Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (21)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

am vazut asa: poze cu carla de breaz, camelia cu gemenele si matei, mathias de ven, saratica lui gatta!toti niste mai frumosi pfiuu sa nu va deochi!gatta ia trecut conjunctivita lui sara?sper ca da!

miki ma bucur ca a lasat-o febra pe sara, sper sa nu mai faca, sa fie bine!

ramonab felicitari miki pt cele 3 lunite,bafta la doctor, sa speram ca nu e eva grav..

shose am sperat sa vad poze noi cu pipetica si mai ales cu mamica, da te cam zgarcesti!


MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT

www.youtube.com/user/jelimoni" target="_blank">FILME ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

ceau la zuze....mitsuas vrea sa ma iei de mana...adevarul e ca m-am cam salbaticit numa in casa si in curte,astazi am fost 3 ore plecata cu Sara cu caruciorul,am putut in sf sa iesim si pe strada, ca au gatat cei de la canal ,se circula ff greu dar se circula,daca mai prind cateva zile frumoase,sa mai pot iesi intre oameni poate ma mai remontez si eu umpic
pot in sf sa stau in sezut fara probleme ...un usor disconfort dar se poate si saptamana care vine o sa plec si cu masina ca m-am mai si saturat ....
pup fetel Sara ma pandeste sa vada cat stau la pc fara sa o bag in seama....ma gandesc sa duc biroul la ea in camera dar sunt mai multi de nu in balanta decat da.....
ma mai uit la ceva poze de bebei.....sunt niste scumpilici mici

Sara Ioana 15.02.2008

POZE CU MAMI SI SARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



Buna zuzici ..

Eu tot am fost pe drumuri azi si abia acum apuc sa intru pe forum .. dimineata am fost pe la banci, dupa-amiaza in parc cu bitzi ca e super afara sic and m-am intros am facut niste spaghetti Bolognese .. yummy .. acum le scot din cuptor sa le papam!!

ven Doamne ce baieti frumosi ai! Si o mama pe masura!!! E super dieta motignac .. si eu am tinut-o si am slabit frumos si fara foame!! Ma reapuc de ea cand termin de alaptat!

camelia ce printese dragalase ai!! Si praslea e un smecher si un scump! prin ce zona stai ca imi pari cunoscuta ..

miki si eu cam tot 5 schimb pe zi. Pipi face destul … cu kk avem noi probleme. Dar azi a facut singura .. era manjita sip e hainute .. saracuta nu zicea nimik si io nici nu banuiam .. cand am desfacut-o, sa pic jos ce era la curu ei ..

mitsu da, da .. la Adeline lucreaza foarte bine, eu mi-am facut rochita acolo. Acum 3 ani m-a costat 12 bulioane, dar a meritat.

natalia imi pare rau pentru stefanitza. Doamne ajuta sa fie bine pitika scumpa!!

zuzele

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

quote:
Originally posted by Ereena

.

Irina de Matei

1001 MODURI DE A DORMI
CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
ALBUM ZUZE










ere 1001 moduri de a dormi este cel mai fain album de poze ....foarte fain ..super ....o sa i fac si eu lui Sara nu te superi da??? o amintire foarte frumos grupata intradevar cu 1001 moduri de a face nani pe care numai ei le pot face

Sara Ioana 15.02.2008

POZE CU MAMI SI SARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

quote:
Originally posted by Ereena

.

Irina de Matei

1001 MODURI DE A DORMI
CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
ALBUM ZUZE






Imi place tare mult albumul cu 1001 moduri de a adormi.Al meu nu doarme decat pe spate, oricum l-as pune intr-un minut e iar pe spate.Bune pozitii are de dormit si variate, .

jelimoni mersi pt urare.

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008
http://community.webshots.com/album/562622931EnvRDd?start=24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati_magureanu spune:

Salut, salut!

mai intram si noi din "an" in "Paste" (ca tot se apropie).,..

Ereena, thanks!! In sfarsit zice cineva ca este si baiatu' lu mama...adevaru' e ca in anumite ipostaze chiar zici ca-s eu cand eram ca el..
Mai, e super de super ideea cu "1001 moduri de a dormi"..excelent!

Eliza, te puup! Daaa maaa...cand ma gandesc la drumul asta mi se ridica parul in cap...va fi o experienta interesanta, in orice caz...
Cu vaccinul pt. TBC treaba este asa: si noi stiam ca trebuie facut si am intrebat pediatrul cand am fost sa-i facem vacc. de 2 luni..Ne-a spus ca aici pur si simplu nu se face ..ca nu stie de ce da' nu si-au pus niciodata problema ca trebuie facut..ca ei nu au cazuri de TBC etc., etc...S-a interesat el si ne-a sunat apoi si ne-a zis ca nici macar nu se gaseste pe aici (i-am zis ca-l cumparam noi si il facem daca se gaseste) si ca sa-l facem in Romania cand ajungem...Acum eu sunt un pic cam derutata caci am inteles ca cica s-ar faca pana la 2 luni..asta una la mana si doi ca imi este cam teama sa nu se aleaga cu ceva de prin avion avand in vedere ca nu este vaccinat contra TBC-ului...sper sa nu fie vreunu' purtator de virus din asta prin avion...

Tanti Irinouka, Matei iti multumeste mumos pentru laude...s-a umflat tot in pene cand i-am spus ca au zis fetele ca este dragalas!

Alina023, tu parca tortul cu ursuleti l-ai avut, nu? Ce vroiam sa te intreb..este un tort standard ca marime sau ati specificat numarul de persoane? Si cam la cat se ridica un tort din asta? Eu le-am scris pe mail dar inca nu mi-au raspuns...Foarte misto tortuletele..si eu m-am cam decis tot spre ala cu ursuleti..mi se pare cel mai potrivit pentru eveniment...mai erau cateva acolo la care ma gandeam dar..parca asta il vreau...Bine, mai este varianta sa facem cu poza bebelui..fac astia asa ceva? ai idee?

Ce bebelusi deliciosi am vazut!

Botezuri frumoase, poze frumoase, copii frumosi...

Ce ca lumea ca va intalniti...pacat ca nu sunt si eu in tara acum...




Mami de Matei
http://www.dropshots.com/CatiM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by stoisor

ceau la zuze....mitsuas vrea sa ma iei de mana...adevarul e ca m-am cam salbaticit numa in casa si in curte,astazi am fost 3 ore plecata cu Sara cu caruciorul,am putut in sf sa iesim si pe strada, ca au gatat cei de la canal ,se circula ff greu dar se circula,daca mai prind cateva zile frumoase,sa mai pot iesi intre oameni poate ma mai remontez si eu umpic
pot in sf sa stau in sezut fara probleme ...un usor disconfort dar se poate si saptamana care vine o sa plec si cu masina ca m-am mai si saturat ....
pup fetel Sara ma pandeste sa vada cat stau la pc fara sa o bag in seama....ma gandesc sa duc biroul la ea in camera dar sunt mai multi de nu in balanta decat da.....
ma mai uit la ceva poze de bebei.....sunt niste scumpilici mici

Sara Ioana 15.02.2008

POZE CU MAMI SI SARA



o pupacesc pe sara si sper ca iesiti odata in lume!mai vrem pozee

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT

www.youtube.com/user/jelimoni" target="_blank">FILME ROBERT 1


www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

quote:
Originally posted by cati_magureanu

Salut, salut!

mai intram si noi din "an" in "Paste" (ca tot se apropie).,..

Ereena, thanks!! In sfarsit zice cineva ca este si baiatu' lu mama...adevaru' e ca in anumite ipostaze chiar zici ca-s eu cand eram ca el..
Mai, e super de super ideea cu "1001 moduri de a dormi"..excelent!

Eliza, te puup! Daaa maaa...cand ma gandesc la drumul asta mi se ridica parul in cap...va fi o experienta interesanta, in orice caz...
Cu vaccinul pt. TBC treaba este asa: si noi stiam ca trebuie facut si am intrebat pediatrul cand am fost sa-i facem vacc. de 2 luni..Ne-a spus ca aici pur si simplu nu se face ..ca nu stie de ce da' nu si-au pus niciodata problema ca trebuie facut..ca ei nu au cazuri de TBC etc., etc...S-a interesat el si ne-a sunat apoi si ne-a zis ca nici macar nu se gaseste pe aici (i-am zis ca-l cumparam noi si il facem daca se gaseste) si ca sa-l facem in Romania cand ajungem...Acum eu sunt un pic cam derutata caci am inteles ca cica s-ar faca pana la 2 luni..asta una la mana si doi ca imi este cam teama sa nu se aleaga cu ceva de prin avion avand in vedere ca nu este vaccinat contra TBC-ului...sper sa nu fie vreunu' purtator de virus din asta prin avion...

Tanti Irinouka, Matei iti multumeste mumos pentru laude...s-a umflat tot in pene cand i-am spus ca au zis fetele ca este dragalas!

Alina023, tu parca tortul cu ursuleti l-ai avut, nu? Ce vroiam sa te intreb..este un tort standard ca marime sau ati specificat numarul de persoane? Si cam la cat se ridica un tort din asta? Eu le-am scris pe mail dar inca nu mi-au raspuns...Foarte misto tortuletele..si eu m-am cam decis tot spre ala cu ursuleti..mi se pare cel mai potrivit pentru eveniment...mai erau cateva acolo la care ma gandeam dar..parca asta il vreau...Bine, mai este varianta sa facem cu poza bebelui..fac astia asa ceva? ai idee?

Ce bebelusi deliciosi am vazut!

Botezuri frumoase, poze frumoase, copii frumosi...

Ce ca lumea ca va intalniti...pacat ca nu sunt si eu in tara acum...




Mami de Matei
http://www.dropshots.com/CatiM



Cati, noi am calculat in functie de numarul de persoane (am considerat 100 g/persoana) si am facut tortul ca atare. Am cerut noi sa fie cu etaj pt ca asa ni s-a parut ca ar arata mai bine la greutatea lui.
Nu stiu daca raspund la email. Eu am vorbit la telefon cu patronul (raspunde la numarul de tel afisat pe site). Oricum si el te va sfatui sa mergi la cofetarie.
Nu stiu daca ei fac si torturi cu poza bebelului. Sincer, mie tortul cu ursuleti mi s-a parut cel mai potrivit pentru botez, din tot ce aveau ei acolo.

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

ceau Moni ...si eu sper dar ce o fost mult o trecut nu?....ceau Robertino mare si scump ce iti mai face ursuletu bebe?iti mai e fica de el pui mic??...asta era pt Robi
noi am gatat baita ,sotu e plecat asa ca a venit mama la mine ,care acum hraneste bebelina iar eu pe net ca de'....
incerc sa mai fac cateceva ca ma simt din nou om in puteri si eu


Sara Ioana 15.02.2008


POZE CU MAMI SI SARA

ALBUM ZUZE

Mergi la inceput