Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (33)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Roxxy este bine mai laes ca ii dai de putin timp suculet,Maria acum bea cam 100 de ml cu biberonul

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Imi fac procese de constiinta ca i-am dat prea mult suculet. Sper sa nu aiba nici o problema. Se pare ca sunt f slaba in fata lui fie-meu, cedez repede .


quote:
Originally posted by ancadragoman

Roxxy este bine mai laes ca ii dai de putin timp suculet,Maria acum bea cam 100 de ml cu biberonul

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii





Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Anca, dar daca iti bea 100 de ml de suculet nu si-a redus din masa de lapte imediat urmatoare?
Offf...greu cu diversificarea asta!!!

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SufletDInger spune:

sa va povestesc ce am patit.
aseara la 21 ii dau lu` fiumiu papa, 120 ml. cand nu mai vrea laptic imi da peste mana. in sticla a ramas mai putin de 10 ml. dupa papa de obicei doarme. eu cu sotul meu fugim repede sa luam cina ca mai devreme nu apucam. Alexiss se tot foia , se tot "invartea" prin patutul lui, mai plangea, noi fugeam de la bucatarie sa-i bagam suzeta, gandindu-ne ca de aia face asa. Dupa vreo ora de maraiala, plans, agitatie, ii zic sotului cred ca i foame. el zice, cum sa-i fie foame ca a mancat acu o ora. ma duc ii fac inca 30 de ml si agitat cum era, copilul meu mananca (de obicei el cand e agitat sau il deranjeaza ceva nu mananca). cand am vazut ca papa, ii zic sotului fugi mai fa inca 30, el vine cu 60 si mai papa piticotul meu inca 50 ml. sotul meu zice...ce parinti denaturati suntem, bine ca noi am fugit repede sa mancam.
niciodata nu am mai patit asa, sa vrea dupa nici o ora sa pape, el nefiind un mancacios, in medie papa cam 90 ml.
azi noapte a dormit sotul meu cu el, si cica l-a trezit din 2 in 2 ore si a tot papat cate 60-70 ml. ultima masa a avut-o la 6, la 9 a papat 20 ml, iar pana la 12 nu a mai vrut. a mai patit cineva ceva asemanator? mi teama sa nu se trezeasca noaptea tot asa de des. el ziua e foarte agitat, noaptea ce ne mai odihnim si noi. de abia astept noaptea cand nu o sa mai trebuiasca sa ma trezesc, sunt buimaca dimineata de somn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

fetelor bb meu nu mai bea ceai nu vrea de nici un fel...aveti vreun sfat??


oare dandu-i jucarele asa aproape de ochi...ca sa le poata prinde cu mana....nu il fac sa se uite crucisparca deja vad ca se uita un pic asasau sunt eu dilie


www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SufletDInger spune:

dany, poate e ceva trecator. al meu nu bea deloc, cand ii simte gustul isi face greata de parca i-as da otrava. nici eu nu stiu ce sa-i fac. de fiecare data cand am fost la med de fam, care e pediatru, mi-a zis sa nu-i dau alt lichid, un alt pediatru pe care-l vizitam mi-a zis ...daiiiiii lichide, desi i-am zis ca nu vrea, a zis sa am rabdare, sa insist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by Amy26

quote:
Pai de ce te abtii? Sincer, tu arati foarte bine. Du-te si mananca linistita pulpa de pui.


mersi,esti dragutza ....dar cu cele 8kg.in plus ramase dupa sarcina(mai ales burtoiul....zici ca mai astept un bb)....nu ma simt deloc bine

quote:
Si crezi ca e mai bine sa papi covrigei decat pulpa de pui? Sau tii post?


pulpa de pui treb sa o pap cu paine ca altfel nu pot asa ca prefer covrigeii


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)



Tu te plangi ca ai ramas cu kile dupa sarcina, dar eu care m-am ingrasat dupa ce am nascut?
La 6 saptamani dupa ce am nascut ajunsesem la greutatea de dinainte de sarcina si acum m-am cantarit si am mai pus 9 kg...si nu eram slabuta nici inainte. Si sunt si foarte inalta, acum o sa ma fac dulap, 2X2..

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


www.earthhour.org/user/dBsp" target="_blank">Earth Hour 2008
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by Roxxy80

Din pacate nu au fost decat 20 de minute. Deci nu voi repeta experienta (stie el puiutul ca nu-i place lui mami in bucatarie ).
Mai fetelor, e tare ciudat copilul asta al meu. Acum tocmai i-am dat suculetul. La primele 2-3 lingurite iar a facut cahhhh si pe urma m-am gandit sa-i dau cu bibele. A ras cei 20 de ml fara sa se strambe si pe urma a inceput sa urle pt ca mai vroia. I-am dat in total cam 30 de ml. Oare e prea mult? Oare gresesc ca-i dau cu bibele? Ma gandesc ca sucul nu e rau sa-l bea cu bibele.
Adina, carticica aia o ai si in format electronic? cred ca e super interesanta. Iar explicatia data de tine cred ca este cea mai plauzibila, mai ales ca el este super vioi. Ma gandesc ca daca ar avea vreo problema, nu ar mai fi asa zambaret si nu s-ar mai agita atata.


quote:
Originally posted by ancadragoman

quote:
Originally posted by Roxxy80

Sa-l vedeti ce doarme acum in bucatarie in miros de ceapa. Vad ca-i prieste . Daca doarme mai mult de 30 de minute, repet si maine experienta .

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!


30 de minute este deja super bine,maine incerc si eu


anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii





Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!



Nu cred ca gresesti ca ii dai sucul cu biberonul. Si eu ii dau cu biberonul, pentru ca am ajuns sa-i dau 80-100 ml si ar fi durat juma de zi sa ii dau cu lingurita. O sa-i dau cu lingurita cand o sa trecem la chestii mai solide, piureuri de fructe, legume etc.

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


www.earthhour.org/user/dBsp" target="_blank">Earth Hour 2008
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyanna spune:

quote:
Originally posted by dany26

fetelor bb meu nu mai bea ceai nu vrea de nici un fel...aveti vreun sfat??


oare dandu-i jucarele asa aproape de ochi...ca sa le poata prinde cu mana....nu il fac sa se uite crucisparca deja vad ca se uita un pic asasau sunt eu dilie


www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007







Si pitica mea a avuto perioada in care nu a baut deloc ceai. Bea cel mult 2-3 guri pe care i le dadeam eu fortat. Dar asta pentru ca amestecasem Baby drink-ul cu Humana de chimen si fenicul si cred ca i s-a parut gustul ciudat. Dar acum a inceput sa bea din nou. Asa ca eu cred ca are o perioada in care nu vrea. Dar oricum ar trebui sa incerci sa ii dai in continuare. Ce ceai ii dai?

Am plecat in oras, profit de vremea mohorata si de faptul ca nu o scot pe Antonia afara si plec singura! Mai fac ceva cumparaturi, mai cheltui ceva bani! Intr-un fel parca nu ma simt prea bine ca o las acasa, dar nici cu ea nu pot merge la cumparaturi asa ca...

Pa pa!


Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )
http://community.webshots.com/album/562773629OKAygZ?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

quote:
Originally posted by valik79




La multe lunite pentru Sabina Elena de mami Ana Nicoleta pentru cele 4 luni implinite azi

pentru Andrada Catalina de mami Nelone si la cat mai multe lunite

pentru Maria de uberax sa va faceti mari si fericite si sa aduceti numai bucurii si impliniri parintilor vostrii

Vali,BB Andrei(16.12.2007) si
Mihaela(20.07.2002)




Multumim de urari!

Eu-s cam suparata, de 2 zile copchila asta a mea s-a facut o REA! Maraie toata ziua , nimic nu ii convine: pe burta nu vrea, pe spate nu vrea, colici nu are, in carucior nu, la plimbare nu, la jucarii nu, numa in brate plimbata prin casa. Nici 2 min la wc nu pot sa merg fara ea ca urla ca disperata! Care o fi cauza?
Nu am mincat sau baut nimic deosebit si nici agitata nu sint...

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput