***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (58)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Declaram si noi oficial Maya a inceput sa mearga si au mai aparut 2 dintisori, deci avem 6. Si inca 2 sunt pe drum.

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank"> Sa o ajutam pe Sonia
Poze/Poze intalnire
www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet/www.youtube.com/watch?v=PAJHlaXKGGs" target="_blank">Maya rade in hohote
Hainutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Alyna, Doxinu, Kid dupa cum spunea si Ella si eu zic ca sigur e de la dinti ca fix asa facea si Andreea. Eu nu am dormit nici o noapte de cand am facut-o, cand se trezeste de 2-3 ori e lux.Acuma a dormit vreo 4 nopti cu o singura trezire si chiar ma miram cum de nu se scoala mai des de la masele, dar de 2 nopti a inceput sa se trezeasca de 2 ori, tot asa doarme pe genunchi si se foieste mult. La noi mai era o perioada cand se trezea si statea vreo ora, o ora jumate treaza fix in creierul noptii, de la 2 la 3 jumate. Imi venea sa ma impusc, dar cresc ei odata mari si o sa ne fie dor de ei asa mici. Mie deja mi dor de cand era bebelusa mica, mica, ca atata eram de obosita ca nu imi mai amintesc bine, noroc cu filmuletele si pozele.

Daca tot ati adus vb de asigurari, pentru copii oare ce trebuie sa facem? ca noi in iunie vrem sa mergem in Spania. Ce fel de asigurare, daca pateste ceva oare unde ar trebui sa ma duc?

Betty, mamica fericita de Andreea (13.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by doxinu

Fetelor piuu vostri dorm noaptea?STEFAN ma trezeste din 2 in 2 ore.Azi-noapte a fost groaznic nu cred ca am dormit 2 ore legate toata noaptea.Daca il iau la noi in pat ii trece "insomnia",cum il pun la el mai doarme putin si gata urla iar!!!!!Pana acum a dormit la el in patut fara nici o obiectie.Il puneam cand ii era somn si ne vdeam dimineata,acum...............
AVETI CEVA SFATURI PENTRU MINE?SOTUL DOARME DE TAI LEMNE PE EL NU AUDE NIMIC,DECI IO SUNT

sa stii ca si eu am fost in situatia asta, dar la Mara nu a durat decat vreo saptamana, cam asa. Acum adoarme singura; e adevarat ca s-a trezit si ea pe la 2 noaptea azi-noapte, dar am pus-o pe seama faptului ca nu a mancat inainte sa se culce (nu a avut chef ca era prea obosita). Si s-a mai trezit pe la 6.30 si chitaia. Eu am mai zis, cred ca trec printr-o faza de-aia de frica sa nu fie lasati singuri, sa nu-i parasim, altfel nu pot sa-mi explic. Ca nu o fi la toti de la dinti.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by Alyna24

Aseara mi-a mers de-a lungul sufrageriei in cateva randuri(faceam cam 10-12 pasi) si isi tine si echilibrul f bine si statea in pic uitandu-se la reclame!Am baiat mare, ce mai!
Incerc mai incolo sa pun si dovada!


Bine, bine, dar tot Mara mea e cea mai cea, da? Mica, e valabil si pt voi, da?

Acum, serios, felicitari pt progrese!!

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Si noi am dormit asta noapte in trei, exista posibilitatea sa dormim si in patru ,noroc ca fiimea n-a mai avut vise urate.
Asa cum spunea ella sigur e de la dinti,al meu peste zi isi baga cate doua degete in gurita si nu-i chip sa i le mai scoti.La primi doi dintisori la fel am patit,dar al meu nu a rezistat cu noi in pat deact o zi ,apoi si-a luat catrafusele si s-a mutat in alta camera.

Stiu ca v-ati apucat de slabit,dar pe prima pagina e slaba miscarea.Eu din 3 februarie pana acum am slabit 12 kg, de la 91 kg la 79 kg.Din pacate mai am de dat jos vreo 10-13kg,iar azi vad ca am o indigestie(stari de voma,dureri de cap) si nu stiu cum sa trec peste.Mai exact nu stiu ce as putea lua(avand in vedere ca alaptez).Ieri am mancat fructe,urzici si 2 bucati de peste(cred ca de la el mi se trage).

Am uitat sa dau data mea de nastere :30 mai 1973


Razvanel soricel

Kokiy mami de Claudia (12dec.2001) si Razvan (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

ce frumos, mai avem 2 capsune mergatoare: Maya si Davidel
Felicitari!

la intalnirea din 11 mai o sa avem ceva capsune misunatoare.
Bob merge singurel numai dupa ce il tin si ii explc ca tre s-o ia usor; altfel o ia la fuga, pune pe 10 pasi in viteza si poc in nas.
In tarc merge singurel foarte dezinhibat, chestie psihologica, stie ca daca ajunge jos nu se loveste.



, mamica de David (24.04.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Neata"(la mine)De cand am venit copilul meu se trezeste max o data spre dimineata.Doarme pamantul sub el.Ziua 2 somnicuri de cam 2 ore.L-am prins pe dumnezeu de un picior.Stiti ca de o luna ma scula fara numar noaptea.
Ieri a facut o singura data kk si chiar tare\ca ma gandeam ca l-am constipat dar in dimineata asta a facut-o iar lata.Nu foarte lichid dar mult si ca atunci cand era alaptat exclusiv.II bag ceva orez la pranz si sper sa treca.
In legatura cu slabitul eu sun pe pozitii!!!Eu as zice dar nu vreau sa ma laud!Hai nu zice nimeni?Uite eu am 69,5 azi

POZE rares(7 mai 2007)
bepanthen 100g -cateva tuburi de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Hello,
vad ca vorbiti si de somn. De cateva zile suntem zombi eu si sotul. Bogdanel iar are muci si febra. Se scoala din ora-n ora si adoarme dupa 10 min de plimbat prin casa. Azi ma duc la dr cu el. Azi-noapte cica am vrut sa ma odihnesc si am dormit in pat cu Matei. Groaznic! Am dormit si mai rau. Nu stiu ce are, dar e f agitat si seniorul, viseaza, vorbeste in somn.... Juma' de noaptea mi-am petrecut-o managaindu-l, tinandu-l in brate (Ella!).
Carstea, eu am ajuns la 70 kg. Cine modifica in lista?
Mica, felicitari pt Maya umblareata si dintoasa!

Am pus POZE NOI in semnatura!

Revin cu intrebarile:- merge cineva la Kidex? Maine ma gandeam sa mergem si noi mai mult pt distractii decat pt cumparaturi. Editia asta se tine la Romexpo-pavilionul Central. Ma astept sa fie mai frumos, avand atata spatiu la discretie.
- mai e vreo mamica la care sa nu-i fi venit ciclul desi nu mai alapteaza de 1,5 luni?
- se ofera sa mearga cineva la Balonul Copiilor in Herastrau?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Poze din APRILIE-Mai
Matei la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_lou spune:

Salutare la toata lumea!

Pespsi,
cum sa ma supar pe tine?

Noi la 9 luni si jumatate avem 9,960kg si 76 cm.Din pacate situatia lui Paty cu somnul nu e tocmai roza......e cam nasol si suntem stresati din cauza asta pt ca mai e putin si cadem in "oboseala cronica"(nu stiu exact sa o zic in termeni medicali).Paty,in 24 de ore nu doarme mai mult de 8,ziua 30 min pe la pranz si mai pe la 6 inca 30 min.Noaptea adoarme foarte greu pe la 1-2 si dupa 2-3 ore se trezeste si nu mai adoarme.
Am consultat 3 pediatri saptamana asta si toti ne-au spus acelasi lucru,e sanatos dar trebuie sa doarma mai mult ca altfel o sa se imbolnaveasca.El nu adoarme decat leganat pe perna dar de cateva zile numai daca incercam sa-l punem pe perna incepe un urlet de ne-a speriat pe amandoi.
Am inceput sa-i dam calma baby dar nu are nici un efect asupra lui,dupa o sapt incercam cu peritol pt ca asa ne-a spus dr, cu toate ca am citit in prospect ca nu se da la copii sub 2 ani,nu avem ce face, trebuie sa-l ajutam cumva sa doarma ca are ochii vineti si plini de cearcane de la nesomn.Nu intelege nimeni de ce nu doarme,el are o energie noaptea la fel ca ziua, cu toate ca ziua stam 2 ore afara,mai iesim si in oras,mergem si pe la prieteni tot ca sa-l scoatem mai mult si cu toate astea nu are somn,cateodata e 2 noaptea,eu mor de somn si el are chef de joaca....

Eu nu mai resimt oboseala,m-am obisnuit sa nu dorm noaptea,mai dorm cate 30 min ziua cand doarme si el dar noi pt el ne facem probleme.

Ella,tu ce sedative folosesti?Presupun ca sunt recomandate de dr lui Boby,nu?O s-o sun pe pediatra lui Paty azi sa o intreb daca nu putem incerca si noi

Va pupam si va uram un weekend minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timur spune:

Buna mamici!

Azi am ajuns si noi la dr in sfarsit. A fost dr in concediu 2 sapt si inca o sapt era full iar piciul meu n-are rabdare sa stea cateva ore la asteptare.

Raport: 73 cm, 9 kg si nema dinti. Cu putica vinetie intr-o parte cica e ok, e din cauza ca nu e "decojit" total. Dupa 1 an putem merge la Gr. Alex. sa-l rezolve, pana atunci ne chinuim noi.

Si a propos te trezit: si al nostru a inghitit un ceas. Max la 6.30 e fresh si dornic de joaca. Ne-a trezit si la 05.30. Iar noaptea se trezeste o data pt masa in conditiile in care de la 1 luna dormea snur.

Poate o fi de la dinti... aud ca unii capsunei au trecut la cap. masele iar noi tot stirbi.

Ca si alti capsunei face fite la masa... opinia dr este ca s-a cam saturat de aceeasi mancare si ne-a recomandat sa incercam borcanelele Nestle. I-am luat curcan cu orez si dovlecei... sa vedem daca mananca.


Va pupam, multa sanatate bolnaviorilor si la multe lunite fericite sarbatoritilor!

Mergi la inceput