Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (122)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebeka spune:

Totusi,de cand am inceput diversificarea,care consta acum doar in piureul de la pranz,mi se pare ca suge mai mult,uneori si la o ora...

Si de vreo cateva zile si-a facut un obicei:daca ii e foame sau somn,zbiara.Da' zbierete din alea caznite,din gat,numai ca s-o bag in seama si s-o rezolv..Acum cand merg la plimbare tb sa-mi fac traseu pe unde sunt banci pe trotuare,ca zbiara de zici c-o tai,dar fara sa verse o lacrima,pur si simplu se screme din gat.

Bebeka,mamica fericita de REBECA-MARIA(15.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

iar e vreme naspa si nu iesim din Bucuresti zilele astea !
Sim, amanam plecarea, n-am uitat,o sa-ti trimit poze. o sa ma bag la bucatareala, am chef de bunatati , ma inspir din retetele tale.

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeka spune:

Apropo de iaurturi:mie imi place cel de la Napolact si de asemenea si laptele de la ei.Cred ca il voi folosi si pt fata:am vazut ca pe el scrie natural ,fara conservanti si nici o alta mentiune.De ex.parca la Campina in compozitie era si lapte praf...

Bebeka,mamica fericita de REBECA-MARIA(15.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

quote:
Originally posted by bebeka

Apropo de iaurturi:mie imi place cel de la Napolact si de asemenea si laptele de la ei.Cred ca il voi folosi si pt fata:am vazut ca pe el scrie natural ,fara conservanti si nici o alta mentiune.De ex.parca la Campina in compozitie era si lapte praf...

Bebeka,mamica fericita de REBECA-MARIA(15.09.2007)






Eu sunt mare fan Napolact si mi-a fost recomandat si de pediatra.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna si de la noi,

Pentru noi a fost azi o zi mai buna, am papat la pranz putin piure, nu am mai urlat la siropuri, zic eu ca suntem pe drumul cel bun, dar exista un dar, aseara dupa baita am observat pe burta si spate niste punctulete rosii, nu stiu daca le avea ininte de baita, tati a dezbracat baiatul......el zicea ca sunt de la apa( de la robinet) am luat-o ca atare, dar parca mai sunt si azi...sa ma ingrijorez???????? de la mancare nu are de la ce sa fie ca nu a papat ieri decat tatzi.

Betty am facut testul cu picatura de ospamox pe frunte, nu s-a inrosit....voi cum mai sunteti??????????

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

www.flickr.com/photos/imbracamintecopii " target="_blank">poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

eu i-am bagat de ieri in piure si broccoli, a facut kk cam verde si azi cam moale dupa a 2 a portie, altceva nu am mai schimbat in meniu


am vazut si pe domnisoara Ana de Monica, da ce a mai crescut, parca s-a mai rotunjit de la ultima intalnire , pentru scumpete

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Rox, mai pleci la Lisabona? Sor-mea pleaca pe 1 la Bruxelles si i s-a decalat zborul cu 3 ore, dar a ramas in acceasi zi.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

papanash- nu , nu cu Luca si nici atat cu rares, al meu nu e de acord sa iesim din tara cu copii si nu am reusit neam sa-l conving!!! de...rac!
cu ei o sa mergem la neptun!
tunisia sau tenerife ma gandisem pt noi astia batranii:))...sa ne relaxam o saptamana undeva...
Bernix- a mancat luca mango si rares, mie nu mi-a placut, iar luca a zis ca e acru, ceea ce si era, cu toate ca era rosu dar numai pe o parte! daca mai iau, o sa-l las sa se coaca si apoi le dau!
in afara de rox, a mai fost cineva la kidex?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Chiar ..ceva reactii de la Kidex? Merita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

pinacolada,se cheama ASHTON&PARSONS INFANT`S POWDERS,iti pot trimite ue daca vei,maine dimineatza,numai sa imi dai adresa

adi,si eo sa ii cumpar bebelushei jumper,dar din ala ce se prinde in tocul usii,am vazut la mothercare,



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput