Miresele anului 2006 (94)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

…si am uitat sa va spun ce am facut noi in WEE

Vineri am fost prin Real la cumparaturi cand m-a sunat sefa mea sa verific ceva pe e-mail…asa ca am fugit de urgenta acasa sa ma conectez la net!...cam asta a fost vineri…sip e la ora 9 au venit niste prieteni care fac nunta la anu’ pe la noi…am discutat de nunti sip e la 12 ne-am pus in pat!

Sambata am fost cu prietena noastra de la New York, care acu e in Ro, la un restaurant sasesc “Butoiul sasului”…papa a fost buna …tocanita de hribi cu mamaliguta…si desert un strudel cu mere

Duminica am stat pea casa, a fost mama pe la noi…si am facut si eu un strudel cu branza de vaci si stafide …a iesit bun de tot, doar un singur lucru nu m-a multumit …foile le-am cumparat evident …si am pus 6, cele de deasupra prea se sfaramau, mi-ar fi placut sa stea mai lipite…Aly? Ai vre-o idee, trebuia oare sa le ung cu mai mult unt topit? …parca as mai face unul si cu mere ca tot mai am foi ramase!

Si mai am cateva realizari
- am fosta la medic cu spatele…am facut radiografii o tona din toate pozitiile…si cica e o durere care a fost tolerata pana acum iar dupa cazatura am inceput sa simt durerea si e acuta…am si o scolioza larga…mi-a dat ceva medicament pe care inca nu am catadicsit s ail cumpar daramite sa incep sa il iau si….fizioterapie…programul e de la 7 la 10 dimineata…sa vedem daca o sa ajung sa fac …oricum vreau sa mai consult un medic, asa pt o a doua opinie…sa fiu eu mai linistita, ca parka nu a tinut explicatia cu durerea tolerata desi s-ar putea sa fie adevarat, naiba stie

- am comandat fierul de calcat…pana la urma am ramas la Tefal…l-am comandat pe net, asta tot din lipsa de timp …si pt ca aia de la Domo habar nu au…pe mine nu m-ar convinge sa cumpar nimic de la ei la cat de aerieni sunt

asa ca azi dimineata la 9 m-a sunat curierul ca a sosit cu fierul…diseara il incerc sa vad ce am achizitionat

vineri la shopping nu am luat mare lucru…ca eram cam obosita si nu am avut rabdare suficienta…dar am cumparat un snur care se atarna la geam si are niste floricele portocalii…asta asa de Paste, ma pregatesc cu decoratiunile interioare

Botic colega asculta Radio Tg-Mures…si canta Fuego! E o melodie “…si draga imi este viata, si accept sa ma mai nasc o data!”

aaaaaa si sa nu uita cumnatata mea e graviduta din nou...sa speram ca o sa fie bine de data asta!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kitzy bine ca tu nu trebuie sa mergi la serviciu, te adaptezi mai usor cu schimbarea de ora.

Oana sa stapanesti sanatoasa fierul de calcat. Nasoala faza vineri ca a trebuit sa fugi repede acasa de la cumparaturi. Unii oameni chiar au impresia ca nu existi decat pentru serviciu?
Apropo de asta puteti sa va delectati cu ceva super fain (sunt muulte chestii super faine pe site-ul asta, de-ar tine cont si angajatorii nostri ce bine ar fi).
Cu strudelul nu stiu ce sa te sfatuiesc, eu nu le am cu strudelele. Cu spatele bine ai facut ca ai ajuns la medic. Nu stiu ce medicamente ti-a dat, inainte sa le iei mai bine mai ceri o opinie si neaparat sa citesti efectele secundare.

Uitasem sa va intreb: ce picaturi ati luat pentru conjunctivita?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Kitzy bine ca tu nu trebuie sa mergi la serviciu, te adaptezi mai usor cu schimbarea de ora.

Oana sa stapanesti sanatoasa fierul de calcat. Nasoala faza vineri ca a trebuit sa fugi repede acasa de la cumparaturi. Unii oameni chiar au impresia ca nu existi decat pentru serviciu?
Apropo de asta puteti sa va delectati cu ceva super fain (sunt muulte chestii super faine pe site-ul asta, de-ar tine cont si angajatorii nostri ce bine ar fi).
Cu strudelul nu stiu ce sa te sfatuiesc, eu nu le am cu strudelele. Cu spatele bine ai facut ca ai ajuns la medic. Nu stiu ce medicamente ti-a dat, inainte sa le iei mai bine mai ceri o opinie si neaparat sa citesti efectele secundare.

Uitasem sa va intreb: ce picaturi ati luat pentru conjunctivita?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year





mda, sefa mea e super de treaba...dar a primit ea un telefon din De si asa mai departe m-a sunat pe mine

si ca sa va zic o faza si mai tare primesc 2 e-mailuri pe e-mailul de servici: unul vineri seara la ora 22:34 si al doilea sambata la ora 0:15 ...lucreaza aia de ma termina cu programul asta care numai program nu e...aduce mai mult a non-stop
si eu trebuie sa raspund...asa ca ma duc cu laptopul acasa si verific sambata si duminica nu cumva sa arda lumea si sa nu fiu si io prezenta
ce ma frapeaza e ca nemtii renunta foarte usor la viata lor personala...io am instituit un nou model...plec acasa si mai verific de acolo o data la cateva ore...macar sunt acasa, asta conteaza!


maine iti spun numele picaturilor, ceva cu P dar nu imi mai amintesc


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am ajuns cu bine dupa un drm de 6 ore, cu tot cu o pauza la o matusa de o ora. s-a si lucrat la drum, la iesire din Deva asa ca am mers in coloana cam 30 min.
Marco a fost cuminte, nu i-am avut treaba, nu am avut scaunul de masina la noi, dar ne-am descurcat.
La dr. s-a uitat la ochisori, nu e foarte grava conj., mi-a dat Tobrexul ala. Am vb. cu homeopata, ii dau remediul lui- pulsatilla si sa vedem, daca trece. oricum avem adev. medicala pe toata sapt. asa ca profita din plin de vacanta la bunici, si eu de libertatea care mi se ofera.

e cald si aici si frumos, peste 20 grade.

revin maine, caci acum musai sa merg in vizita la soacra.
[PUP]

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

aha...Gio sa inteleg ca sunteti in vacanta...distractie placuta

Aly...era cu P de la Proculin!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Alynutza
Seara am facut o vizita la socrii si cand am venit acasa iar am tras un badminton scurt.



Mai, mai, da' ce sportivi sunteti voi! Da' unde jucati? In loc special amenajat sau printre blocuri?

quote:
Originally posted by Alynutza

Bineinteles, ca sa fim in spirit de primavara, la pranz am facut gratarel in curte si salata de cruditati.



Mda... si pe noi nu ne-ai chemat... Adica noi... sa nu fim in spirit de primavara, nu?

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Botic cum mai esti cu raceala? Si ai mei bolesc toti (mama, tata si bunica, si acuma a racit si sotzul, doar eu ma tin tare).


Sunt... varza... Ma rog, parca in seara asta incep sa simt o oarece ameliorare, da' am mai simtit eu asa si alta data si dupa aia mi s-a intors inzecit. Asa ca prefer sa nu ma hazardez si sa zic ca e OK...
Ai grija de tine si tu, ca e naspa rau de tot sa fii asa ca mine...

quote:
Sa dea DD sa fie bine cu fratelo tau!

Asa sa fie! Saru'mana!

quote:
Si noi ne-am facut de cap vineri, am luat si monitor, una-doua am prapadit banii.

Sa-l stapaniti sanatosi! Il uzi cu ceva pe-aici? Ca sa functioneze cum trebuie...


www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by kitzy
Gio nu vreau sa-mi fac publice pozele si cu Diana nici atat, mai ales ca oricine poate intra sa le vada, asa ca prefer sa le trimit pe mail la cine vrea sa le vada. E mai safe asa.

Se pare ca eu am cam ramas singura fara...

quote:
Ralule dar vad ca tu esti cu imunitatea la pamant.....de ce nu faci ceva tratament homeopat, macar nu bagi atatea medicamente in tine. E mai scump, dar e mai sanatos.

Nu-s chiar la pamant, da' oricum, pe-aproape... Si cu ce sa incep tratamentul homeopat?(de data asta, sa stii ca n-am inghitit prea multe medicamente. Mai mult ceai cu miere de albine si lamai multe)...


quote:
De care v-ati luat, cati inchi, cu cat?

Curioaso! Esti mai ceva decat o soacra


quote:
[b]Fluturashul
vad ca nu ne mai viziteaza......

Ne-o fi uitat?

quote:
Apropo, v-ati obisnuit cu noua ora?

Pai eu nu prea simt nicio diferenta...
Desi aseara, culmea... eu, obisnuita sa adorm pe la 2-3 noaptea dupa vechiul ceas, am adormit la 0.30. Adica pe la 23.30 dupa noua ora... Cred ca-s efecte inverse la mine


www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana

Botic da ce se intampla cu raceala aia a ta! acu dureaza d eceva timp...bravo, pt fratele tau, pana la urma ca mai usor, ca mai greu...totul se rezolva



Ei... isi face un pic de cap... raceala... la ea ma refeream...
Iar cu frate-meu, mda, uite-asa au unii noroc sa le mearga totul OK, iar altii, gen moi, adica sora-sa in persoana, desi aceeasi zodie si din aceeasi familie, pana nu-mi omor creierii si nervii, nu reusesc
Acum sincer vorbind, eu-s mandra de el...

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana
Vineri am fost prin Real la cumparaturi...

acum sunt si eu curioasa, cum era Kitzy mai sus: ce ati cumparat?

quote:
Duminica am stat pea casa, a fost mama pe la noi…si am facut si eu un strudel cu branza de vaci si stafide …a iesit bun de tot...

Incercai cumva sa ne faci in ciuda?

quote:
…parca as mai face unul si cu mere ca tot mai am foi ramase!

poate macar la asta ne inviti si pe noi...


quote:
am fosta la medic cu spatele…am facut radiografii o tona din toate pozitiile…

bine ai facut! Da' si mai bine ar fi daca ai lua medicamentele si ai respecta indicatiile primite de la medic...

quote:
asa ca azi dimineata la 9 m-a sunat curierul ca a sosit cu fierul…diseara il incerc sa vad ce am achizitionat

ei... l-ai incercat? cum e? nu-i asa ca-ti place? deci putem sa trimitem si noi la tine ce avem de calcat prin casa, nu-i asa?

quote:
…dar am cumparat un snur care se atarna la geam si are niste floricele portocalii…asta asa de Paste, ma pregatesc cu decoratiunile interioare

harnicuta!!! sa nu uiti iepurasii, da?

quote:
Botic colega asculta Radio Tg-Mures…si canta Fuego! E o melodie “…si draga imi este viata, si accept sa ma mai nasc o data!”

una dintre cele mai faine, de altfel... Ma bucur sa aud ca e difuzat (desi stiam ca asa e... )... Eu mi-am luat acum, la concert, ultimul sau album, abia aparut. Nu stiu daca am mai zis sau nu. E cu muzica etno. Majoritatea sunt melodii ardelenesti si deseori intervine taragotul. Asa-mi plac... Le-am ascultat de nu stiu cate ori si inca nu m-am saturat. Da' cred ca vor prinde bine la petreceri vara asta...

quote:
aaaaaa si sa nu uita cumnatata mea e graviduta din nou...sa speram ca o sa fie bine de data asta![/font=Comic Sans MS][/navy]

Ma bucur ca a reusit, cat de cat, sa treaca peste intamplarea nefericita si sa o ia de la capat. Inseamna ca e o femeie puternica, nu? Las' ca Doamne-Doamne trebuie sa aiba grija sa fie bine de data asta.


www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput