Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (35)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Ramo si eu vroiam la un mom dat sa trec pe Topfer... si daca nu rezolv cu Aptamilul sigur trec pe el.Tu de unde il procuri?Eu am gasit pe babypoint si in tm livrarea e gratis.

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Ankule dar Nestle nu e bio???Eu asa stiam....ioiiii....ce prostii papa bebeii la borcanel...mie piersica aia mi s-a parut ca parca e din compot...mai bine ii desfac si ii dau compot de piersici,ca stiu ca e pus de mami.

Paula cum poti sa spui ca fratelo are capul mare???M-am suparat.....Saracu,da unde il duci la analize????Vai ce mila mi de el...

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large" target="_blank">Montaj
Povestea nasterii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Asa e Ramo... mai bine compot pus de mama decat "chestia " aia... Eu am invartit borcanul roata...roata si nu am gasit niciunde bio.... plus ca scria pe el ca are agenti de ingrosare . Dar cele de la Hipp sunt altfel... eu am fost multumita de ele si sunt la acelasi pret

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SufletDInger spune:

La multi ani bebeilor sarbatoriti azi!
Bebele meu papa tot nan1. Uneori nu vrea sa pape. Am fost la pediatru de 2 ori cu ac probl si ne-a recomandat si noua un regim dietetic. De exemplu, la 90 ml de apa o masura de lapte, asta in prima zi. Urmatoarea zi la 90 ml de apa 2 masuri de lapte, iar a treia zi cantitati normale. La fiecare masa lasat sa pape cat pofteste. Recunosc ca am tinut de 2 ori regimul, dar numai in prima zi si a dat rezultate. Cand trebuia sa tinem a doua oara regimul am primit si polyvital , 5 pic/zi timp de 3 saptamani si pot spune ca a mancat bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Buna fetelor si bebeilor...
Eu am mutat aseara patutul lui Lucas la noi in camera, lipit de al nostru. A dormit in el jumatate de noapte, dar eu nu prea am reusit sa dorm, am tot stat atenta la el... Doamne, ce greu e sa dorm fara mogaldeata mea calda si delicata!!!! Dar am profitat dupa ce a plecat tati la servici, l-am luat si nu l-am mai pus in patut pana acum, cand a adormit. Parca nu sunt prea hotarata sa renunt la fericire, nu stiu daca ma intelegeti...

Mihuta, si al meu mananca mult in ultimile zile, desi eu cred ca mananca mai des fiindca e racit si cum nu-i dau medicamente isi ia el cel mai bun medicament...lapticul meu

Irina, tare frumosi sunt micutii tai... ne plac si pozele.

Stefi, felicitari pt micuta botezata! Pupam fata frumoasa

Bianca, pai da, se si spune ca pe bebelus e bine sa-l ingrijeasca o anumita persoana, maxi doua, daca il punem si pe tata. Nu-mi place sa aiba altcineva grija de el, momentan, macar pana mai creste putin.

Referitor la faptul ca unii copii iau putin in greutate acum, eu nu-l cantaresc pe Lucas decat 1 data pe luna, cand mergem la controlul lunar si nu ma stresez niciodata cat a pus pe el si cat mananca. As putea sa-l cantaresc la farmacie, ca aici in fiecare farmacie e cantar pt bebelusi, oricine poate merge si cantari gratis bebele... dar nu vreau sa fac asta.. pur si simplu il las sa creasca cat vrea si sa manance cat vrea. Chiar daca la un moment dat mi s-a parut ca a mai slabit stiu ca totusi a crescut in lungime si nu m-am stresat. Pe 27 ne ducem la control si la vaccinul de 4 luni. Atunci o sa-mi spuna cat a luat in greutate. Luna trecuta a luat numai 600 g si sunt curioasa, e adevarat, sa stiu cat a luat luna asta, dar eu pot sa astept.. pt ca atunci pot sa fac o diferenta si stiu ca daca ia macar 500 g toata luna e foarte bine. La ce sa ma stresez eu cand pana la urma tot ce vrea el face? Ca doar nu-l pot obliga sa manance.. daca vrea sanul il ia, daca nu, nu



Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by Roxxy80

Se gaseste Rotarix-ul? Ai mai auzit de bebei care l-au facut? Sunt tare interesata de subiect. Noi miercuri facem vaccinul si tare mult as vrea sa-l fac si pe asta. Nu am vorbit inca cu pediatra despre acest subiect.



quote:
Originally posted by ellis

Bravo, Ancutza, eu dc incep, ma opresc la 20 de kg, nu umblu cu masuri mici!

MIHUTA, care puseu de 4 luni, ca la noi e de descrestere! Il astept cu interes pe cel de crestere.

Noi, joi facem Infanrix si Rotarix, asta asteptam ca pe urma sa incepem diversificarea..ma termina asteptarea asta, mai ales ca gaza mica nu papa cum trebuie.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/home
POVESTEA NASTERII



Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!



se gaseste in dona, sau la comanda in dami-mar; eu stiu ca prima doza se face pana la 3 luni si a doua pana la 6 luni; dr mea il administreaza mai de mult pt ca sunt parinti care il aduceau din afara pt bebeii lor; in tara a intrat in ian; multi dr nu prea stiu de el si nu il recomanda, insa eu cred ca e f bun, ca am vazut si auzit multi bebei cu enterocolite si nu e chiar o placere.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/home
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by Roxxy80

Salutare!!!
Mai intai vrem sa multumim fetelor pentru cuvintele frumoase referitoare la pozele noastre de la botez .

Am vazut ca va plangeati referitor la cat mananca bebeii vostri. Saptamana trecuta treceam prin acelasi cosmar (o saptamana si 2 zile a durat). Matei manca din ce in ce mai putin si la distante f mari (5-6 ore). Nici macar nu mai plangea de foame. In schimb starea lui de spirit era super: radea, gangurea, se agita ca de obicei. Poate din acest motiv nu am fost super ingrijorata.
Acum si-a revenit si a dat in extrema cealalta. Daca va spun cat a mancat aseara o sa spuneti ca sunt o mama inconstienta: aproape 300 de ml. Fetelor, nu puteam sa-l opresc, pur si simplu urla de foame. Am incercat sa-i dau suzeta, ceai, dar nu am avut nici o sansa. Mi-a fost tare frica sa nu vomite sau sa-l doara burtica, dar nu a avut absolut nimic. Dupa 7 ore s-a trezit si a mai ras 150 de ml. El mananca tot Nan 1 si nu am de gand sa-l schimb. Se pare ca bebeii astia au perioade si perioade. la noi cred ca este un puseu de crestere ca altfel nu-mi explic.

Incepand de ieri a inceput sa chiuie f f tare. Si inainte chiuia, dar f putin si mai incet . Fetelor, daca vedeti ce se aude de la mine din casa acum. Daca nu i-ai vedea fata cand chiuie, ai zice ca plange sau ca i-a facut cineva ceva. Dar de unde, fata lui e toata plina de incantare. Cred ca ii place sa se auda. Tipa din ce in ce mai tare .

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!



noi maxim am mancat 240, mai mult nu stiu cum e; acum a papat 160 si sunt multumita, imi doresc sa pape cat vrea ea, numai sa -i stea in stomacel, sa nu mai verse;

si Alessia chiuie f tare, e vesela, vorbeste, imi umple inima, ce mai!

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/home
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

RAMONEL, si nepotica mea are alergie de la piersica.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/home
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

Ati apucat sa iesiti afara, fetelor? Ca la noi ploua de rupe si Andrada mea abia a adormit in carucior, plimbata prin camera

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

BIANCA, noi- lactogen- tot nestle.
NELA, stai sa vezi cand isi descopera toate degetele cum e! Mai rau e noaptea, ca da sa vomite de la ele!

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/home
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput