Piticlontzi de iulie-august 2004 (250)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pako spune:

wau! ce surpriza placuta...Roberta, sa dea Dumnezeu sa ai un bb sanatos si tie sarcina usoara!Ce va doriti sa fie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata.
Va multumesc pt gandurile bune, ieri am atins fundul butoiului, azi e mai bine. Va multumesc.
Rox, la sf de mai merg din nou la doc, pana atunci doamna e in conced. Ea e cea care poate sa faca operatia, asistata de matusha lu`sotu`, asa k voi merge cu incredere si speranta.
Polux, pupam frumusetea ta !!!
Roller, felicitari !!! Sarcina usoara !!!
Pako, multa sanatate mamei tale !
Roberta, cum e mama ta ??? M am gandit mult la voi.

O zi faina, voi fi prin zona, k de obicei !



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Buna dimineata tuturor!
Nu am mai reusit sa intru pe aici, ca de cand am venit din norvegia o tinem intr-una cu problemute! Codrut a racit dupa doar 3 zile de gradi si dupa o sapt. de trat. naturiste si homeopate , vazand ca tot nu ii trece tusea si auzindu-se si o respiratie mai "aspra", pediatra l-a trecut pe Augmentin.Numai ca de la primele doua doze s-a declansat o diaree cumplita. Din 5 in 5 minute! Are deci intoleranta la el... Asa ca am intrerupt si acum incercam sa il punem pe picioare cu capitolul asta. De azi incercam Ceclor. Si uite asa, el care nu a luat niciodata decat Sumetrolim acum e bombardat cu medicamente:(
E marait si solicitant mai mult ca niciodata, asa ca nu mai am timp de nimic. Am intrat doar sa va spun de noi...sa nu ne dati disparuti de tot!
Peste toate, avem o finuta de 8 ani care a trebuit operata de urgenta de apendicita si m-am deprimat de tot cu ce am vazut in spital aici:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata!
Imi pare rau ca nu am putut sa va scriu ieri, eu nu mai am de ceva timp calculator functional acasa (e doar ceva pe care se depune praful ).
Deci, mama e bine, s-a refacut mult mai repede decat ma asteptam, faza urata e ca anestezia si-a facut efectul dupa operatie, asa ca a simtit tot si chiar a durut-o dar a stat foarte cuminte. Doctorita este foarte multumita de felul in care a decurs totul (ne-a spus ca a operat-o cu o noua tehnica cu ultrasunete).
Pe de alta parte, m-a afectat foarte tare toata situatia, mi-am dat seama ce parinti batrani am si ca au nevoie de ajutorul nostru din ce in ce mai mult, sunt dificili, sunt emotivi (tatal meu a fost un dur toata viata iar ieri l-am vazut plangand cand au scos-o pe mama din sala de operatie).

DARIA, deci daca mama a trecut usor peste, tu nu cred ca ai de ce sa iti faci probleme Si out of topic, multumesc pentru de vot...

PAKO, saru' mana de urari dar sincer nu sunt insarcinata si nici nu cred ca mai planuim un bebe...

V-am pupat, am de munca...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Adema, sanatate multa lui Codrut !
Roberta, merci mult, mult de incurajari, multa sanatate mamei tale. Ma bucur ca e bine !!!

Eu am un morcov cam cat o sfecla ... dar incerc sa gandesc pozitiv si astept operatia ca pe un colac de salvare

Alice



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Bravooo Dana, sa ai o sarcina fara probleme!!
Radu a reinceput gradi dupa o pauza de aproape 2 saptamani, din motive de raceala. Sa vedem cand aduce iar muci si tuse
Roberta-sanatate mamei tale si refacere rapida.
Io as vrea sa-mi cumpar bicicleta de camera. Ceva recomandari aveti? (in afara de recomandarea de a o lasa balta pt ca o sa zaca prin vreun colt al camerei, ceea ce e foooarte plazibil)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ina, nu da cu rosii, dar iti recomand sa iei una maaare, sa incapa pe ea de toate , sa se asorteze culoarea la mobila si perdele . Lasand gluma la o parte, eu am una simpla, luata asa, la exces de zel, am si prestat la ea ... momentan e un suport pun pt haine si obiect de catarat pt Giulik ce si masoara in ficare seara picioroangele si zice ca mai are de mancat sa ajunga la pedale



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

iar ma doare capuuuu'..... ma apuca nebuniile.
a venit bush, a trecut prin oras, copchilu cica s-a dus sa il vada si a luat si ceva biscuiti, poate i-o fi foame lu' domnu presedinte. inca nu s-a intors acasa asa ca dau raportul "intalnirii" mai tarziu .
Daria nu ai de ce sa iti fie teama. operatia e super ok. iti dai seama daca matusa-mea (om de 78 de ani cu multe alte boli) si mama Robertei au trecut cu bine peste ea, tu la nici 30 ar trebui sa fluieri in timpul ei .
Danule ieri raport scurt, azi....? nimic?
mai strig ceva absente?
Carmen intrebai de Nicole zilele trecute, eu vb cu ea destul de des, e ok, Motzulina la fel.... ocupate. o mai trag de urechi sa mai scrie raportul din cand in cand.
Felicia nu stiu ce e cu prelevarea aia de lichid din ganglion, sa fi fost un chist seros? nu ma duce capu' deloc. zi de pensiunea aia de la Bran pls!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Va multumesc de urari... Sper sa fie bine, luni voi avea toate confirmarile. Ieri la eco, madam doc nu mi s-a parut foarte ok. A scris niste unele pe fisa dar io n-am vazut cand le-a verificat... Deh, avea o fisa standard...

Roxane, am raspuns, da' tu n-ai oki pt mine :(( Cauti locatii de vacanta? Am o colega fan valea prahovei si care are recomandari prin diverse locatii (azuga, bran, locatii de mers cu copiii, fara fitze si pretentii).

Ina, io am bicicleta proprie, se cheama Victor si face cat toate aparatele de fitness si profesorii personali la un lok :))


Dana si Victor Mihai (10.07.2004)1, 2, 3, 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
Originally posted by roller025
Roxane, am raspuns, da' tu n-ai oki pt mine :((


meeeeyyyy mesaju ala anterior avea data de azi? asa-i, e de la 9.23. scuza baba ca nu vazu' ... cum sa n-am io oki tocma' ptr tine? (nu ma face sa te intreb cate kile ai )

m-a facut curioasa Feli cu vila aia super de la Bran. nu stiu cand oi mai apuca sa ajung si la munte....cu programu' asta de 2 lei. da' tot vreau

Mergi la inceput