Piticlontzi de iulie-august 2004 (250)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza..
Roxi,mamaaa ce intamplare,bine ca s-a terminat totul ok,pupam iepurele,io-s lesinata rau la faze din astea
Carmencita baga detalii despre circ ca si noi vrem sa mergem...auzi pot sa stau in randurile din fatza in sigurantza,ca mandra asa vrea dar io-s fricoasa :))
Vivia multenu am vrut sa te supar,io de exemplu am temeri legate de...convietuirea la gradi,adik mi-e frica sa nu ia bataie ca ea nu stie sa riposteze...si noi avem aceiasi problema grea ,nu vrea sa stea decat cu mine,husbandul zice ca-i vina mea...
Anca,atunci vacanta placuta,sa mai intri pe la noi sa ne povestesti cum este in vacantza iar daca vi prin Ieshi baga un semnal de adunare!!!
Daria am admirat-o pe Giulik zambareatza,este foarte frumoasa,pupici!
Noi am avut un week-end relaxant,am stat mai mult pe afara...sambata a fost cu tacsu la un meci de rugby unde a fluierat non-stop si..uitai sa raportez ca stie sa de-a comanda in engleza la legarea gramezii..crouch,touch pause,engage..iar duminica la iarba verde,la miscare...pun si poze..
iaca pozilii
http://s237.photobucket.com/albums/ff27/gorodica/martie%202008/
hai sa avem o zi buna si o saptamana frumoasa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata fetele! Eu sunt inapoi pe baricade...la Poiana a fost ok, putin cam frig...prezentarea ar fi iesit super-bine, dar pe la mijlocul ei m-au luat niste emotii incontrolabile, mi-au transpirat miinile - ce sa mai, cu hormonii astia nu stii niciodata...dra macar nu m-am pierdut de tot si nu am gresit speech-ul, asa ca una peste alta a iesit cu aplauze ! Dupa asta venea lumea la mine sa-mi spuna ce curaj am avut - asa gravida sa ma urc pe scena si sa tin prezentarea... dar cum spuneam, a fost bine!
In weekend ne-am facut de lucru pe acasa si pe la casa - sunt cam nemultumita ca pe acolo lucrarile stagneaza, de vreo doua saptamini nu au facut mai nimic! Acum inginerul ma asigura ca saptamina asta incep sa toarne sapele si dupa asta o sa urgenteze lucrarile...sa o vad si pe asta! Nu de alta, dar platile le-am facut la timp...

Felicia - LA MULTI ANI - evident nici eu nu am stiut ziua ta de nastere, dar acum te-am adaugat in listutza asa ca vom sti toate!!

Pe la noi a inceput cosmarul summit-ului - tot orasul e dat peste cap (ce sa mai zic ca eu stau chiar in zona zero, cea care se inchide...) singurul avantaj a fost astazi - se pare ca multi bucuresteni au plecat din oras, asa ca am ajuns la job f.repede...oricum mai vin doar miine - pe perioada summitului mi-am luat 3 zile libere - Stefan are si el liber de la gradi - asa ca sper sa fie vreme frumoasa ca sa putem sa stam pe afara, mai ales ca suntem singurei - tati pleaca de miine pina vineri la Atena...


Gabriela 32+ cu AMR 8 sapt...
si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

ioano, n-am fost io cu ea da` i-a placut tare mult, am sa pun niste filmulete de acasa. a aplaudat si-a chihotit de la inceput si pina la sfirsit si n-a ratat mersu` pe poneimey, io nu reusesc sa ma trezesc, am citit revista presei si noutatile de pe dc si-acu nu`mi doresc decit un pat sa doorm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biluta28 spune:

Buna fetele!

Bag si eu un pic capul pe aici ca sa nu ma uitati de tot.

Roxana - La multi ani! sper sa nu fie prea tarziu....

GIoana- noi am fost la circ si am stat in primul rand langa scena si a fost ok, chiar si la dresura de lei si tigrii... Edi avea pana in 3 ani dar a fost ff incantat de "pisicile" mari rau..... si spre surprinderea mea a avut si rabdare sa vada tot spectacolul... desi il mai incerca teama cand se stingea lumina...


Noi mom. ne ocupam cu inscrierea la gradi... grea problema caci unde vreau eu nu au locuri la gr. mijlocie ci doar la gr. mica...

O zi buna si mai vb.


Mihaela - 35 ani- sagetator Ana 8 ani - Edi 3 ani

http://community.webshots.com/user/biluta28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

N-am disparut, am fost numa prinsa...in "esperimente"...

Felicia, la multi ani! Multi, fericiti, cu sanatate si bucurii!
Sanatate multa mamei tale! Am o matusa care a avut cancer la san, nu mai are sanul, e drept, dar asta se intampla acum mai bine de 20 de ani si e sanatoasa si voioasa, are grija de nepoti...:)

Roxana, cred ca mi se indoiau genunchii...ma bucur ca sunteti bine!
Papadico, eu zic sa va mutati in spania, in italia, pe undeva la caldura ca prea le trageti frate...Sanatate maxima!
Marcelle, felicitari pentru sotul tau!
Anca, concediu placut...:)
Olivia, aseara Maria se juca la butoanele de la cuptorul cu microunde..."uite un zero, inca un zero"..."asta ce e?" "unu!"...dar asta?!" "cinci!"...
La faza asta taica-su ramane cu gura cascata apoi ma intreaba "e normal ca un copil de nici 5 ani sa recunoasca cifrele!?"
Noroc ca mi s-a facut mila de el si i-am aratat ca le-a nimerit pur si simplu, ca ramanea asa socat...
Maria nu stie cat stie Luca, mie mi se pare avansat.
Parerea mea...e mic, la varsta asta se adapteaza imediat...multe lucruri de acolo ii vor lipsi, normal, dar cred ca el se va adapta mai bine ca voi...:))))
Daria, tare faza cu testele...:)
Ioana, tre' sa-i faci Mariucai un fratior...:)
Gabi, ma bucur ca a iesit bine prezentarea dar mai ales ca esti bine...

Noi am petrecut un weekend ...aaa...relativ..:)))
Doua vomitaturi de la Maria, doua de la Ioana, muci din ambele parti (dar nimic deosebit, d'astia de primavara, eu personal nu ii mai bag in seama).
Ne-am dus la finutii nostri ca sa-i serbam ca in martie au amandoi zilele de nastere. Dupa doua ore de chiraiala au adormit amandoua in masina...imi venea sa le pup si sa le fac o poza ca aratau ca niste ingerasi...:)))
Au avut tort cu ferma animalelor (care impreuna cu fermierul, caruta, caii si gardul erau infipte in frisca ...Drept pentru care astia mici s-au repezit sa le culeaga, s-au facut ca porcii, finutul cel mic stergea un gardut de frisca pe covor....ca atat mai apucase si deh, era murdar si voia sa se joace...:))))
Apoi Maria s-a gandit ca la ei in dormitor e cazul sa ia de pe patul cel mare cuvertura si sa-si faca un cort cu ea...Finutul mic a prins momentul si a luat o cutie mare de crema de la muma-sa si s-a facut frumos, era pe fata alb alb, parca avea tencuiala calcio vecchio..., hainele de pe el erau de concurs si la fel si lenjeria...
Apoi le-au adus un cos din ala mare ca o casuta cu bile in ea, s-au imbrancit acolo pana au obosit...:)...Mai am un nepot, el e in clasa a cincea...se juca la calculator si cand a vazut Maria ca nu participa la distractie s-a dus langa el si-l tot intreba "pot sa-l scot din priza?! pot sa-l scot din priza?!"
Barosana a fost cuminte, le dadea tarcoale celor mari dar nu i-a alergat pe holuri. In schimb s-a chinuit la maxim sa treaca si ea parleazul in casuta cu bile, cand a vazut ca nu reuseste s-a tolanit jumate inauntru si jumate afara si lingea voios la bilele alea...:)
Eu ma agit cu plecarile la conferinte... mai e pana atunci dar trebuie facute rezervarile din timp si platite toate cele pentru ca altfel nu mai gasesti bilete. Trebuie sa imi fac si masuratorile ca sa am rezultate sa scriu lucrarile...distractie.
Si imi pare rau ca astea mici se fac mari asa repede, am senzatia ca zboara timpul pe langa mine...Am o problema, recunosc, dar incerc sa o tratez...

O saptamana minunata sa avem!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Bilutza cunoastem si noi situatia si mai ales fetzele educatoarelor cand le spui ca vrei la grupa mijlocie...noi am reusit sa depunem dosarul...dar eu mai vizitez
Din seria sunt luptator power-rangers si trebuie sa ma intretin:)))mandra bea lapte dupa trei luni de abstinentza,ca sa faca muschi...a descoperit niste biscuiti cu cioco si jeleu,dar mananca numa 'jeleu,io fac o incercare"dupa ce mananci jeleu,mananca si restul de biscuit ca faci muschi"!...ea-mi raspunde "biscuitii nu fac muschi!"..."dar ce fac?"...."fac mizerieee!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Cristalina, distractie mare la voi, pupam fetele cuminti !
Rox, io cred k ma auzeati si voi asa atac de panica faceam ... pupci multi la voi toti !
Ioana, super tare e Gorodica. Fara replica
Carmen, poi mie mi a placut pictura Ilincai !
Leeloo, curajoaso ! Pupam burtica cea cuminte ! Bine ai ajuns home si spor la munci ! Ai grija de tine !

Din categoria: spiritul de turma.
Giulia "stie" ca daca rontai cruditati ti se albesc dintii. La ziua de nastere, aseara, toti copiii rontaiau ardei, castraveti, ridichi Erau asa haiosi cu totii, ca la concurs, isi aratau cu totii dintii curati si albi




Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Marcelle bine ai revenit! pupicei Biancai!
Ioana ce tare e Maria...biscuitii fac mizerie. imi pare bine ca bea din nou laptele.
Gabi, super, felicitari pentru prezentare. stiam io ca o sa fii super tare . relaxare placuta in cele 3 zile libere!
Cristal mie nu numai ca mi s-au inmuiat genunchii....a fost prima oara cand ii dadeam apa sa bea copilului din sticla de 2 l... saracu', cum sa bea din ea?? cand vedeam mucusul ala roz mi-era groaza de o leziune.... brrr. naspa. nu pui poze de la petrecerea voastra aia monstruoasa, ca suna tare bine ce zici acolo
Mihaela multumesc de urari, nu conteaza ca-s mai intarziate!
edit: Daria.... ce sa mai fac si io atac de panica, trebuia sa ma adun. recunosc ca l-am "vazut" in stop respirator si groaza aia m-a mobilizat. dupa aceea m-a traznit durerea de cap si mi s-au molesit mainile, am realizat cand am plecat din spital ca l-am tinut 30 de minute in brate. avantajul e ca am acum un copil model, a mancat totul mestecand foarte frumos, a dormit neintors de la 3 la 6.30, si tot asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

bai, rectific, casa ie listata si doar pictata de ea, c-am impresia ca nu se`ntelege;)) 0plus ca la insistentele mele schimba coloarea la acoperis ca ierea hotarita sa-l faca si p`ala tot albastru;)) hai ca parca m-am mai trezit un pic;))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

roxana, io cre` ca muream pe loc de inima
mey, ce stiti de rain? ca io tot la ea ma gindesc
cu dedicatie pentru cristal http://www.youtube.com/watch?v=u8QtELnA6s4 ;)) astept pozili

Mergi la inceput