Fulguleti de nov-dec 2006 (162)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

Paste fericit pt cine sarbatoreste acum!!!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Neatza, haideti la cafea!
Paste fericit pentru cine sarbatoreste azi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

DANUTZ,am venit la cafea,aici sunt!!!Pupam fulguletul dragut!!!
Se strica vremea la noi,vad ca,nu prea e de plimbare pe afara,bate iar vantul destul de tare...of,ce pacat!!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marani spune:

intrai sa urez "Paste fericit" celor ce sarbatoresc acum!

Donia, si-un brat de frezii!

Dianarus uitai sa-ti zic felicitari, ma bucur pentru tine!

vichend placut tuturor

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Donia-multumesc mult de sfaturi sunt f bune (ti-am scris pe PM)
abia acum ne apucam de pansat

Asiza-pozele in care suntem amandoua sunt dupa accident,dar se mai cunoaste f putin pe obraz o pata rosie



Paste fericit !


Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

gata am teminat cu pansatul,Antonia a fost fff cuminte se uita cum dam ser la pansament,arata mult mai bine dar inca are o portiune unde e mai profunda arsura,oricum mergem spre bine


Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


bambo ma bucur ca se rezolva incet dar sigur. frumoasele!

am citit si nu mai stiu nimic... multumesc tuturor pt felicitari. sincer, nu ma bucur decat ca am confirmarea ca nu raman pe drumuri. vorba doniei, i'm still on the market. nu e obligatoriu sa schimb compania, dar ar fi de preferat, dat fiind orarul dupa cdare am prestat pana inainte de marc.

insa, pana una alta, orice ar fi, eu personal nu ratez nici o viroza a copiilor. sau ce-o fi ele, raceli, etc. de dimineata nu aveam nimic, acum mi-e rau de mor! un gol profund in piept, dureri de cap/corp, nu pot manca/bea nimic, ma doare burta, am luat biseptol pe stomacul gol... stare de slabiciune generala si lesin. e a 4-a oara la fel, in ultimele 4 luni. desi din toamna iau si eu stimulatoare pt sist imunitar.

ianis are 2-3 muci nesemnificativi, marc e mai bine, dar e pe medicatie, banuiesc ca l-a ajutat. cica e doar viroza, zice dr, eu credeam ca e brosita sau ceva nasol. nurofen, sinecod si chestii pt nas. evident mi-a scris si azitromicina just in case, nu cred ca e cazul, deocamdata mananca, se joaca, tuseste fara sa se sufoce, deci e mai ok.

tati e dadaca lor azi. nu ma pot ridica!... fir-ar ea de treaba...
bine manule ca n-ai venit ca nimic nu faceam...

marani, lu nora-mea si merci ca scri.

inca n-am bifat toate fetele la catalog, mai sunt...

dianocica, pe scurt despre giardia, te rog. lui ianis ii ies tot negative alea la copro. dar sunt sigura ca are, nu are pofta de papa de luni de zile si are cearcane rosii/gri sub ochi. si uneori se scarpina la fundulet. si nu stiu ce analize sa-i fac sa iasa real, ca altfel degeaba ii dau chestii care nu merg tintit...



Marc 1+ si Ianis 3+


Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


paste fericit!!!

din categoria aia veche cu culturalizarea...

stiti ca la unguri este un obicei fain cu ocazia pastelui, barbatii si baietii se imbraca frumos si merg 'la stropit' la doamne/domnisoare (asa cum romanii merg la colindat de craciun, de ex). ocazie cu care spun o poezioara ceva de genul 'stropim sa creasca florea frumoasa, etc' (scuze dar nu-mi amintesc) si stropesc hainele/parul dnei/dsoarei cu spray/parfum (aici ar fi de preferat sa dea numa cu apa chioara, sau macar sa fie parfum dior ). dupa 2-3 vizite devii un kitch olfactiv de toata frumusetea multi romani din ardeal au preluat obiceiul, e o modalitate de a-ti vizita prietenii de familie pana la urma.

la mine pe strada sunt multi unguri, copii de la 3-4 ani la 10-12ani. an de an vin la stropit. cred ca maine se infiinteaza. si eu n-am facut nika dulce...



Marc 1+ si Ianis 3+


Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

Dianocica,
Si eu am intrebat pediatra noastra ceebra de at termometru si i-a zis ca rectal e sfant!

1.Ai facut examen coproparazitologic pt giardia?
2.Se mai fac si alte analize de control,adica noua la copro nu ne-au iesit paraziti...dar tot ce stiu de giardia, e ca nu e relevant un singur examen.Intreb, pt ca intoleranta asta la lactoza poate fi data si de giardia.
Dianarus,
felicitari pt job! Sanatate tie si muschetarilor..si dulciuri se pot cumpara pt parfumatori...
Bambo,
Ce bine ca e bine!Sa-ti traiasca finutul.Io azi ma duc la nepotica de o saptamana...abia astept sa o vad.

Eu nu stiu ce sa mai fac afara...s-a apucat primarul de treaba(vin alegerile),largeste strada si e nuai praf,zgomot ,poluare...deci nu ai imi vine sa a plimb...
In parculetul asta de langa noi...desi s-a facut curatenie foarte frumos..taranii romani arunca tot pe jos,mucuri de tigari,pahare,ambalaje..ce amenzi ar trebui sa ia....
Mihaita se apleaca ca dupa tot ce vede...ii spun ca e murdar/gunoi...le ia in mana si vrea sa le duca la cos ...ecologistul lu' mama.. dar de cand am tras ce a tras nu ma mai amuza sa puna mana pe chestii din astea..cine stie ce nespalati le-au folosit...ce ma fac?
Vreau si eu in Anlgia la Asiza...ce frumos era acoo unde se juca Dennis..[omulet necajit]

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziggy spune:

Salutare la mamici si fulguleti!
Am citit ceva de prezenta, suntem si noi undeva pe aici, de citit mai rarut tot pe fuga.
Calin este ceva mai bine, dar imi este si frica sa ma bucur. Mucii tot mai are, tuseste ceva mai rar si nu a mai facut febra de o saptamana.
In continuare sta cu mama, maine o sa cunosc o doamna la recomandarei unei cunostinte.
M-a intrebat careva dintre voi (imi cer scuze ca nu mai stiu cine, citeam tare pe fuga) de ce nu sta mama cu Calin. Ea ar sta, insa mai are si alti nepoti, adica sora mea care are 2 fetite gemene in varsta de 6 luni si careia ii este mai greu si nici soacra nu are. Decat pe mama se bazeaza.

Tare mi-ar placea sa ma mai intalnesc cu mamici din grupul nostru, insa doar dupa ce lui Calin ii vor trece mucii definitiv.

Mergi la inceput