Miresele anului 2006 (94)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Aia-i. Deci asteptai invitatii speciale .

Gio atunci nici eu nu m-am gandit, plus ca diferenta de pret era mare, si preturile la noi putin accesibile, asa ca oricum as fi mers la risc. Insa acum n-as mai cumpara electronice din strainatate. Bine eu aparatul l-am cumparat inainte cu cateva luni inainte sa ma intorc acasa si am avut timp sa-l testez, sa rezolv eventualele probleme.

Nu mai am nici un pic de rabdare, zici ca am ardei iute undeva . Nu stiu cum mai rezist o jumatate de ora pana vine huzbandul sa ma ia.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aly ti-am trimis atunci poza, sper c-ai primit-o.

36+ cu Diana

AMR 4 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oho, maricica burticica, faina mamica . Faina poza, intr-adevar, iti da impresia ca-i prelucrata. Desi nu stiu daca mi-ar place sa imi iasa toate pozele asa - asta ca si comentariu referitor la aparate/chestii/socoteli, normal, sper ca-i de la sine inteles.

Fetelor, va si va urez un weekend fain, cu soare si relaxare cat cuprinde.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Aia-i. Deci asteptai invitatii speciale .


Nu mai am nici un pic de rabdare, zici ca am ardei iute undeva . Nu stiu cum mai rezist o jumatate de ora pana vine huzbandul sa ma ia.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year




nu stiu ce se intampla azi dar asa sunt si eu...nu mai am rabdare sa stau in scaunul asta
drept pt care am luat o hotarare...la 5 daca nu vine sfarsitul lumii plec...si imi iau de lucru acasa..dar azi ma duc la shopping ca tocmai mi-a intrat salarul pe card


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

bonjurica la fete!!

la noi a fost o oarecare adunare de ramas bun...ne pleaca o tanti la pensie...si am "serbat-o"..daca pot sa spun asa...
ieri am umblat dupa cadou...greu, tare greu...dar pana la urma am rezolvat-o...
azi, de dimineata, iar munci...telefoane, lamuriri, mailuri, dar am iesit invingatoare si am primti ok-ul pentru o achizitie ...si mi-s tare bucuroasa...de parca l-as fi comandat pt mine, nu tot pentru serviciu....deh...

onutzu'....tine fata pumnii stransi pentru marea calatorie
Gio...nu, eu am primul model de fabia....noua fabia chiar mi se pare cea mai proasta idee pe care a putut-o avea skoda...chiar nu-mi place ...acum, desigur, ca gusturile nu se discuta
la discutia despre aparatele foto/video...ma bag si eu al doritoare de camere video ...ca aparat foto avem un canon 520 parca....luat anul trecut...dar, care vad ca a inceput sa aiba un delay in comenzi...cand apas sa faca poza...o ia cam greu..cine stie....acu, ma bag si eu ca musca-n lapte...ce-i aia dslr????
kitzone, ai facut poza noua si la baba nu i-ai spus? ..ia te rog sa te conformezi
boticu'...fa-te bine, da? ca acush mai face Fuego un concert si nu trebuie sa-l ratezi

apropos de salariu bun si ore suplimentare.....pana sa-mi mareasca salariul, mi se plateau orele suplimentare si, intamplator chiar am prins o perioada in care a trebuit sa stau peste, pentru ca era foarte mult de munca...insa, nu pot sa zic ca dadeau banii pe afara, cu ore suplimentare platite..era o chestia acolo....
acum, de cand cu marirea si de salariu si de fonctie...taiete la ore suplimentare.. OS se platesc numai personalului tesa, sa zic asa...iar eu nemaifacand parte....insa, sincer, imi este mai bine asa, pentru ca marirea este mult mai mare decat orice ora suplimentara. Sunt un caz fericit, din pct asta de vedere
pe de alta parte....sa stiti ca nu as mai sta suplimentar la munca, nici macar daca s-ar plati cu ditamai suma...timpul meu e mult mai pretios, familia mea conteaza mai mult...iar cand va veni si un copil......cu atat mai mult. Eu am de gand sa stau pana termina el de supt..apoi, pana in 2 ani, eventual sa vin cate 4 ore/zi...undeva, sa le imbin pe cele 2...nici sa pierd contactul cu jobul, dar nici sa nu beneficiez de primii ani de viata ai prpriuklui copil...mai grav va fi dupa aceea....sa facem tot posibilul sa nu devenim, Doamne fereste,acei parinti care isi scapa copilul de sub control, le dau 100 de mii bani de buzunar si le spun "mananca in oras, ca mami si tati vin tarziu acasa", si te trezesti ca fi'tu are 14 ani si 120 de kile...pt ca tu nu ai avut cu cine sa-l lasi sa creasca.....cred ca e tare greu sa fii parinte.......(zise ea, intr-un moment filosofic de mare insemnatate )

btw, Ce mai stiti de propunerea lu' madam Shandru?
bey, ati vazut ca murii pruteanu?


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Merci Aly!
Kreliutz ti-am trimis si tie poza
Acuma toate va luati de mine ca nu v-am trimis poze?

36+ cu Diana

AMR 4 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am venit si noi de-afara. doamne frumos a mai fost. am si facut poze a/n cu telefonul. sunt curioasa ce a iesit.

Lume noua...coana te dadeam disparuta.
DSLR e un aparat profesionist digital. cel pe film se numeste SLR. Iar astea micute, de buzunar cum le spunem sunt aparate compacte.
Nu mai gasesc acum traducerea corecta a DSLR.
Sunt perfect de acord cu tine in privinta cresterii copiilor. Dar vezi tu, nu toate gandim la fel, pt. unele e mai importanat cariera, pt. unele familia. e musai sa facem un compromis, caci astea 2 impreuna nu prea merg.
Kitzy tu de ce nu pui poze pe forum? nu vrei sa fii pers. publica? tot asa ascunsa o vei tine si pe Diana?

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am venit de la dentist......
pt. dr. implantul e fix pix. in 10 aprilie sunt programata, 2 imi pune, asa ca nu vreau sa zic cat costa. ma tine vreo 4-5 luni si numai pe urma pune dintele. cica asa procedeaza el, ca sa se obisnuiasca bine implantul cu osul, etc, etc.
Buba mare e la o lucrare in cealalta parte, am observat ca misca un dinte imbracat. cica e dezastru, trebuie data jos si sa vada ce e sub. el crede ca e infectie mare, si va trebui sa-i scoata, alte implanturi, alti bani, etc.
Mai zicea si de lucrarea din fatza, trebuie schimbata, a mai gasit el ceva, asa ca...ajung sa iau credit ca sa-mi fac gura.
Sunt jos cu moralul, Clau ma tot incurajeaza, cica i-a crescut cifra de afaceri.
Stau si am stat foarte prost la capitolul dantura, dar am si avut parte de niste dobitoci, care si-au cam batut joc de gura mea si uite ca acum sufar.

gata, sa nu ma mai plang. sa ne dea DD sanatate, sa le putem plati, caci se rezolva foarte bine si repede.
si noapte buna.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by krelia

boticu'...fa-te bine, da? ca acush mai face Fuego un concert si nu trebuie sa-l ratezi



n-am eu norocul asta sa vina prea curand...
S-a anuntat singur ca tocmai in decembrie, cu albumul si concertul de colinde Deci am tot timpul sa ma fac bine...

In continuare sunt la fel de racita si de apatica. Chiar n-am chef de nimic. Stranut de nu ma vad si imi curge nasul - ceva de speriat. Astea-s noutatile de pe front.
Alte noutati, chiar ca nu am. De niciun fel.
Da' va citesc, sa stiti.
Si da, as vrea si eu o camera video. Dar vorba voastra, nu as folosi-o asa mult cat folosesc aparatul, deci pentru cateva utilizari pe an nu se justifica, momentan, sa dam niste bani (pe care oricum nu-i avem acum ) Pana acum am luat de la prietenii nostri cei mai buni. Au fost draguti si ne-au dat cand am cerut. Pe viitor, vom vedea.

Asa, fratele meu a fost azi la unitatea de la Braila, in vizita de recunoastere. Zice ca e super acolo, zice ca-i place, a intrat in legatura cu cineva cunoscut de-al nostru si cu prima ocazie, va fi prezentat personal unui mare ofiter din Minister. Sanse, sanse, sanse... DE pe 14 aprilie se muta acolo. Pana atunci, mai are cursuri de facut.

Maine, teoretic, ar trebui sa fiu harnica si sa fac niste chestii prin casa. Dar sunt asa multe adunate, ca nici nu stiu ce sa fac mai intai.
Oricum, pun la foc niste cartofi frantuzesti, asta e sigur.

Week-end placut va doresc si ne mai auzim pe aici!

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


la noi e superb afara, asa ca am fost de dim. o tura in parc, pe urma la real si acasa. Am si uitat cu cate probl. am ca vine sora-mea maine.
Botic ma bucur ca ii place fratelui tau unitatea de la Braila. doamne ajuta sa obtina un post bun unde-si doreste.
Spor la treburi si mai termina cu raceala aia. trimite-o si la altii, nu esti darnica deloc.

fug si eu la bucatarie, profit cat doarme piticul, caci pe urma iar iesim afara.
Daca tati e la munca azi, pana tarziu, ne petrecem timpul in 2, cum putem si noi.
weekend fain sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput