a zis ca prima data e om si apoi medic, asa ca am incredere in ea. Sincer si mie asta mi-a placut ca-si da interesul.


So, cred c-ar trebui sa-mi fac planuri de praji fac de Paste si ceva aperitiv acolo, sa fie
Ouale mi le face mama, sarmalele soacra, si mai vad eu.
N-am sperante ca o sa se intample ceva saptamana asta, asa ca eu cred ca va dau si pariurile astea jos
Eu as vrea sa nu apuc internarea aia, sa vedem acuma.

39+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Botic spor la munci. ce telegrafica ai fost azi!!!
Kitzy bai dar ce fata lenesa ai. Dr. vrea ca prima data sa vada daca poti naste natural????? cu toate ca e pelviana??????
se poate nasta si asa, mama a nascut-o asa pe sorella, dar te chinui frate, nu gluma. Sper sa ia decizia buna dr.ta, mai ales ca e asa de treaba cum spui.

eu m-am epilat, pensat, vopsit, manichiura. am calcat haiuntele pt. serbare, mai imi intind parul, ma imbrac si gata.
va , intru diseara, dupa serbare.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio si eu sper nu ma lase sa ma chinui, nu cred ca-i chiar asa.
Distractie faina azi, abia astept sa vad poze cu capsunelul!
Aly o luna in US? Wow, ce fain....

39+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Dap, asa se pare ca firma cam asa procedeaza. Pentru anumite posturi se face training in State, asa ca iar ma duce drumul pe acolo. Cum e zisa aia 'never say never'... uite ca eu iar am ajuns acolo. Acum sa tot fie vreo 4-5 anisori am jurat ca nu mai plec nicaieri niciodata fara sotzul din dotare si uite-ma cum il las singurel (din nou) si zbor (din nou) peste ocean. Intr-un fel abia astept sa vad America (alta parte de data asta) dintr-o alta perspectiva, aceea a agajatului plecat la training pe banii firmei, cu masina la scara, total diferita fata de negrul mititel muncitor pe plantatia de bumbac, care pune fiecare dolar deoparte pentru ca 'termopanele e scumpe' si munceste 14-16 ore pe zi 7 zile pe saptamana... Pe de alta parte stiu ca ma va apuca panica inainte de plecare, cand am sa realizez ca plec fara el (din nou) si eu parca nici sa respir nu pot calumea fara el. Dar ma incurajez ca o luna nu-i o lume (data trecuta a fost o jumatate de an crunta) si conditiile sunt total diferite si probabil luna asta va trece repede.

Gio bafta capsunicii si asteptam poze.

Kitzy am uitat sa-ti spun ca ti-am vazut poza cu burtica, e maaaare si astept cu nerabdare sa vad 'locatara' (by the way, ieri am fost la cosmetica si cosmeticiana mea surpriza mare cu o burtica de 36 de saptamani...). Sper si eu sa nu te chinuie doctora ta, e absurd sa te lase sa nasti natural cand Diana nu e pe pozitii. Al meu a venit asa, cu picioarele inainte, a avut mare noroc socrela mea ca totusi nu a avut probleme, nu s-a rupt si el nu s-a strangulat cu cordonul ombilical, ca a nascut natural, de unde atata cezariana la Mociu.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

poze:
http://www.dropshots.com/giova2#
sunt facute inainte de a incepe serbarea. ultima e cant recita poezia.

a fost ok, nu a plans, a stat cuminte si si-a zis poezia.
vom vedea filmatul, cand il primesc pe DVd. pana atunci ma voi uita la ce am filmat noi.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova

Botic spor la munci. ce telegrafica ai fost azi!!!



Gio, chiar si mai rapida decat telegraful

Foto Cheile Bicazului-Tusnad
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova

Aly ne uimesti pe zi ce trece!!!! SUA pt. o luna!!!!



Aly, oare n-ai vrea sa ne iei si pe noi, asa draguta cum te stim? Ce zici?

Foto Cheile Bicazului-Tusnad
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by kitzy

N-am sperante ca o sa se intample ceva saptamana asta, asa ca eu cred ca va dau si pariurile astea jos

daca nici 24-25 nu e, atunci 30 sigur (atunci e ziua bunicului meu!)


Foto Cheile Bicazului-Tusnad
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

am vazut si capsunica... Tot numai buna de mancat, cum ziceam si data trecuta... Bine ca ati trecut si peste serbarea asta

Foto Cheile Bicazului-Tusnad
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput