Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (111)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G

Bernix, Heineken gasesti si la noi. Putem continua cu coffee shop-urile?

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze




Sa incepem: pe locuri, fiti gata...

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

pai eu desenam numai printese cand eram mica:)
mai am vesti despre Sofia: duminica are auditie la pian, canta si ea o piesulica...si trebui esa gasesc o solutie sa o vad si eu, nu sa stau cu bebe acasa.

Roxana, ai aruncat berica si ai disparut? moama ce-as mai bea una acuma, nu stiu de ce[;D]



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

quote:
Originally posted by bernix

quote:
Originally posted by Roxana_G

Bernix, Heineken gasesti si la noi. Putem continua cu coffee shop-urile?

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze





Sa incepem: pe locuri, fiti gata...

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi




Ok ok, dar e cam departe si am nevoie de escala la somn.


Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Sabina, categoric la caldurica. Daca punea si un pat acolo era si mai bine.

Noapte buna.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Io ma straduiesc sa adorm Degetzica pentru a treia oara pe seara asta. Nu vrea sa manance, se joaca la ea in patutz. Parca vad ca sfarsim iar prin a dormi totzi trei. Ce bine ca avem pat mare... Io si Bobo ne inghesuim pe jumatate, ca-n studentzie, iar pe cealalta jumatate troneaza pitica.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Sabina, asta voiam si eu sa intreb: regi si regine/ printi si printese. Si Sofia sa inteleg e cea de afara care are in mod evident manusi?
Betty, sper sa fie ok Mario cu semnele alea de alergie. Urat.
Bernix, Amsterdam? La asta ti-e gandul? Si eu voiam Bruxelles la o prietena+ Amsterdam, anul trecut pe vremea asta. Dar am ramas gravida si am zis ca nu zbor pentru prima oara insarcinata fiind. Jalnica sunt, ca n-am zburat cu avionul. Acum mi-e frica sa zbor ca am copii mici acasa. Am vazut-o eu pe Degetica din poze, ca numai degetica nu e! E o falcoasa pofticioasa.
Ana, sanatate Mirunei.
Si am uitat ce si cum.
Am scos copilul la plimbare pe seara. Deja am obosit sa-mi amenint barbatul cu tigaile. Ma trezesc pe la 5.30 ca-s inchisa in casa cu cheile la barbat (daca era o zi frumoasa, aflam mai devreme). Copilul imbracat, eu imbracata. Barbatul in mod miraculos nu mai avea mult pana acasa. Ne-am dezbracat, ne-am jucat, l-am mai hranit, dar Radu a venit abia la 7 si n-a putut sa ne insoteasca in plimbare. Soarta. Am galopat eu ceva pe strazi, am luat un tort pentru aniversarea alor mei (care de altfel a trecut, dar ei au fost plecati) si la intoarcere ne-a prins ploaia. Razvi a dormit tun in carut. Si a dormit si in casa dupa ce am intrat. Azi a fost cam agitat.
EU merg la somn, ca-n 3 ore sunt iar la datorie. Am niste copii taaare agitati (vigilenti). Razvan s-a trezit la 3.30 si a mai adormit haaaat pe la 7.30 (e vorba de noapte/dimineata)-si numai pentru o ora. Pana si fii-mea (care are 2 ani) se scoala la 7! Pai in weekend o duc sambata seara la socrii si pana DUminica pe dupa amiaza eu si Radu dormim cu schimbul. Unul doarme, unul sta cu baiatul (inclusiv ziua, sa recuperam).
Noapte buna!

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Si io tot printzi si printzese deseman. A, si copaci. Multzi copaci.
Sabinelu, da' a progresat Sofia nu gluma daca avetzi deja auditzie. Bravo! Nu prea potzi rata ocazia asta. Cred ca e prima iesire in public, nu? Ce emotzionant!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Bernix, tu cel putin mai ajungi sa dormi in pat cu Bodo, chiar daca dormiti toti trei. Mie mi-a rechizitionat Miruna husband-ul. Nu vrea sa doarma singura si pace! Si eu nu pot dormi cu ea ca da din maini si picioare de zici ca ar avea o suta.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Bee, somn usor, macar atat cat mai prinzi. Copiii sunt mai bine?

Sabina, ii tinem pumnii Sofiei pentru auditie. Gasesti tu o solutie!

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

bee...asa sa faci! trebuie sa dormi!!!

da, sofia are prima auditie si sunt varza de emotie A cam batut pasul pe loc acuma cu viroza...azi la lectie a fost iar ca groghi, dar ce sa facem, desi e cam mucioasa am dus-o ca sa nu iasa din ritm prea rau.
Acuma n-am mai pozat, da ultima obsesie la desen a Sofiei e boboci de rata , rate mai mari, norisori si curcubeu. Pana acu 10 zile erau poneii

Ana, si la noi e identic! barbatu doarme cu fata. Noroc ca a plecat Jr acuma pana duminica seara la munte, intelegti unde bat...



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput