Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (113)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Adi, felicitari pentru we relaxant si Lisa cea cuminte. Vreau si eu gratar Poate a fost de la gingii supararea fetei.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by Sabina

http://community.webshots.com/album/562799839whdkWy

pianista lu mama:)

a fost extre,, extrem de emotionata si contienta de tot ce afacut acolo, astfel incat la sfarsit a sarit la mine in brate si a plans nustiucat



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.



felicitari!!!sofia



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna dimineata,

Chiar este buna dupa ce am ascultat o pianista in devenire, sincer nu ma pricep deloc la muzica, dar m-a emotionat.......ce-o fi fost in sufletul tau Sabina.....
felicitari Sofia, felicitari Sabina ai un copil minunat, iar tu esti o mamica deosebita.
pentru Sofia



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

punct ochit punct lovit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Eu sunt zombi, continuam aceleasi nopti cu treziri dese......cred ca foarte curand o sa-i tai tatzi lui Cisti, nu dati cu pietre, dar nu mai pot in ritmul asta, cred ca trecem la bibe...........deja am pe putin o luna de cand nu mai dorm..........o sa incerc si varianta bibe sa vedem daca doarme noaptea,de fapt el doarme dar plange ii bag tatzi in gura adoarme la loc si tot asa din ora in ora spre dimineata si cam la 2 ore in prima parte a noptii, sincer nu stiu ce sa cred............e dependent de tatzi......asta cred.




Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

punct ochit punct lovit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Sim, cu placere.Hai ca am gasit o poza de asta iarna cu statuia lui Eminescu: http://good-times.webshots.com/photo/2635412750101136023Ooengb

Prisi, e adevarat, am fost lenesa si nu am mai incarcat poze cu Antonia. Am incarcat acum cateva poze facute ieri:

6 luni:
http://community.webshots.com/album/562799208sNyLvU

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Luy, superba Maria.......mai spuneti cand pneti poze.
Am vazut si pe Antonia cu rochita ei frumoasa.
fetele frumoase.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

punct ochit punct lovit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Buna dimineata si de la Iasi unde e frig si ploaie...m-am saturat de vremea asta.


Sa incepem cu lucrurile importante: Sabina – ai fata mare ce-ti pasa si talentata ..am vazut filmuletul…cred ca esti tareeeee mandra!!!


Apoi...la multi ani sarbatoritilor de astazi!
Si in final...o saptamana minunata!

Vb mai tarziu..acum pregatesc fructele pt Tudor


Melania, mami de Tudorica fara frica (05.10.2007)
http://community.webshots.com/user/melaniatud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:


Revin, Tudor a adormit cat timp am dat eu primul mesaj asa ca...
pupam Antonia eleganta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Ma duc sa hranesc baiatul, dupa aia iesim afara. Sper sa nu inceapa ploaia.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Danuta36, Myral, Luy multumim de urari...nici mie nu imi vine sa cred ca avem deja 7 luni. I-a uitati www.flickr.com/photos/15923681@N07/2339407119/in/photostream/" target="_blank">aici poze de la marele eveniment. www.flickr.com/photos/15923681@N07/2340241680/" target="_blank">M-a imbracat mama de sarbatoare

Am vazut printesa frumoasa cu cercei noi de Danielle, apoi o alta printesa ochiosa de Luy. Am vazut si o frumoasa printesa cu piciorusele in gurita de Danuta (apropo Mario a reusit performanta de a baga amandoua picioarele in guritza) si o scumpa Ana Adelina de Greyeras. Fetelor sunteti promise, ca Mario e www.flickr.com/photos/15923681@N07/2339410547/in/photostream/" target="_blank">"available". Mai e si soferul de Melaniatud si Cristi de Afibebe

Greyeras si eu i-am dat fructe seara si nu a avut nici o problema

Sabina am mai intrebat de kiwi si mi s-a spus ca daca am rabdare sa ii scot semintele pot sa il dau linsitit...asa ca azi i-am dat de dimineata o piersica, 2 feliute de banana si cateva bucatele de kiwi si pe langa asta a mai papat si un borcanel de banana, mar si piersica

Apropo de spanac...eu ieri i-am dat cateva frunze de spanac, mai ales m-am gandit ca pot sa ii aduc un aport suplimentar de fier atat timp cat noua doctoritza nu ne-a dat deloc fier pana acum. De fapt i-am pregati 2 meniuri...nu stiam ce o sa pape asa ca mai bine sa aiba de unde alege:
1. Budincuta cu dovlecel, ou si branzica la cuptor
2. Spanac, cu rosie, dovlecel, ou si cateva picaturi de lamaie.
A preferat spanacul dar a mancat si din dovlecel



Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput