Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (111)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Oau ce fete talentate la desen aveti!


Vorbeati de soti ca nu se baga la schimbat scutecelul plin de kki. Al meu ma ajuta asa!
www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Prisi, e si tare in jurul intepaturii? Pune-i o felie de lamaie sau una de cartof crud pana dimineata. Poate se trage.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

quote:
Originally posted by slippers76

Prisi, e si tare in jurul intepaturii? Pune-i o felie de lamaie sau una de cartof crud pana dimineata. Poate se trage.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts



era putin tare, merci de sfat , da o sa ii pun dimineata ca o trezesc si are chef de joaca dupa

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Ana, e bine ca n-ai dat-o, pt ca la varsta asta trebuie sa deseneze doar cum vor ei. ma intreb daca si barosanii nostri vor dori sa deseneze sau vor construi lego din alea complicate

astea cu cluburile, ce ma enervati, ca eu sunt afoana complet, desi in primele tinereturi imi placea sa ma zbantui. De cand m-0am maritat insa m-am facuyt fata serioasa E adevrat insa ca nu suport decibelii, mi se face rau fizic.
bre...intalneala pe Martie mai fcem???

Marta...parca si Sofiei i s-a inrosit odata locul de vaccin, da nu mai stiu la ce varsta. Totusi, intreaba maine pediatra.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

A venit ieri filipineza, asa cum promisese si se pare ca-mi face tortul. A luat comanda si a spus ca isi da silinta sa iasa frumusel; si pretul de 120€ pt un tort de 40 pers cred ca e ok.

Am vorbit si cu fotograful si nu-i sigur daca vine, tre' sa ma interesez cum e cu prizele prin biserica - nu stiu ce blitz are ori nu are si se hotaraste marti daca pote/vine sau nu.

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

quote:
Originally posted by Marunzika

Oau ce fete talentate la desen aveti!


Vorbeati de soti ca nu se baga la schimbat scutecelul plin de kki. Al meu ma ajuta asa!

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007




lesiiiiiiiiiiin

de ce nu vor taticii sa schimbe pampers nu pricep nici sa ma pici cu ceara



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Sabina, vlad e minitehnicus cu siguranta. Ma joc cu el cu o cutie mica din plastic in care ii pun un hipopotam mic roz. Si ii fac cucu-bau cu el. Si cand prinde cutia incearca sa-i scoata capacul.

Io nici nu ma mai gandesc la cluburi. Sunt de mult istorie. Sau altfel spus fost-ai lele...

Maruntziko, asa da. E bine ca are echipament!

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Noi am facut doar 3 vaccinuri, ultimul la 4 luni si mai facem la 11 luni pe urmatorul. De ce se face in Ro si la 6 luni si in De nu?



www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Sabina al meu schimba si fara masca, insa pufaie ca o locomotiva si se stramba, insa nu se lasa. E chiar un dulce cum o pupaceste, rasfata si toate cele. Dar are o pr, de cate x o aude maraita ma intreaba daca tre' sa manance, chit ca m-a vazut c-am hranit-o cu 1/2h inainte.

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Prisi, daca Miru nu e agitata, eu zic ca pana maine dispare si pata, dar va ramane usor tare locul. Fata mea a patit-o la vaccinul de 4 luni. Insa a durut-o si a zbierat din gura de sarpe. I-am pus o compresa si i-a trecut.
Cat despre barbati care ajuta. Cu fetita m-a mai ajutat. Acum cu baiatul ma descurc singura mai mereu. Daca mai era si un al treilea cred ca trebuia sa-l si concep singura! Glumesc. Ma ajuta dimineta. La 6 il scol si-i predau bebelul. SI mai dorm 2 ore si eu. Ce fac ei in alea 2 ore nu e treaba mea! Dar stiu eu ce fac. Sotul incearca sa adoarma copilul, in speranta ca mai fura si el somnic. Si culmea e ca si reuseste uneori!
Fug in pat, ca e muult prea tarziu (desi asta e ora la care ma culc de obicei).
Noapte buna!

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput