Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (122)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

Hehehe, s-a iepurit si musiu al meu. Era nervos rau de vreo 2 nopti si in seara asta rodea de zor mana mea si am simtit cum infinge coltisorul. Ia sa-mi pun eu un in lista.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list




felicitari Stefan pentru .




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

cristi

sunt mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

buna dimineata

Abia acum m-am trezit.Nu stiu cum, dar am dormit neintoarsa.
Sotul s-a ocupat de Cris si a avut grija sa nu faca galagie.

acum plec pana la bunica, i s-a spart o teava si a inundat toata casa asa ca smotru frate.




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

cristi

sunt mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Tudor ii spune 'Bun venit' in randul rontaitorilor lui Stefan de Sim. Si el e nou in acest club, dar ochioasa Maria i-a aratat ce si cum si zice sa o intrebi pe ea daca ai ceva nelamuriri.

Rox, de ce nu bagi maine un telefon la compania la care ai zborul sa intrebi de e anulata cursa sau nu? Apoi stii si tu cum stai cu excursia. Eu cred ca nu e anulata si te vei simti minunat acolo.



Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Noi ieri nu am mai putut incepe diversificarea. Dupa bazin, am mers sa cumparam scaun de masa si cum singurul Pizza Hut din oras era in acea zona, am zis sa profitam si sa mancam o pizza mare si buna. Apoi am fost sa vedem gratare ca vine vara imediat si sa fim pregatiti, ca sa pot slabi si eu. Si uite asa am ajuns acasa pe la ora 2 si morcov fiert nu aveam, asa ca am lasat-o pe azi. Acum morcovul fierbe in oalele minune (sistemul cu 2 oale arata de Adimercedes. Sa vedem ce iese, am in casa si unt nesarat. In cazul in care piureul da gres, sunt pregatita sa-i fac si suculet de morcov. Sa vedem.


Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Dany, vad ca ambalajele difera...sau poate am gasit eu altceva...hmmm...help!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Neata fetelor.
In primul rand trebuie sa felicit si eu pe micul iepuras Stefan de mami Sim.
Apoi multumesc fetelor care au transmis un gand bun pt sotul meu.
Azi incercam si noi sa revenim la programul obisnuit. Ultimele doua zile ne-au cam dat peste cap, musafiri si vizite, dar de odata face tati 28 de ani.
Binenteles ca fata mea a fost in centrul atentiei si a fost foarte vesela si cooperanta. Nu sa- suparat la nimeni desi va d-ati seama ca numai in brate a fost purtata si in centrul atentiei. Acum doarme semn ca recupereaza somnul pierdut, abia am trezit-o de dimineata sa mergem la biserica si nici macar impartasania nu a primit-o bine, nu vroia neam sa deschida gurita.
Ieri am fost si intr-o vizita la socrii la tara, a fost foarte placut la amiaza, Aduta mea a dormit bine mersi afara la soare, dar in brate la mami ca am uitat de carut.
Am citit si eu din urma, nu s-a scris prea mult, asa ca de week-end.
Azi asteptam pe mamaie la noi ca sa mergem in parc.
Piciorusul s-a desumflat de la vaccin, dar a ramas un guguloi mic acolo care se simte cand o ating. Ii tot pun comprese, sper sa treaca.
Fetelor voi d-ati banane la pitici? Ca a mea e innebunita dupa banana, la ziua sotului o prietena manca si Aduta ia tras de banana si efectiv manca asa fara sa o pasez, a mancat o banana intreaga. Pana acum nu i-am dat am considerat ca trebuie sa mai astept. Voi ce ziceti?

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

O sa descrac si poze cand voi avea timp, mai ales cu Aduta in rochita pe care a primit-o de la matusica ei din Spania, e o frumuste.
Pup si eu puiutii bolnaviori , am vazut pe aici discutii despre bubite. Si piticei mele ii apar, dar nu tot timpul, ca o iritatie, mai ales pe piept, dar trec pana a doua zi. Si eu am banuit ca ar fi de la transpiratie, mai ales ca ea transpira foarte mult.
Mai noua sta singurica in fundulet, eu o dau pe spate, ea se ridica, e foarte incantata asa mai ales ca are priveliste de ansamblu, poate sa-si ia singurica jucariile pe care le vrea. E fata mare.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Va pup si va doresc o duminica placuta. Ma duc sa lenevesc si eu un pic ca tot sunt singura pe aici. Papica fetii am facut-o, sotul e la serviciu, asa ca leneveala frate ca azi e duminica.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by Yaia

Dany, vad ca ambalajele difera...sau poate am gasit eu altceva...hmmm...help!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze


da yaia,difera ambalajele,eu ti-am pus link-ul cu ebay fiindca am vazut ca sunt mai ieftine si cred ca fac livrari si in alte tari,
intreaba-i pe cei cu,cremele daca le pot trimite si la tine in tara,
eu iti zic ca sunt foarte multumita de crema,fata nu are nici o bubitza pe ea fiindca o dadeam imediat daca ii aparea vreo una de la caldura sau altceva,
mie mi-a dat crema asta doc. fiindca avea niste bubite uscate asa pe gat,cred ca era de la lapte sau bale,si i-au trecut imediat,a doua zi nu mai avea nici una,



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Buna dimineata dragalaselor !
Ieri am colindat prin parcuri si magazine, am facut aprovizionarea pt. saptamana viitoare.
Atentie mare la borcanele, sa nu fie depresurizate, ieri am cumparat hipp mix de legume si acasa am vazut ca un borcan era depresurizat, adica se putea apasa pe mijlocul lui, deci l-am dat la gunoi ! Am mai luat plasa cu produse de la megaimage, e vina mea ca n-am controlat in magazin !
Voi ati dat la puiuti ciuperci ? am cumparat niste pleurotus si parca i-as baga o bucatica in supa, noi consumam destul de des asa ceva, oare pt. ei e prea devreme ?

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput