Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (111)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

quote:
Originally posted by bernix

quote:
Originally posted by Bee

Ana, ai mei sunt bine. Pe fata o las sa mucuie la greu (n-o mai chinui cu aspiratul). Pe Mister il aspir ocazional (azi de 4 ori) si sper sa treaca pe saptamana viitoare beleaua. Eu stiu ca sunt numai viroze! A mea nu merge la gradinita, n-a fost nimeni bolnav, nu o duc la cumparaturi, de unde a luat? Nu stiu! Dar a luat si baiatul imediat. Si cica alaptez, anticorpi, etc. Bine ca-s obisnuita cu virozele astea. Nu ma mai mira nimic. SI ma feresc si de antibiotice sa nu stric imunitatea copiilor. Care imunitate? CA Ana a luat o singura data antibiotic, la o amigdalita. Bine ca nu e mai rau de atat. Nu ma plang, ca nu e bine.
Cluburi! Abia nascusem si eu voiam in Club! Ceva club din tineretile mele furtunoase: Fire (am trecut pe-acolo si era in renovare parca) Nu avea Razvan o luna si eu voiam de ziua mea in Club. M-au lecuit copii, cand mi-au facut cadou de ziua mea prima viroza din sezon, asa ca am ramas acasa. SI de atunci, tot visez. Cred ca vor ajunge copiii mei in cluburi inaintea noastra.

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia




si io tot din Fire am inceput sa cunosc Bucurestiul

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi




Pai tu trebuie sa-l stii pe Bobo ca Fire s-a deschis cu el client fidel, calitate pe care a avut-o pana prin iunie 2003.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

la cat de scurta e piesa Sofiei(are un minut maxim ) cred ca ar putea si gheo sa asiste. eventual ii bag o tzitzi in gura

Sunt absolut de parere ca toti copiii trebuie sa faca muzica si sport (in aer liber in opinia mea). Indiferent de talent!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Betty, scuze, nu vazusem ca ai scris pentru ce ti-a dat antibioticul. Sun cam obo.

Sabina, m-am invrednicit sa scot foaia intepenita. Voila de vezi:http://www.flickr.com/photos/16792873@N07/2331256927/

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

quote:
Originally posted by Sabina

Betty, si Gheorghe s-a frecat azi la ureche si m-am cam panicat, dar l-am apasat de multe ori si nu zicea nici pas. Sper ca n-a facut otita, oooof. sa stii ca tusea persista mai mult la bebelusi..pana isi curata secretiile. lasa baiatu in pace daca nu se inrautateste starea lui.Sanatate, pup bebe mare.

Laptaresele, cu constipatie brusca dupa cateva lingurite de mancare s-a mai confruntat cineva?

Ana, cand poti neaparat sa le scanezi.eu le fotografiez, ca n-am scaner.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




si Miru s-a constipat dupa 2 zile de morcov, am scos morcovul o zi , am bagat para si de atunci papam para in fiecare zi si nu mai avem probleme, dar noi papam deja fructe...

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

wow, sunt impresionata, e superb desenul Mirunei!! parca ai dat-o la ceva cerc de desen, sau intentionai? nu-mi mai aduc aminte.


prisi, asa zici....hm....nu stiu ce sa fac, ca daca am inceput cu supa, dr ne-a zis sa nu bagam 2 mese deodata.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Mda, se pare ca vom dormi totzi trei si in noaptea asta. Fata mea nu vrea deloc sa adoarma. Ma retrag, ca tre' sa rezolv cumva cu donsoara Maraianu. Mai e si Balici si Hlizescu.

Noapte buna tuturor!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Betty ce ma bucur ca e ok Mario, bine ca nu a fost nik grav, cat despre medicamente, inceaca cu o seringa normala la care ii tai capatul, poate vrea asa...

Sabinule cred ca esti super mandra de fata ta, o felicit si eu si pentru desene si pentru pian, si multa bafta la auditie

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Bernix, la ce aglomeratie era acolo.....l-am ratat! Ultima escapada a fost in Octombrie 2004, cand am furat o mireasa prietena si am dus-o in locul nostru de pierzanie. Apoi la scurt timp: gravizenie, mamiceala, iar gravizenie, acum iar mamiceala. Si tot asa ash tine-o daca ar fi dupa mine. Dar nu ma mai tzin tzesuturile. Stiam eu ce stiam ca am vrut 2 copii rapid. Macar n-am apucat sa dorm bine noaptea ca Ana mea era mica, acum sunt relativ antrenata.

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Sabina n-am dat-o nicaieri. E freelancer

Noi inca nu ne-am constipat. Dar nici morcov nu vrea sa manance

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

vroiam sa va intreb si eu ceva, lui Miru i s-a inrosit cam 3cm locul unde i-a facut vaccinul, o fi normal, ca parca la primele nu a fost asa

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput