Miresele anului 2006 (94)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

mai nu stiu ce sa zic Gio...eu m-am consultat cu un prieten care face poze tot asa ca hooby doar ca el scote si bani din asta...tot el mi-a recomandat si aparatul asta...sunt super multumita de el!
eu il recomand tuturor...incepand cu Spania toate pozele sunt facute cu el...n-am ratat nimic! in Anglia am folosit SLR-ul lui fratelo de Cannon
acu stii tu...depinde si de model si multe alte specificatii etc. etc.

de camera chiar vroiam sa te intreb...merita sa luam? ma gandeam sa cumparam una daca mergem in State, dar nu stiu daca merita avand in vedere ca nu o utilizam la fel de des ca si un ap. foto
ce zici?


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana nu stiu ce sa zic. Noi camera o folosim de Craciun, paste, vacanta, onomastica, serbari si atat. nici macar nu descarcam casetele pe comp., ce sa mai vorbesc ca nu le-am vizionat niciodata.
am prins momente faine cu piticul cand era bebe, e drept, dar prea mare investitie am facut pt. asta.
Daca gasiti una la un pret bun si sa aiba caracteristici misto, merita, de ce nu?

ap. Sony al meu nu o fi performant, are 6 mp, a sora-mi are 8, dar degeaba. la rev. avea o tipa un DSLR sony, dar mi-a zis ca inainte a avut Nikon si nici nu se compara, si ma sfatuia sa nu iau.
Cu ce fotografi profi am vb. cei mai multi mi-au recomandat Nikon si Canon. eu inclin spre Nikon ca il simt mai bine in mana.
de as merge eu in State mi-as lua de acolo unul bazat, ca e mult mai ieftin decat la noi, dar asa.......


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Vad ca eu sunt depasita rau de tot in materie de 'aparatura' . Eu am un Sony adus din State acum 4 ani, de atunci a evoluat tehnica de nu-i adevarat. De preturi (ca tot ziceai si tu Oana, nu mai zic cat au putut sa se ieftineasca). Deocamdata nu ne gandim sa-l schimbam, pentru pozele noastre de familie e foarte bun, nu suntem profesionisti nici unul, asa ca e ok.
E drept ca si eu mi-am adus aparat din State, dar pe atunci altfel erau scorurile la Romanica. Acuma sincer l-as cumpara de aici, preferabil sa fie putin mai scumpicel, dar sa am unde sa dau cu pumnul in masa daca se strica in termenul de garantie.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio...stii ca ai dreptate, la fiecare Rev niste prieteni au filmat...si daca stau si ma gandesc, noroc cu Marius ca a rezolvat sa trecem filmul de pe caseta pe dvd prima data...apoi nu s-a mai ocupat nimeni...si clar nu ne-am uitat la ele

cand am fost in Malaezia am imprumutat o camera de la nasi...asa ca daca reusim si anul asta bine iar daca nu asta e...eu una nu sunt persoana care investesc in lucruri pe care le folosesc de 2-3 ori pe an
o amanam pe cand ne gandim la un bb

Kitzy esti asa de frumoasa cu burtica aia mare


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Oana gracias!

36+ cu Diana

AMR 4 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

asa-i ca e frumoasa?
si poza se vede ca e facuta cu un ap. bun. ea se vede clar, si peisajul din spatele ei e sters/in ceata.
asta-mi place la DSLR-uri, ca focalizeaza doar punctul mai apropiat, restul e in ceata.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Merci fetelor de complimente
Mi-a crescut inima cat o paine
La Alin ii era ciuda ca aparatul focaliza pe burta mea si fata imi iesea un pic mai neclara
Pai eu ce sa fac daca burta e mai in fata decat mutra mea?

36+ cu Diana

AMR 4 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Asa, bravo, frumos iti sade, pe mine ma lasi cu ochii in soare?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Lasa Kitzy ca e bestiala poza. Eu am studiat putin probl. aparatelor si de aici am dedus ca e facuta cu unul profi. Nu sunt eu un adevarat fotograf, nici nu vreau sa devin, dar imi place, ca si hobby.
Aly ai dreptate, e mai ieftin dincolo, dar ce facem cu garantia? am uitat de asta....
te si weekend fain sa ai.
cu restul fetelor sper sa mai vorbesc diseara. asta daca nu adorm la dentist.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aly ti-am trimis PM. Vezi daca am scris bine adresa, sau iar trimit aiurea.
Nu ti-am poza ca n-ai zis nimic si m-am gandit ca poate nu vrei. Nu ma bag ca musca-n lapte

36+ cu Diana

AMR 4 saptamani!!!

Mergi la inceput