Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (122)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Pinacolada eu am fost in 2006 in Tenerife si a fost ff frumos, am stat la www.holidaycityeurope.com/tenerife-canary-island/index.htm" target="_blank">hotel Tenerife Sol din Playa de las Americas, hotel de 4 stele , cam 3+ la noi, dar a fost f bine, curat , schimbat lenjeria la 2 zile, noi am vrea sa mai mergem dar sa mai creasca Miru ca e cam lung drumul , 6 ore, dar vom merge sigur la hotel Jardin Tropical, azi nu merge siteul, in rest cred ca la cele de 5 stele nu sunt probleme, ai ce sa vezi acolo, insula e destul de mica ,mancarea buna si la hotel si in restaurant, nu f scump, poti inchiria masina sau poti cumpara excursii, plajele sunt cu nisip negru si cam frige la pranz , iar noaptea e destul de racoare , am ceva poze puse in album, daca mai vrei ceva detalii...

de Tunisia nu stiu ce sa zic, dar parca stiam ca la copii se face nu stiu ce vaccin, cred ca pt toate tarile din Africa


poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

azi am primit 2 poncho noi , asa ca am bagat fata la sedinta foto, daca vreti sa ne vedeti....

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Adimercedes, bebe al meu are jumper si e ok. Eu nu ma iau dupa nimeni. Am mai spus. Respect parerile tuturor si consider ca fiecare poate sa faca ce-i trece pe chelie cu copilul sau viata lui. Nu judec si nu ma mir de nimeni. Eu una i-am luat si bebe se distreaza. Si ii voi lua tot ce vad ca il incita si il stimuleaza. Ma gandesc ca astia care au facut o adevarata industrie din produsele pentru copii nu sunt imbecili sa faca rau cuiva. Si apoi nu am auzit pe nimeni care sa aiba copilul afectat de jumper, premergator, masinute, scaunele, triciclete, leganase si alte asemenea. Toata lumea zice nu sunt bune pentru ca... si insira un milion de motive. Dar vreau si eu sa vad (ca exemplu, nu ca as fi eu sadica) un bebe afectat de premergator, sa zicem. Si nu la modul ca s-a lovit in freza... Ca asta i se poate intampla si stand cuminte pe covor, cu mama langa el...


Pinacolada, io... Ce te intereseaza despre Tunisia si Tenerife? Au hoteluri cu zone speciale pentru copii. Tunisia este mai linistita si se poate vizita tot anul. In Tenerife e mai de oameni mari asa si e bine sa te duci in super sezon, cand e distractia maxima... Spune-mi ce cauti si iti spun zona care e ok pentru tine.


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Nup, nu cred ca se face niciun vaccin pentru Tunisia. Prietena mea a fost anul trecut cu doi copii, dintre care unul de un anisor si ceva. Nu i-a cerut nimeni vaccin... Dar a stat intr-un complex cu tot felul de zapacenii pentru copii. De la parcuri, pana la distractii gen aquamagic...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

annisia- nu vreau sa merg cu copiii!!!! daca as merge cu ei cred ca as alege turcia... vroiam pt noi doi, undeva cu piscina,masaj, sala de fitness etc! mi s-a parut tenerife maI exotic...nu stiu, sau poate grecia!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

prisi-multumesc....da hotelul jardin arata bine....
poate trag o fuga la tg de turism sa vedem ce oferte au !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Pinacolada, depinde de ce anume vrei... Ca saune, masaje, piscine gasesti peste tot. Vrei o mancare mai exotica, o plaja mai intima, cumparaturi de lux sau artizanat, mall-uri, turism rural, peisaje incitante... Asta e ideea? Vrei sa te relaxezi? Vrei sa te destrabalezi? Vrei sa vizitezi? Vrei sa te...? Vrei sa o lalai si sa stai la soare? Vrei sporturi nautice? Vrei sa faci o cura de detoxifiere? Ce anume vrei sa faci in vacanta asta?


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Annisia, nepotica mea a mers pe varfuri pana la 5 ani fix. Acu poarta niste ghetute speciale, pana la genunchi. norocul ei e ca e in America.
80% din problema a fost premergatorul....


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

plaja din tenerife e frumoasa, apa? am inteles ca in iunie nu are decat vreo 19 grade!
ce vreau?
vreau ceva frumos, sa ne relaxam, sa facem plaja, etc!
e la stadiu de speranta, dar......chiar as vrea sa merg undeva....
Cu copiii vom merge la neptun, la o vila vreo 2 saptamani si apoi la busteni tot cam asa!
afara din tara cu ei peste cadavrul sotului:)))) nu vrea neam!
nu mai insist ca fac discutii degeaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

annisia- esti draguta si plina de viata ca de obicei:)))
vream sa ne relaxam, sa ne plimbam, ceva asa nu f zgomotos!
parca am 50 de ani:)))))))))))))))

Mergi la inceput