Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (15)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Stoisor...lasa , nu te mai gandi..voi sa fiti sanatoase..si sa creasca mare si frumosa Sara...eu cred ca depozitele de pe limbuta sunt si de la regurgitat..pentru ca si fata mea are..dar este lapte care ramane printre papilele gustative..pentru ca ele regurgiteaza frecvent au mereu inj gurita lapte..si de aia e mereu limbuta alba..vezi daca este si pe latera..adik..pe marginile limbii..si daca e..atunci poate fi o ciuperca ceva..dar daca e numai pe suprafata limbii..sa nu te ingrijorezi..oriocum..daca e da-i cu glicerina..rau nu-i face..



Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


stoisor cel mai important este sa fie sanatoasa. nu-ti face procese de constiinta cu lapticul .. asta e, se mai intampla.

atentie mare .. la alimentatia cu formula, nu ai voie sa-i dai lui bebe laptic mai devreme de 3 ore .. asta se digera mai greu si faci revolutie in burtik la bebe!

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Ellenuta erau intradevar 2 torturi unul pentru copii si unul pentru cei mari.Cat despre rata si eu si Albert suntem foarte incantati.Imi place ca noaptea proiecteaza stelute pe tavan iar cantecelele sunt foarte dragute.Eu cumpar des de La redoute si sunt multumita.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



dana .. si eu sunt pe cale de a deveni redoutista!!!! pe aici exista topic special ptr la redoute!

am vazut pe site ca are luminite si tot felul de "muzici" .. abia astept. o sa-i iau si lucrusoare lui bitzi ca deh vine vara si trebuie sa faca parada modei ..

zuzici voi ce faceti azi?? afara e cam frigut si bate nitel si vantul. noi vroiam la tara la gratar .. dar cred ca vom merge numai in parc ..



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Ellenuta imi pare rau pentru noaptea "linistita" pe care ai avut-o.Si lui Albert ii tremura manutele cand plange.Nu cred ca e vreo problema.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Ellenuta..idem..vred ca l-am convins pe tati sa ne duca in gradina botanica..sper sa se tina de cuvant:D


Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


gatta cu greutatea lui bebe .. si eu m-am panicat .. in 10 zile nu a luat decat 55 grame .. de pe 14 pana pe 24 .. era sa mor cand am vazut cantarul .. maine ne cantarim iar, sper sa fi luat macar vreo 150-200g ... mi-a spus miri ca orice bebe are si perioade de stagnare .. si monica doc trece prin aceeasi problema ..

so .. dont worry!!

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

dana multumesccc!!!

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


alina cand iesiti?? noi stam ff aproape de botanica .. dak sotu' nu are alte ganduri, poate ne plimbam impreuna ...

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

Ellenuta nu numai manutele si barbita cand mami chiar nu se prinde ce vrea bebe ....de efortul plansului se intampla faya cu tremuratul......cred ca v-a-ti dat seama ca e mama la mine de am timp de net nu?
de la laptic ,da ,dar trecea cu umpic de ceiuc ,nu ramanea depozitat pe limbuta mult timp ci imprastiat prin gurita
am suferit mult pe problema alaptatului , pe bune ,inca nu mia trecut ,eu am crescut cu lapte din magazin pe vrema lui ceasca ,inghetat si dezghetat de mama la lumanare nu era nici gaz nici curent in blocul ceausist atunci, dar am crescut ,stiu ca va creste si ea cu formule revolutionare dar oricum nu am fost sanatoasa niciodata......asta este

Mergi la inceput