Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (122)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

fetelor a fost cineva in tunisia sau in tenerife?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by Pinacolada

fetelor a fost cineva in tunisia sau in tenerife?

Pinacolada
mama de Luca 18.10.2005 si Rares 06.09.2007
http://community.webshots.com/user/rpetrescu2002




daca te gandesti sa mergi cu bb, cam naspa, am citit despre concediu in Tunisia, cica-i adevarata aventura si ai mare noroc daca un hotel de 5 stele merita 3.....daca gasesc povestirea o trimit.

revin, gasesti aici impresii:

http://forum.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=24




Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Am venit de la revizie cu vesti bune: 7,4 kg si 67cm. Si sanatoasa tun, lipsa apetitului din ultimele zile pare a fi doar o toana. Facem si o urocultura pt siguranta, dar totul pare in regula.

Super bine s-a circulat azi in oras, nu mi-a venit sa cred. Am mers snur de la Victoriei la Tineretului, dar am stat o gramada prin berceni pana am ajuns acasa. Degetzica s-a suparat rau cat am mers bara la bara si-a urlat ca din gura de sarpe. M-am parcat ingrozitor de prost, dar nu mai rezistam s-a aud tipand. Acu' doarme. Si-a si mancat bine azi, sa nu-i fie de deochi!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Sabina drum bun si petrecere frumoasa!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Yaia, papanash, multumim de aprecieri!

Sim, ce draguta esti tu sa ma inviti la shoping! Merg sigur, da' nu chiar acu' sa ma mai luminez un pic sa nu m-apuce plansu p-acolo ca sunt grasa.

Pinacolada, tu ziceai ca nu i-a placut mango lui Luca. Inainte sa-l servesti copiilor, lasa-l cateva zile pane se coace bine (coaja o sa fie rosie cam in totalitate). E un fruct tare dulce si aromat daca-i bine copt. Degetzica n-a fost insa incantata de el.

Sabina, tunul celalalt e 1.8. Sa stii ca nu esti singura aiurita care uita sa ia de pe tejghea ceea ce a cumparat. Mi s-a intamplat si mie de cateva ori si-am murit de draci acasa.
Drum bun si vreme frumoasa la Busteni!

Prisi, contactat hotelul din Covasna pt rezervari sapt viitoare ( sa schimb persajul, sa frac un masaj ceva sa-mi vin in fire) si n-au locuri libere. Au inceput in forta, nu gluma!



Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielaradu spune:

o mananca bubitele si se maraie dar bine ca e micuta si nu se scarpina
mi-a dat niste picaturi pt a mai alina scarpinatura
i-a facut si hemoleucograma completa si au iesit perfecte (asta e o mare bucurie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

S-a trezit pitica mea si maraie sa ne jucam si s-o junghinesc un pic.
Revin la schimbul 3 sper.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

quote:
Originally posted by danielaradu

o mananca bubitele si se maraie dar bine ca e micuta si nu se scarpina
mi-a dat niste picaturi pt a mai alina scarpinatura
i-a facut si hemoleucograma completa si au iesit perfecte (asta e o mare bucurie)

daniela mamica de maria




Daniela, sanatate Mariei! Mai, dar pojar asa mica? Ce vaccin i-ai facut? Cel de la stat sau Infanrix/ Pentaxim?

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeka spune:

Salutare!
Noi ii dam inainte cu piureul la pranz,azi a mancat un borcanel (ma refer la cantitate) de piure facut d8in morcov,patrunjel,pastarnac,telina,si o bucatica de sfecla rosie(sper ca n-am gresit cu sfecla,a mai folosit careva?)
Bea si apa dar in aceeasi masura si zeama de la supa.
Dupa ce manan,abia o schimb si deja zbiara de somn asa ca tzitzi si nani vrei 50 de minute.
Vreau sa spun ca eu dupa ce mananca fata,o schimb de body si pantaloni care sunt pline de mancare dar in acelasi timp schimb si eu tricoul(uneori si pantalonii)caci sunt aproape la fel de murdara ca ea...


Bebeka,mamica fericita de REBECA-MARIA(15.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

buna si de la noi

La multi ani! tuturor sarbatoritilor de ieri si de azi,
ieri nu am mai apucat sa intru, am avut o zi super incarcata si obositoare, am condus cumnata la aeroport, a fost cam lacrimogena, soacra a ramas acasa, ca nu era in stare sa-si ia ramas bun in aeroport, de fata mamii, nu a plecat niciodata de acasa mai mult de o saptamana, iar acum a plecat pe o perioada mai lunga , va veni in vizita dar probabil peste vreun an, asta e... bine ca are ocupatie, o sa inceapa sa vina la noi sa stea cu Miru si poate mai uita

multa sanatate puiutilor bolnaviori si insanatosire grabnica

Rox si Bernix cate o si un sa treaca pasa proasta, probabil ca e si vremea asta schimbatoare de vina

Sabina weekend placut si vreme frumoasa

Papanash sa stii ca tot m-am duc pe centura, dar cu tot cu copil si am avut succes (a fost super libera centura)

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput