***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (58)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

'Neata plantatie!

Pepsica, si ti-au placut? :) Mie una nu-mi plac cei muntenesti si de ceva ani fac doar moldovenesti ... si ptr. ca ies destul de multi din 1 kg faina, fac pachetele si le bag la congelator ... asa ne bucuram de ei mai mult timp.
Am si eu o curiozitate: ii plac lui Dominic mai putin dulciurile?
Lui Cris (nr. 1) ii plac f. mult, dar depinde de ce si cum ... ciocolata in primul rand, dar nu papa mult. Oricum, el nu papa in general mult ... are si acum 15 kg ....
Vezi ca asteptam reteta de Pasca ! :)

Miniuta si a mea a avut o viroza nasolica la inceputul lui martie ... a coincis cu un dintisor nou de mi-a mancat f. f. prost. De 2 zile papa iar bine - ptiu, ptiu, ptiu, sa n-o deochi ;) Au si ei faze, nu trebuie sa ne facem griji.
Sanatate multa!

Referitor la germana: eu am invatat-o ca copil si tot mai am probleme. Eu una zic ca-i limba logica si frumoasa de n-au poci-o unii si altii cu dialectele astea. Cea pura suna super fain.
Succes la invatat!

Alyna, am pierdut mesajele tale. E bine ca s-a rezolvat!

Fi-mea are bagat undeva anume un ceas ... la fix 6.15 se scoala ... de cand cu copiii nu ne mai trebuie desteptator!

Numai bine si multa sanatate la capsunici si mamici!

Mamica de Cristian (alias Sensible Boy) & Amélie (alias Demolition Girl)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by Irinusha

[blue]Graviduta, multumesc de raspuns cu fructele.
Chiar am din cele de padure ca am facut de ziua tatalui meu tort cu fructe de padure si mousse au chaucolat - ca sa ma laud putin ;) - dar au samburi ... cu alea cum faci? Ca cica sunt alergene nu mai vorbesc .... nu ca am avea probleme, dar sa nu primesc rosii in cap ;)

Si de ce sunteti asa speriate de zahar? Ca doar nu dati cu kilele? Nu dati ... intreb si eu :) Melie prrimeste biscuiti normali si cand am si prajituri facute de mama, ca sa prinda gust ...


Eu nu i le-am facut inca, nici macar nu am desfacut pachetul; vreau sa i le fac in we asta, ca sunt acasa, mariu' nu se baga la chestii culinaro-tehnice cum ar fi, de ex, mixatul mancarii Marei . Eu stiam ca sunt ok fructele de padure, nu sunt alergene, ci fructele exotice precum kiwi etc. Chiar am vazut borcanele cu fructe de padure +6 luni, parca. Si nu vreau sa-i dau zahar pt ca nici eu nu mananc zahar. (Dar recupereaza mariu' pt mine, mai ales la pastele cu branza.) Motive ar fi: stiu ca nu e indicat copiilor sub un an si, chiar daca ar fi indicat, Marei oricum nu-i plac mancarurile dulci si nu vad ce i-ar aduce bun daca i-as pune zahar in mancare sau ar manca chestii care contin zahar. Asa, si eu i-am mai dat biscuiti Nestle care, daca nu ma insel, parca contin zahar. Dar asta foarte rar.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by ella_74

Gravi,
Urca pozele alea cu Venezuela, ca te pisez pana le arati


Stai, ca nu e we inca.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Neatza!
Sunt chiauna dupa o noapte alba in care David s-a trezit de 5 ori numai urland si nimik nu vroia si nu-i convenea!La ora 2 eram cu luminile aprinse in toata casa si cu Tv-urile cautand reclame(in zadar evident la ora aia)!Nu stiu ce a avut dar urla fara sa se opreasca .Pun si eu pe seama dintisorilor care sper sa apara ca altceva???????Oare o fi de la masaj, sa fi facut febra si sa-l fi deranjat?Offf....sper sa nu mai fie si la noapte asa ca.....deja sunt zombi!

Irinusha, eu ii dau biscuitei de la Nestle si piscoturi sa morfoleasca mai ales afara cand vreau sa stea mai linistit in carut.Si ii plac la nebunie si-i termina super repede!Si n-avem dintisori, iti dai seama!Ii uda cu saliva de-i inmoaie instant!
Ce sa mai zic ca a muscat din mar si a mancat unul intreg(fara coaja) fara dinti?

Urez si eu bun venit noilor mamici cu capsunei!

LA MULTE LUNISOARE SARBATORITILOR DE AZI!

Ieri l-am vazut pe Stefanut de Moko cum vieria o pauzaste el pe jos!Super dulce!Pupici pt Stefanut!

Alyna @
DAVID(22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Fetelor piuu vostri dorm noaptea?STEFAN ma trezeste din 2 in 2 ore.Azi-noapte a fost groaznic nu cred ca am dormit 2 ore legate toata noaptea.Daca il iau la noi in pat ii trece "insomnia",cum il pun la el mai doarme putin si gata urla iar!!!!!Pana acum a dormit la el in patut fara nici o obiectie.Il puneam cand ii era somn si ne vdeam dimineata,acum...............
AVETI CEVA SFATURI PENTRU MINE?SOTUL DOARME DE TAI LEMNE PE EL NU AUDE NIMIC,DECI IO SUNT PROBLEMA

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

FOTOLII SI SCAUNELE COPII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Si juniorul meu se trezeste de cateva nopti urland, eu pun asta pe seama dintilor, cu toate ca inca nu simt nimic la gingie, dar alta explicatie nu am. Iar el care pana acum dormea pana pe la 8, de cateva zile imi da trezirea la 6
Iar de ceva timp, reusesc foarte rar sa il adorm in brate si nici langa mine in pat nu vrea sa adoarma, se tot foieste, plange si se incordeaza. Dupa ce il pun la el in patut se mai foieste si maraie putin pana isi gaseste pozitia de somn si in maxim 5 minute deja doarme dus.


Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Buna dimineata,

Pepsi, ma bucur ca este mai bine David. Sa stii ca si eu te admir pentru energia ta si chiar nu inteleg cum reusesti sa le faci pe toate. Noi
de cand o avem pe Andreea zici ca suntem pe front, nu mai dormim, mancam, nu mai iesim nicaieri. Eu nu pot sa ma organizez deloc sa fac mancare si
pentru noi, ca am ajuns sa manancam din conserve, mai rau ca in studentie. Casa e explodata. Mama zice ca e vina noatra ca ne concentram prea tare
asupra fetei. Dar nu sta o secunda locului, si de ex cand a terminat de mancat incepe sa planga si sa se zbata sa o scoti din scaun, ca nu apuc sa strang
dupa ea, cand mananca rupe bucatele de paine si le arunca pe jos, sau isi baga mainile in mancare, dar altfel nu vrea sa manance. Bavetica nu tine,
dupa fiecare masa trebuie sa o schimb. iar ziua merge in 4 labute si isi ia cate o jucarie in fiecare mana si asa merge si asa cu ele in mana incearca sa se
catere peste tot, sa se ridice in picioare si aluneca si se loveste. Plus ca numai pe hol ii trebuie unde este gresie. Si o pazesc intruna. Am mai lasat-o asa
nesupreavegheta, adica nu eram chiar pe faza sa vad ce face si sa fug repede sa nu se loveasca, si de fiecare data a cazut cu capul de boxa, cu gurita
de ceva margine de ii curgea sange. Asa face si in patut sare si da cu gurita de margine, si i se pisca pielea pe dedesupt. Si cand merg la baie o iau in carucior,
o pun in fata usii si ne jucam de-a cucu-bau. vroiam se te intreb cate zile se poate da paracetamol? Dr zice sa ii dau 5 zile un supozitor jumate, oare nu e prea
mult?

Cu gatul cica e pe trecute, dar o sa mergem sa facem si un exudat sa ne asiguram ca nu e de natura bacteriana. Dar de mancat tot f rau mananca, dar
cred ca acuma o chinuie mai rau maselutele, ca roade si baleste mult. Oricum acuma is fericita ca m-am trezit si am vazut ca iese soarele si se incalzeste
vremea, ca la noi ultimele zile a viscolit si dimineata era alb de zapada ca iarna si incepeam sa ma deprim deja. Si Andreea mea e matinala, se trezeste
la 6 zici ca are ceas inghitit, si nu mai sper sa se schimbe ca asa era si cand era bebelusa mica, la 7 jumate eram in parc cu ea, numai noi si cainii.

Diana, multumesc de raspuns, o sa intreb dr dupa ce facem exudat de aerosoli, oricum nici nu ma gandeam sa folosesc asa de capul meu, ca doar nu stiu ce sa pun in el.Dar mie mi se pare ca de la muci face rosu in gat si nu sta nicicum sa ii scot.



Betty, mamica fericita de Andreea (13.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moberi spune:

Pepsi, esti o draguta ca de obicei!Ma bucur ca e mai bine David.
Un pupic special si pentru Didialex, care ne mai cheama la apel din cand in cand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Pepsi,
mai mult decat Eletka nu cred sa calatoreasca cineva :)
eu sunt o muritoare in acest domeniu, dar iti raspund: asigurare de calatorie, inteleg de fapt asigurare medicala, poti face in pp la orice agentie de tursim , cu numele si seria de pasaport ale soacrei.
La fel de bine asigurarea se poate face si la orice asigurator dar agentiile de turism ca sa ofere servicii full, acopera si partea cu asigurarea.
Pentru Europa nu trebuie decat cardul european de sanatate care se obtine din RO, dar pentru restul tarilor , clar, trebuie asigurare.
Nu recomand Omniasig, sunt niste neseriosi; eu n-am avut de-a face cu ei dar prieteni de- ai mei, da.

Gravi, era doar un reminder, nu cumva sa crezi ca scapi

Alyna, Doxinu, Kid, curaj, e de la dinti, o sa treaca; vorbesc eu, care sunt in aceeasi situatie; numar dintii ca la armata, a mai iesit unul, mai tai o liniuta; abia suntem la canini.
Va recomand sedative PC de la Boiron care e homeopat si care ii linisteste, nu e somnifer ci doar pentru stari de agitatie.
Bob chiar daca nu se trezea urland de fiecare data, avea un somn agitat, se ridica in fund sau in picioare, adormea in 4 labe si iar se ridica; si o tinea asa pana spre dimineata; de cand i-am dat sedative PC, se trezeste mult mai rar dar are somnul mai linistit.


, mamica de David (24.04.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Aseara mi-a mers de-a lungul sufrageriei in cateva randuri(faceam cam 10-12 pasi) si isi tine si echilibrul f bine si statea in pic uitandu-se la reclame!Am baiat mare, ce mai!
Incerc mai incolo sa pun si dovada!

Alyna @
DAVID(22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput