Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (114)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Nana ne bucuram mult pt Andrei al tau.Andreea uf ce i-as da si eu Elisucai si mango orice numai sa manance si ea ceva. Ea nu vrea cu lingurita vrea numai tzatzi, bine ca am laptic. Apropo mai e vreun bebic care sa nu manance NIMIC?Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Bernixule, poate scrii maine care-i treaba cu mango si slabitul. Nu e alta dar mai am ceva de dat jos si daca tot se gasesc mango aici ma chinui s amaninc numai sa aiba efect.
Vad ca e liniste as aca trag si eu obloanele.
Ma duc sa visez frumos dupa asa o zi minunata!
Da Doamne sa urmeze numai zile din astea.
Somn usor!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by myral
[br Apropo mai e vreun bebic care sa nu manance NIMIC?



Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)




DA Noi!
Andrei nu vrea nimic altceva in afara de lapte. EU am tot incercat in ideea ca s-a saturat omul de lapte, de-aia nu manca. dar ti-ai gasit. Nu stiu pana unde o sa ajungem doar cu lapte. Bine ca nu pierde in greutate, ba chiar a luat intr-o saptamana 140gr. De unde? Numai Dumnezeu stie.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)

Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Nana macar Andrei e mai micut nu are 6 luni si sunt sigura ca va manca inaintea Elisucai.Parca asa as incerca-o cu bibe in care sa-i pun supa suc ceva sa vad nu vrea alt gust sau nu vrea lingurita, de fapt nu stiu nici bibe daca acceptaMyral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Ma bag si eu la nani, a mea nu mananca dar doarme, cateodata se mai trezeste noaptea dar de cele mai multe ori doarme cate 6, 7 ore legate, dar ma epuizeaza ziua si noi tot din categoria numai in brate chiar si afara.Noapte buna si somnic usor!Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Nana, excelente stiri. La mai bune!

Eu lucrez la teza in loc sa dorm... Dar termin eu si porcaria asta! Oricum, nu am putut sa ma apuc de lucru pana nu v-am citit.

Noapte buna, fetele!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Buna dimineata!

Nana aici sunt.Ziceam eu ca un pic mai ocupata.
Tot am vrut sa scriu de aseara.Ma bucur ca Andrei e bine si usor usor isi revine.Ma bucur ca a inceput sa isi tina capul.Sunt vesti extraordinare.De acum incolo,totul o sa fie bine.
Si eu incerc sa o scot pe Erika afara.Aici s-a incalzit destul.La pranz sunt 17-20 grade.Insa eu o scot dupa-amiaza,cam 30 min-1h.As vrea mai mult insa nu-mi permite timpul.
Ai grija de picior.

Bernix ei sunt harnicaParchetul am tot vrut sa il ceruiesc de acum un an.Insa am amanat pentru ca eram insarcinata si presupunea efort fizic intr-o pozitie nu tocmai placuta.
A mers greu,jumatate de casa am facut-o singura cam in 4 zile...pe bucati.Iar sambata am terminat si cealalta jumatate impreuna cu sotul.In doi a mers foarte repede.Acum ma bucur ca nu se mai aluneca asa de rau.Stau si eu mai linistita in privinta Erikai.

Sunt un pic ingrijorata.
De cand am introdus si masa de legume seara,Erika face caca foarte tare,e constipata,insa face zilnic de 2-3 ori.
Ea acum mananca decat 2 mese de lapte si 2 de legume.Stiu ca ar trebui sa mai pape inca o masa de lapte insa programul s-a format in asa fel...si nu stiu cum o fi mai bine.Ceai nu bea,ieri am urmatir-o cu biberonul...si pe toata ziua a baut 120 ml ceai.
Nu as vrea sa introduc fructele inca.Ma gandeam in schimb la rosie...poate o ajuta!?Voi ce parere aveti?


Yaia spor cu teza.Insa nu uita sa te si odihnesti


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by bernix

Fetelor, voi dati mango bebelusilor?
Mi-a spus o prietena ca doctorita la care merge ea cu copilul, Arina Sarbu, a insistat sai dea lui bebe fructul asta. L-a incercat cineva?
Ce parere aveti despre el?

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi




Bernix, mango e un fruct superbestial!!! E f bogat in vit C, ca portocala, dar e mai bunde cat citricele, pt ca nu e acid la stomac. Eu personal il gasesc cam dulce pt gustul meu, dar in combinatie cu ananas, banane si capsuni de exemplu e f bun - pt mine! Pt bebelus cred ca e excelent, pt ca e un gust care e apetisant pt bebelusi. Eventual cumpara si incearca tu si vezi ce parere ai. Poti sa il combini cu mar sau para pt o textura mai fina si un gust mai fain.

Pofta buna!

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by NanaMotoc

Aniast !

Hello, diaspora! Adimercedes, devylla, unde umblati? Va dau lipsa la schimbul 3. Pai se poate?

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)

Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!



Nana, eu sunt aici. Insa imi merge compu' ca pixu', pardon de expresie :P Abia am ajuns la zi si am vazut ca fluturasul tau a papat cum trebuie si ca isi tine capsorul si sta pe burtica. Ce bucurie!!!! La cat mai multe realizari!!! Trebuie sa ai incredere in el, se recupereaza si isi va ajunge colegii de scutece din urma, ai sa vezi!

Tie cum iti mai e piciorul????

Lisa e langa mine in play pan si se plange, vrea in brate. As iesi afara cu ea, dar e la noi muncitorul sa refaca baia de la dormitorul nostru. Tocmai am schimbat scutecul...

Am facut flat white pt cine e prin zona .



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by bernix
Sar'mana de sfat, Andreea, ca io intrebasem de mango. Acu' zi si mie, fructul o data taiat poate fi pastrat la frigider pana ziua urmatoare sau trebuie consumat atunci imediat? Mi se pare cam mare pt o singura masa de bb si io nu ma prea omor dupa el. Desi, poate ma mai gandesc ca am citit ca e f bun la slabit.



Bernix, sta la frigider ok, cam o zi, numai sa tragi folie de plastic peste, casa nu prinda miros sau sa se dezhidrateze - nu stiu ce frigider ai.

Cum ziceam si mai devreme, mango e f bogat in vit C, dar si A, minerale si antioxidanti. Asa cum am zis, nici mie nu prea imi place asa simplu. Insa il mananc daca il tai cubulete si storc lamaie peste. Sau daca il combin cu alte fructe in suc.

Lui Degetzica ii place?

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput