Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (30)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nov-Dec2007 spune:

Simonicutza, Tobia, avem placerea sa va aflati in listutza nostra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

neata si de la noi..imi cazuse netul..caci demult v-asi fi servit cu o si o pt. cine doreste!

in sfarsit am recuperat mai tot din urma...tb doar sa raspund..dar junioara da semn de trezire..deci s-ar putea sa nu apuc prea mult...


oricum din urma am si uitat ce mai vroiam sa spun..imi aduc aminte numai mesajele recente...of..cum ma paraseste memoria asta...aveti si voi asa des goluri de memorie sau sunt singura.. ..a inceput odata cu gravidanza si observ ca in fiecare zi e mai rau...

pufu... felicitari micului crestin...si noi avem botezul in noaptea de inviere la catolici..toata lumea zice ca e frumos.. pt. mine e indiferent..sper doar sa ma tin treaza pana atunci ..caci deobicei la 23.00 eu somn..sau o sa incerc sa dorm ziua daca reusesc..cred ca o sa-i dau si ei tot programul peste cap...

si sa nu uit..bine ai revenit gaby...




Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

'neata fetelor cine vne la o cafea la mine? aseara am vazut ca mai era lume pana la pe la 2h000,eu nu am avut somn,nu stiu ce mi s-a intamplat m-am apucat insomia ca atunci cand eram gravida si david al meu dormea de rupea.
Cred ca am mai intrebat si nu stiu daca mi-ati raspuns, e normal ca david are nasucul asa plin de mucusori dimineata si cateodata si spre dupa-amiaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

uit mereu sa scriu..si vazand ca si voi intrebati de ea...caci e mult timp decand ma gandesc la ea si vad ca nu mai intra chiar de multisor ce o face roxana...mami de ursuletz...?sa speram ca va raspunde in curand sa ne spuna ca e bine!

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Gaby, punei zilnic ser (chiar daca are, chiar daca nu) si aspira-l dupa cateva minute. Si a mea are muci din primele zile, in rest absolut nimic- tuse,febra,etc.Sunt totusi diferente de temp. in casa-afara, cand o fi cald bine si afara sunt sigura ca o sa-i treaca definitiv.

Fetelor, va rog sa nu va suparati pe mine, imi spun si eu parearea, da ? decat san cu fum, mai bine formula! asta as face eu, binenteles ca fiecare face cum crede

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

gaby eu am vrut sa raspund ..dar ma lasa rau memoria...nu cred ca vreuna din voi sta mai prost ca mine.. of. sunt chiar pusa rau...

eu ii aspir in fiecare zi cu o pompitza de la narhinelii pun prima ser fiziologic si imediat dupa aspir .... caci altfel chiar nu ar respira saraca bine..dr.zice ca e normal asa..dar tb ajutati..mai stranuta ei si prin stranut isi mai curata nasucul..arunca mucusorii afara ..aiai din profunzime..dar daca raman la suprafata ...tot nu respira bine asa ca eu dupa ce stranuta ca sa nu o mai chinui cu aspiratorul..mai i-au cate un betisor din ala de urechi si ii eliberez cu el..fara sa apas in profunditate doar sa n-o mai chinui cu aspiratorul..mi-e asa o mila de ea..si acum nustiu daca o face instinctiv..dar imi da niste palme..cand ma apropii de nasuc... deja stie..ce urmeaza..si smecherasa cand vede stie ca ma topesc..si incepe sa zambeasca si sa rada..poate poate nu-i mai fac nimic...desi mi se rupe sufletul..n-am ce-i face..tb caci dupa nu vreau sa suferim mai mult....mai foloseste cineva betisore de ureche pt. nasuc?

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

Fetele,eu dimineata cand il alaptez pe david sunt rupta de oboseala si dupa ce termina il las sa doarma cu mine in pat,oare am sa platesc mai tarziu consecintele?e asa de dulce si dormim asa bine in spre dimineataSi acum a ramas in pat la mine si vad ca doarme asa bine!voi faceti la fel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Am vb eu cu Roxana si sunt bine amandoi dar ursuletul ii ocupa tot timpul si nu prea poate sa intre.

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

Neatza!
ufff....ce noapte groaznica!cand ma linistisem si eu si credeam ca totul e ok...a facut iar febra,ajunsese la 38.8,am continuat cu supoz....dar abia spre dim. i-a mai scazut;toata noaptea a scancit in somn si a fost agitat;
aseara,am uitat sa va zic dar a vomat de 2 ori in jet si a scos si pe nasuc...
din cate mi-amintesc dupa vaccinul de 2 luni nu am constatat decat o usoara crestere a temp.,oricum pana in 38;
Multumesc inca o data pt.tot!
merg sa-mi mai fac o ca sunt


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Neata fetele! Eu sunt un pic suparici ca ieri la masa de la 5.30 si la cea de la 9.30 sanii erau foarte lasati si fata a supt foarte putin si apoi a adormit. Cred ca nu prea mai am laptic. Acum de dimineata i-am dat din ambii sani si s-a trezit dupa 15 minute. Am cantarit-o si in ultima sapt nu a luat nimic, parca a si scazut vreo 50 gr.
Ce sa fac? va intreb pe voi, ca eu sunt tare debusolata. As vrea sa o alaptez in continuare, dar nu s-o infometez; as vrea sa ii dau completare, dar sa nu pierd lapticul si sa nu imi mai suga la san.
Voi ce ati face in locul meu?
Ancuta, stiu ca si tu ai trecut prin asta, fata ta mai suge, chiar daca ii dai si bibe? I-ai dat de la inceput un bibe intreg? si ce mese ai inlocuit? (scuze daca te bombardez cu prea multe intrebari, dar sunt tare deprimata din cauza asta)

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput