Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (33)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

[quote]Originally posted by dany26

fetelor bb meu nu mai bea ceai nu vrea de nici un fel...aveti vreun sfat??

quote]

Nici Andrada nu mai bea niciun fel de ceai . Cred ca vrea sa treaca la spirtoase....

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by Aralia

Amy26, scuze de confuzieeeeeeee!
Dar ideea tot buna e, asta de intalneala!
Dar eu nu cred ca pot sa-l conving pe sotul meu sa vina la asa o intalnire...el e putin..retras, ca sa nu spun antisocial..

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


www.earthhour.org/user/dBsp" target="_blank">Earth Hour 2008
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate



Asa, asa, deci cine mai vine la intalneala?
Mai citesc din spate si revin...

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Mai fetelor, ati observat ca in mare noi ne cam plangem de aceleasi lucruri? Doua trei zile sunt linistiti si rad, alte cateva zile devin agitati, sunt perioade in care mananca mult, urmeaza perioade in care fac greva foamei, au noapti in care dorm mult, altele in care se trezesc de 2-3 oir. Eu zic ca avem niste copii normali si sanatosi si trebuie sa-i multumim lui Doamne Doamne.
Ghiciti unde doarme acum Matei? . Tot in bucatarie. Am fost sa-mi termin treburile, l-am luat in carut si doarme de 10 minute. Deci urmeza sa se trezeasca in curand. oricum e a treia repriza pe ziua de azi, deci deja a bagat prea mult somn in el .

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by nelone77

quote:
Originally posted by valik79




La multe lunite pentru Sabina Elena de mami Ana Nicoleta pentru cele 4 luni implinite azi

pentru Andrada Catalina de mami Nelone si la cat mai multe lunite

pentru Maria de uberax sa va faceti mari si fericite si sa aduceti numai bucurii si impliniri parintilor vostrii

Vali,BB Andrei(16.12.2007) si
Mihaela(20.07.2002)




Multumim de urari!

Eu-s cam suparata, de 2 zile copchila asta a mea s-a facut o REA! Maraie toata ziua , nimic nu ii convine: pe burta nu vrea, pe spate nu vrea, colici nu are, in carucior nu, la plimbare nu, la jucarii nu, numa in brate plimbata prin casa. Nici 2 min la wc nu pot sa merg fara ea ca urla ca disperata! Care o fi cauza?
Nu am mincat sau baut nimic deosebit si nici agitata nu sint...

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77


si noi,si noi la fel
eu am chemat-o pe maica mea acasa(a stat cateva zile la sora mea sa o ajute cu nepotii mei)....da` mai bine nu o chemam caci a venit si cu nepotii(unul de 1 an si altul de 3 juma`).....deci ``scandalul`` a luat amploare
pana acum auzeam unul maraind, acum ....ce sa zic ....e jale mare
si mai e si vremea asta urata,ma simt ca in

asa ca, Nela nu dispera....se poate si mai rau


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

am uitat sa va zic...am incercat si eu chestia cu punga....intr-adevar l-a captivat fosnaitul ei dar numa` pt.5min,a bagat-o si in guritza,o molfaia.....exact ca mine cu punga de covrigi

voiam sa va intreb,i-ati descantat vreodata pe puiutzii vostri?
eu de obicei nu inclin sa cred in chestii din astea...dar acum....


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by Roxxy80

Mai fetelor, cred ca barbate-meu o sa zica ca m-am imbolnavit cand ajunge acasa: am facut mancare (e a doua oara de cand am nascut): salata de vinete, friptura la cuptor in sos, piure. Am spalat rufe, le-am intins. Ce mai.... Sunt nevasta ideala .
Nu am reusit sa pun pozele de la bgotez. Se pare ca am probleme cu tehnologia asta. O sa-l rog pe sot ca de obicei sa ma ajute in aceasta problema. Matei doarme in carut in bucatarie. Am reusit sa fac treaba pentru ca langa carut i-am pus un scaun de care am legat o punga. E innebunit de tot ce fosneste. S-a jucat cu ea pana a adormit . Oricum in 10-15 minute se va trezi.

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!



bravo, bravo pentru mamica gospodina!
Catalin a descoperit zonele fosnitoare din centrul de activitati, dar ca sa ajunga la ele tre sa se intoarca pe o parte, drept care azi numai pe o parte a stat - ba spre chestiile astea fosnaitoare, ba spre oglinda

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Sa stii ca nici eu nu cred in deochi si in descantec, insa mi-aduc aminta ca acum vreo luna jumate, intr-o seara era super agitat si nu reuseam sa-l potolesc in niciun fel. I-am spus Tatal Nostru de vreo 3 ori si a adormit imediat. Nu stiu daca a fost o coincidenta, dar in ziua aceea avusesem musafiri si Matei fusese super admirat.
Cand eram copil, am prins si un mic descantec de la bunici (ei credeau in deochi) si-l mai spun si pe ala cand vad ca nu ma inteleg cu el. Insa ce bine ar fi daca ar functiona tot timpul .


quote:
Originally posted by Amy26

am uitat sa va zic...am incercat si eu chestia cu punga....intr-adevar l-a captivat fosnaitul ei dar numa` pt.5min,a bagat-o si in guritza,o molfaia.....exact ca mine cu punga de covrigi

voiam sa va intreb,i-ati descantat vreodata pe puiutzii vostri?
eu de obicei nu inclin sa cred in chestii din astea...dar acum....


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)



Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by Roxxy80

Sa-l vedeti ce doarme acum in bucatarie in miros de ceapa. Vad ca-i prieste . Daca doarme mai mult de 30 de minute, repet si maine experienta .

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!





Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

[quote]Originally posted by Amy26

voiam sa va intreb,i-ati descantat vreodata pe puiutzii vostri?
eu de obicei nu inclin sa cred in chestii din astea...dar acum....


Amy- nici eu nu credeam in asa ceva dar se pare ca are efect. Eu ii descant cu chibrite si se pare ca functioneaza

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

mersi tare mult de sfaturi fetelor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!o sa mai insist ca am vazut ca daca nu bea ceai face kk si mai tare ca de obicei....

maine incepem cu supita.....desi e mai rea la gust ca ceaiul....dar....vedem...Voi fierbeti legumele in apa plata???

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput