Miresele anului 2006 (94)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Gio, cu raceala prefer sa nu fiu darnica... Stiu cat de rau e sa fii racit, asa ca nu mai doresc si la altii... Inca n-a plecat de la mine, oricum...
Eu fac papica acum si mai adun de prin casa, am pus facturile si chitantele la locul lor... chestii de astea casnice.
Pentru frate ar fi ceva mai bine acolo, pentru viitor, pentru ca este un batalion care face cercetare pentru NATO. Dar, vom vedea pana la urma...
Si pe la noi e frumos afara... Poate pe seara tragem o fuga in Carrefour sau Kaufland, sa luam niste lucruri. Poate si o plimbarica... Mai vedem noi...
O dupa-amiaza placuta sa aveti!

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


noi in asteptarea surorii mele....
Marco lacrimeaza rau, cred ca a luat conjuctivita de la gradi.
Daca e asa, si ne confirma dr. maine dim., plec cu el si cu sora-mea in Alba, macar mai stau cu ea, ca si asa o vad rar de tot.

vreme frumoasa aici, profitam si stam cat mai mult pe-afara.
duminica faina sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

salutare la gagici!
nu sunt disparuta...dar, avand in vedere ca n-o sa ma mai jobuiesc 1 saptamana...a trebuit sa le las toate in regula, plus ca o sa-mi mai trimita si pe acasa de lucru..asa ca...
Gio, mersic de explicatii, da' sa stii ca tot nu am inteles ce e..si la ce foloseste ..ma mai documentez eu cand o fi
ai dreptate, cele doua nu prea merg una cu alta..de aceea, poate ne-o auzi si pe noi cineva si s-o indura sa ne remunereze conform salariului...eu inteleg ca pt mamele cu salariul minim cei 8 mil sunt mana cereasca...dar, pt asta...dc sa sufere toate? chiar nu-i corect, zau...
iti tin pumnii cu implantul, imi inchipui ca vei avea ceva defurca, pe langa pb cu banii...va fi si perioada de acomodare cu surubul...mie asta mi se pare aiurea de tot, dar...deh, este necesar...problema e ce naiba te faci daca nu-ti acepta corpul?? Dar, hai sa nu punem raul inainte!!!
...cred ca te iei de mana cu al meu, ca si el saracu' e cu dintii praf...dar nici nu se duce sa-si faca lucrari...eu degeaba ii mai zic, am termiant toate resursele....de la el tb sa vina...un implant ar avea si el...caci e un dinte intre 2...si nu vrea sa ii strice pe aia, dar nici implant...cica..asteapta sa se inventeze altceva ...si cand il mai intreb cand are de gand...imi spuen "of, ca trebuie sa imi fac odata curaj"...

kitzy, da' parca mai vazusem burtica..cel putin din pozitia asta...cred ca m-am imbatat ...oricum, frumos tare!

botic, la mai mare pentru fratelo! iar tie, bataita daca nu-ti revii!!

azi dimineata am fost pana la aeroport, asa ca, daca sunteti curioase sa vedeti cum arata marele culoar unic de 1 banda, pe care merg fraierii....ah, asta, pardon...contribuabilii...check this http://entertainment.webshots.com/photo/2883855700065930272mTRnkz
astea se intamplau pe la ora 9 dim...cand culmea...erau foarte putine masini pe sosea...


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

A venit sorella cu italianul ei. Marco e tot dupa Uca si mena, mie imi zice sa plec si ma plesneste.
La ora 17 ei s-au bagat la somn si noi am iesit afara. A mancat copilul meu aproape 2 globuri de inghetata. Tusea putin, sper sa nu agravam....data trecuta am scapat, sa vedem acum.
asteptam sa se trezeasca oamenii, ca sa plecam iar. cica sa mergem la un restaurant sa cinam, dar nu stiu daca rezista marco, mai ales ca nu a dormit decat o ora la pranz.

Krelia am intrebat mai demult de ce ai zis tu, acomodarea cu implantul. dar cica e facut din nu stiu ce metal care e suportat de toate corpurile. Nu au fost cazuri care sa nu-l suporte.
chestia e ca am intrat pe site-ul dr., si am vazut niste poze din momentele operatiei si m-am crucit. mai bine nu ma uitam....
Oricum la banii astia am si o garantie, si oricum voi sta cam 4-5 luni pana imi pune dintele. tocmai ca sa se obisnuiasca osul cu implantul si sa se vindece bine.
Ce fain ca vei sta acasa. mai bine mergeai la munte, undeva. ca tot e la moda acum, din cauza summitului.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza fetelor!

Chiar daca weekend-ul asta a fost mai scurt cu o ora, a fost chiar placut. Sambata a fost o vreme super frumoasa, si dupa ce am terminat problemele administrative am iesit in parc si am jucat badminton (trebuiau probate rachetele noi). Ieri am facut pe soferul de serviciu (e drept ca n-am mai condus demult si aveam nevoie de exercitiu), asa ca toate drumurile le-am facut eu. Mi-au cam tremurat toate cele de emotii, dar in final la drumul spre casa m-am calmat si chiar mi-a placut. Pana la urma, totul tine de exercitiu. Dimineata am fost in mall sa-i luam cadou la cumnata, ca-i ziua ei azi. I-am luat un gel de dus si un 'unt' de corp cu miros de vanilie-crema de zahar ars, sper sa-i placa, daca nu, sa fie sanatoasa. Seara am facut o vizita la socrii si cand am venit acasa iar am tras un badminton scurt.
Bineinteles, ca sa fim in spirit de primavara, la pranz am facut gratarel in curte si salata de cruditati.
A fost un weekend reusit, weekend-ul viitor o sa fiu singurica, huzbandul e de serviciu din nou si de data asta o sa stea pana seara ca are si ceva training.

Kitzy pai alta data, ca sa fie mai eficient, pune toate adresele acolo si pe urma da 'send' si ai rezolvat cu un drum .

Gio asta e, n-ai ce face, daca acuma ai gasit un stomatolog bun, da-i bataie si pune-ti dintii la punct, cat o costa o costa, mai important sa ai o dantura sanatoasa. Si eu ma gandesc pe cand o fi cazul tot la implant, mai bine implant decat 'ia proteza din pahar, musca-ma si fii brutal' .

Krelia ai tu dreptate cu indemnizatia, dar ce putem face? Stiu la un moment dat ca se facuse ceva petitie, Doamne ce aberatii am citit acolo, e incredibil cata ura si cata ciuda pot simti unii oameni, ce face invidia din om. Desi in forma propusa, mamele care castigau mai putin de 800 de ron, ii primeau oricum, ele nu sufereau, doar ca era mai bine pentru cele care castigau mai mult. In fine, asta e, daca se schimba ceva in sensul asta bine, daca nu, om gasi o solutie la momentul respectiv. Eu chiar sunt o norocoasa, ca ai mei sunt in pensie amandoi si stau numai cu un etaj mai sus, socreii abia asteapta si ei, socru-meu, care-i un workoholic si numai pe la 7-8 ajunge acasa deja a declarat ca daca vine nepotul nu mai face ore suplimentare .

Botic cum mai esti cu raceala? Si ai mei bolesc toti (mama, tata si bunica, si acuma a racit si sotzul, doar eu ma tin tare). Sa dea DD sa fie bine cu fratelo tau!

Oana cum a fost shoppingul? Si noi ne-am facut de cap vineri, am luat si monitor, una-doua am prapadit banii.

fetele, o saptamana buna sa aveti!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Eu mi-am facut o cafea ametita rau de tot cu lapte dar mi-era dor de gust....
Gio nu vreau sa-mi fac publice pozele si cu Diana nici atat, mai ales ca oricine poate intra sa le vada, asa ca prefer sa le trimit pe mail la cine vrea sa le vada. E mai safe asa.
Kreliut posibil sa-ti mai fi trimis o data poza asta, chiar nu mai stiu, oricum a mele majoritatea is din profil, sa vada Diana unde a locuit 9 luni
Ralule dar vad ca tu esti cu imunitatea la pamant.....de ce nu faci ceva tratament homeopat, macar nu bagi atatea medicamente in tine. E mai scump, dar e mai sanatos.
Aly felicitari pt achizitia de monitor, sa aveti noroc de el. De care v-ati luat, cati inchi, cu cat?

Noi sambata am fost prin parc la plimbare, poze etc, duminica am fost pana la Ambient, apoi am dat o fuga pana in Selgros, am venit cu mana goala din amandoua, de fapt din Selgros ne-am luat un covoras de baie de acolo ne-am dus la plimbare prin centru ca n-am fost de un secol si de acolo la socri la masa si uite asa a trecut si weekendul.
Onutzule tu ce mai zici?
Fluturashul vad ca nu ne mai viziteaza......

Apropo, v-ati obisnuit cu noua ora?

36+ cu Diana

AMR 4 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Am luat unul de 17", parca Hitachi, argintiu, cu 450 de lei, dar am luat second, n-avea rost sa luam unul nou. Merge foarte bine si garantie tot un an are, cat unul nou.
Cu ora noua nu m-am obisnuit, aseara pe la 12 inca ma uitam la tv si azi dimineata nu m-as fi dat jos din pat pentru nimic in lume...


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aly sa aveti noroc de el si sa nu va faca probleme.
Si noi aseara la 11 si ceva inca ne uitam la tv, dupa-aia am zis ca trebuie sa si dormim ca dimineata sigur avem probleme si chiar asa a si fost, am adormit super greu, si dimineata abia am facut ochi.

36+ cu Diana

AMR 4 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Giova


noi in asteptarea surorii mele....
Marco lacrimeaza rau, cred ca a luat conjuctivita de la gradi.
Daca e asa, si ne confirma dr. maine dim., plec cu el si cu sora-mea in Alba, macar mai stau cu ea, ca si asa o vad rar de tot.

vreme frumoasa aici, profitam si stam cat mai mult pe-afara.
duminica faina sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)



Neata! si o saptamana frumoasa

acu ma apuc sa citesc in urma
Gio nu te mira ca si eu m-am ales cu o conjuctivita de toata frumusetea...ma durea ochiul drept cand clipeam de am zis ca o iau rasna, ma trezeam cu el umflat ..nu ma puteam machia...si tot cu picurii am scos-o la capat


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Kreliuz te invidiez de numa ...dar mai bine asa decat cu nebunia care e in Bucuresti acum...si care e programul pe acasa? liber ales?

Botic da ce se intampla cu raceala aia a ta! acu dureaza d eceva timp...bravo, pt fratele tau, pana la urma ca mai usor, ca mai greu...totul se rezolva

Kitzy, da noua poze sa ne trimiti ...abia astept sa o vad pe Diana...si cred ca nu numai eu!...vezi ce asteptata e!

Aly...a-ti avut un WEE super fain...bedminton...sofereala..shopping!



You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput