Miresele anului 2006 (94)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova

am ajuns cu bine dupa un drm de 6 ore...

Mai, da' plimbareti mai sunteti

quote:
Marco a fost cuminte, nu i-am avut treaba...

Hopa, o minune! Da' cum de a reusit sa nu faca nici o nazdravanie de-a lui specifica? S-a cam terminat arsenalul? Sau doar e un copil cuminte si tu ziceai numai cate rele face si nu-l laudai la faptele bune?

quote:
La dr. s-a uitat la ochisori, nu e foarte grava conj., mi-a dat Tobrexul ala.

Sper sa se faca repede bine!

quote:
e cald si aici si frumos, peste 20 grade.

La noi toata ziua a batut vantul destul de tare, a plouat, ploua si acum. Si tot asa e anuntata saptamana asta . Desi ieri chiar a fost frumos si credeam ca tot asa o va tine. Da' de unde?



www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Tocmai am terminat de facut si o mancarica de cartofi, cu morcov, ceapa, patrunjel si carnaciori afumati taiati feliute... Tare buna a iesit...
Prin frigider mai este ceva ciorba de carne de la soacra si niste pui cu smantana tot de la ea. Da' numai pentru o masa...
Am facut si salata de vinete in seara asta...
Deci pana pe joi, am rezolvat cu mancarea.

Sambata am facut treaba prin casa si am stat la tv.
Ieri am stat la meciul Stelei dupa ce am venit de la munca. Pe seara am iesit la o plimbarica scurta si apoi ne-am uitat la Dinamo-CFR Cluj. Si gata ziua...

La munca am avut o zi ingrozitoare. La 9 am ajuns acasa in seara asta... Am crezut ca nu se mai termina treaba ...
DIn ce in ce mai mult imi doresc sa vina mai repede concediul ala. Nu mai am rabdare...

Cred ca ma bag in patut, sa mai vad niste Grey's. Mi s-au mai copiat 8 episoade. Yupppiii!!!

Va las cate un ceiut si o cafeluta pentru dimineata si plec la caldurica!
Noapte buna!

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Boticule ce limbarnitza ai avut... Uite, udam monitorul cu o cu frisca si un ceai fierbinte si pun la bataie si o felie de tarta cu ciocolata.
Gratarul de duminica s-a topit rapid, a avut grija sotzul .

Oana mersi, tu ai fost la oftalmolog pentru picaturile alea? Cu spatele, fizioterapia e buna, ar fi bine sa ajungi, dar eu medicamente n-as lua. Eventual un unguent anti-inflamator aplicat local. In rest, tot ceea ce se da pe cale orala au niste efecte secundare de te doare mintea numai cand citesti prospectul.

Fetele, o zi buna sa aveti! Eu sunt de o pleosteala monumentala, n-am chef nici sa respir...


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata!

Aly, merci de cinste...nu am fost la medic pt picaturi, cand a avut Marius probleme i le-au dat pe astea...iar acu le-am folosit si eu...dar in 2 zile mi s-a rezolvat problema, asta conteaza!

referitor la medicamente iti scriu diseara ce mi-a prescris pt spate...si o sa ma uit si la contraindicatii...desi daca retin bine e ceva pe baza de vitamine

Botic, da asa e...DD da sa fie bine de data asta cu sarcina!
Ai putina rabdare si tu sa ma specializez in strudele...si va invit of course...da nu pot sa testez chiar pe voi

fierul merge super, sunt multumita de achizitie...si a venit la momentul potrivit ...ieri am aflat ca sotul meu merge in delegatie 3 zile deci am calcat de mi-au sarit capacele la pantaloni si camasi...si cand se intoarce el plec eu

dar oricum ...mi s-a reconfirmat ca un fier bun face jumatate de munca


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

neata fete frumoase!!
se pare ca nicia casa nu am momente de respiro...dar, asta e....
ieri vorbeam la tel pentru firm..azi astept mailuri...pentru firma ...onutz, cred ca avem acelasi gen de patroni ...sa-mi mai zici si mie de care fier ti-ai luat...ca sa prospectez mai bine

azi am programata o vizita pana la forarie...sa iau pamant nou ca sa pun begonia si ardeiul in locuinte noi ...plus o ciorba ca iar sufla vantul...si omu' vrea lichide sa se hidrateze...

la "chicago" a fost foarte misto..m-am destins la maxim..chiar te simti altfel, intr-un fel placut dupa o chestie de genul asta..e senzatia aia de cum iesi de la film, plus inca ceva mai mult, ca deh...i-ai vazut pe protagonisti in care si oase...
asa ca, onutzu'...daca ai prilej de vizite pe aici, negresit sa nu ratezi spectacolul (am inteles ca ar fi ultimele reprezentatii)..
ca atare, mi-am propus ca macar la 2 saptamani sa vizionez un spectacol...sa vedem acum daca oi reusi

Gio, bine ca scapasi de pericolul public ...macar mai ai si tu un moment de respiro......da' parca acu' de aud..."mi-e dor de Marco"....las ca stim noi cum sunt mamele astea, nu? zic ca vor sa scape de noi, copii...si cand colo, bocesc nonstop cand nu suntem langa ele ...

apropos de Paste si decoratiuni...cred ca o sa-mi iau si eu o coronita din aia de la sarablue..daca oi mai gasi (cumpara termitele astea tot)...ca sa pun la usa la intrare, cum am avut de Craciun ..vazusem una in catalogul quelle...il si comandasem, acu' vreo 2 luni...si, pauza....asa ca, tot mai bine...veni vidi, cumparatum
of, si m-am trezit de ieri cu o durere de ceafa ce se lasa in jos spre omoplat...ca nici nu pot sa intorc capul in partea stanga...si ma doare si coloana....frate, ce ne babim....cred ca se cere din ce in ce mai mult o sedinta de masaj, macar 1 data pe saptamana....

ma duc sa ma pregatesc de "plimbare"...

Aly, botic - pupici la fete si spor la treaba


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

salutare!!!
bai ce vreme de kk e in Alba, e innorat si sta sa ploua. si eu doar pantofi mi-am adus.
aseara am dormit la socrella, marco mi-a plans si tusit toata noaptea, of maselele astea....daca ar iesi odata. sunt chiuna de somn, s-a linistit spre dimineata.
Cu ochisorul e mai bine, nu mai lacrimeaza asa tare, cred ca a facut o forma usoara. Ii dau in continuare remediul lui homeopat.
acum e cu matusa mea afara, da de mancare la porumbei.
sora-mea cu italianul ei sunt la un tur istoric de oras, asa ca eu am zis pas.
ma pun sa citesc din urma si revin.....


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

asa......vad ca toata lumea a profitat de vremea frumoasa de afara. doamne ajuta tot asa sa fie, chiar si la alba .
Aly sa stapaniti sanatosi monitorul, si al meu e second Philips cred, si merge super bine.
Mamaa ce m-ai facut sa rad cu expresia aia. cata dreptate ai!!musai sa o pun la punct, odata pt. totdeauna spre. si asta sper, sa fie singura mea probl. de sanatate.
Kitzy am inteles cu pozele. Oricum, sper sa ne trimiti in mail cat mai multe poze cu bebelina, cand vei avea timp.
Oana vezi ca o prietena a facut conj., s-a tratat, pe urma iar a luat-o de pe creionul dermatograf. uite ca se ia de pe machelurile astea.
mama cate ai facut in weekend. bravo!!!
eu am cumpara strudel congelat, dar nu am reusit inca sa-l pun in cuptor. Asa e cu vanzatorii de la mag. cu electrocasnice. rar dai de unul priceput, altii citesc doar ce sctrie pe eticheta, dar mai multe nu-ti pot spune. mai bine ne documentam noi pe net, inainte sa luam un produs.
Felicitari pt. cumnata ta!!! doamne ajuta sa fie bine de data asta!!!
bine ca ti-ai facut si raze la spate, si eu trebuie sa ajung, musai!!!
Aly eu am luat pt. marco pt. conjuctivita Tobrex. e foarte bun si in 2 zile e vindecat.
Bina ca acum il tratez homeopat, caci de mult nu i-am mai dat antibiotic, si astea contin.
Botic ma bucur ca esti mai bine.
piticul a fost cumintel, dar si cand se intrece, fereasca sfantul.
Krelia pai eu sunt aici cu piticul. ca mai merge cu unul altul afara, ca-l schimba, ca-i da papa, e ok. dar tot cu mine doarme noaptea si ne vedem.

fug ca mi-a venit copilul, mergem sa mancam.
pe mai tarziu.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio sa inteleg ca nu stiai expresia? Ii tare, asa-i?

Trebuie sa ajung pe la 'marmacie', dar cred ca doar spre sfarsitul saptamanii, ca azi e 1, a inceput nebunia cu compensatele si n-am chef sa stau la coada pana-mi vine rau.

Si la Cluj e urata vremea. Sper sa se indrepte de saptamana viitoare, ca am de gand sa incep curatenia de Pasti.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly nu stiam expresia, dar e super tare.
Mi-a zis matusa ca de maine incep ploile. noroc ca am adus la mama niste adidasi si pantofi care nu-mi mai plac si e musai sa umblu cu ei. caci cu decupatii mei...imi ingheata picioarele.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ralu trimis PM.
Eu acuma am venit de la ai mei, noroc c-am avut umbrela ca a inceput ploaia cand am plecat.
M-am epilat, m-am facut frumoasa, m-a ajutat sora-mea la picioare, pe maini m-am putut face singura...am zis ca sa rezolv si asta acuma ca mai incolo nu se stie. Trebuie sa mai merg la un tuns de varfuri si sa ma vopsesc.

36+ cu Diana

AMR 4 saptamani!!!

Mergi la inceput