Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (30)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonicutza spune:

quote:
Originally posted by simonicutza

Buna seara fetelor !!! am revenit si eu la voi in

Va dau si eu datele mele ptr. a ma trece pe listutza:
Simona DN.22.05.1978,mamica din 12.12.2007 lui Tobia nascut prin cezariana programata la 41 sapt.(nu am avut nici o contractie) la ora 16.45 cu 5000 gr. si 54 cm lungime, la spitalul Carlo Poma din Mantova (Italia).
Merci anticipat si multi .

Simo fericita de TOBIA 12.12.2007

http://www.flickr.com/photos/12428784@N05/show/


nu ma baga nimeni in seama??????


Simo fericita de TOBIA 12.12.2007

http://www.flickr.com/photos/12428784@N05/sets/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

Amy, cum mai e Iustin?
Adra, si Catalin se ineaca cu saliva, cred ca de vreo luna, de cand a inceput sa saliveze mai tare.

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
Simo bine ai venit ...5 kg???????
O ziu buna fetele,citesc din urma si revin

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by popbianca

Hi
in primul rand " multi ani "sarbatoritilor de 13 si 14 ca sunt destui!Sa creasca mari si sanatosi!
dar ati foarte harnice ,1 cap. si ceva...eu nu am mai apucat sa mai postez nimic...ma solicita intens...abia reusesc sa citesc printre randuri ;
Amy26,sper ca nu e nimic grav,voi vede dimineata;draguta faza cu mangaiatul!siAna imi atinge fata cand stau aplecata asupra ei si ma prinde de buze cand ii vorbesc
Este adevarat ca infarixul de 4 luni e undeva in jur de 400 lei? Ma apuca groaza...dar ce nu facem pt. puiuti...la cat costa sper sa nu aiba reactii adverse,desi nu a avut nimic nici la 2 luni
Ggaby,foarte bine ca ti-ai cumparat si tie...eu am problema la cap. asta,cand ma uit la vitrinele magazinelor mi se pare ca nimic nu mi se potriveste,ca sunt prea elegante pt.plimbarea cu caruciorul asa ca putinele care mi le-am luat sunt asa de comune incat ma enerveaza ,eu nu eram asa -adevarul este ca am imbatrinit- cumparam numai pt. bebe

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)


Infarix de 4 luni cam 2,7 mil

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Buna dimineata si pupam fetele :)
Noi am avut botezul duminica si a fost simpatic de-a dreptul :)
La biserica vreo 10 minute Joshua s-a luat la intrecere cu preotul, adica a plins de zor, insa dupa aceea a fost extrem de cuminte, la restaurant a fost un scump :)
O sa va pun poze mai tirziu :)
Eu inca sunt ocupata cu socrii :)
Sper ca sunteti bine :)

------------------------
Flory de Joshua Raphael (14.11.2007)

God brought you in our life

Homepage: www.lijfering.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna dimineata!
Amy, pt. febra mai mare care nu cedeaza usor, dr. noastra ne-a rec. Novocalmin supozitoare.La Sebi au functionat f. bine.Pt. scaderea febrei ne-a mai recomandat dezbracarea la ceva mai lejer , daca este f. mare temp. dusulet cu apa a carei temp. o scazi de la cea obisnuita spre rece (treptat-treptat), impachetari cu carpe/haine umede,deschisa fereastra;daca nu cedeaza delooc sau este mai mare de 40 chemata salvarea...
Pt. temp mai mica de 39 alternativ Panadol si Nurofen pediatric (sirop pt. copii)
Adina,eu am intrebat de scoala.Si la noi cam aceleasi criterii: apropiere de scoala, existenta fratilor mai mari la aceesi gradinita/scoala, ...La gradinita noastra chiar au respectat aceste criterii, nu am dat nicio spaga (si am inteles ca nu iau delooc de la nimeni ).Bafta, sa gasiti o scoala buna!

Ma alatur si eu galeriei pt. Roxana si ursuletul ei

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pufule sa va fie de bine si asteptam poze.
Cami si eu fac galerie cu tine

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Simona, te-am salutat!!! cu modificatul este mai greu, ca trebuie sa ne logam pe userul comun, mai uitam si probabil fiecare a zis ca poate face altcineva.Incerc sa modific eu, daca nu o face cineva pana ma deloghez..

Eu i-am facut ieri Infanrix IPV Hib(cel de 4 luni), l-am cumparat de la HelpNet si a costat 226.27 RON (pret intreg 238.18).Daca vreti sa aflati preturile la diferite medicamente, intrati pe helpnet.ro sau sensiblu.ro si aflati ce doriti...

Pana acum nu a facut temp., am masat ieri piciorusul ei vreun sfert de ora dupa...Oricum, mai trebuie urmarita, Sebi facea temp. la exact 24 ore dupa...Si eu imi dau seama ca are temp. dupa frunte, daca mi se pare mai ridicata ii pun termometrul (mai ales noaptea, sa nu ii trezesc...)
La 4,5 luni are 7 kg (putin peste), 65 cm lungime si 42.5 perimetru cranian (mi-a zis ca este foarte bine...).
In ultima luna nu prea a luat in greutate, dar este super-ok, nici nu vreau sa fie prea grasuta, este f. vioaie si jucausa.
Alina,nu mai este chiar asa serioasa, rade mult mai mult."Vorbareata" a fost de mica, este f. curioasa si "studioasa"

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyanna spune:

Buna dimineata! Va tot citesc de ceva vreme si azi m-am hotarat sa ma inscriu si eu in grupul vostru ( daca ma primiti bineinteles ). Am si eu o papusa pe nume Antonia nascuta pe 2 decembrie 2007. Daca se poate va rog sa ma treceti si pe mine in lista voastra. Deci, datele sunt : Antonia, 40 saptamani, nastere normala, 3050 g, 50 cm, scor Apgar 9. DN 10.03.1982

La 3 luni papusa mea avea 5700g si 59 cm. Se intoarce singura de pe burta pe spate de la 2 luni si o saptamana, acum 2 zile a inceput sa intinda mana intentionat dupa jucarii si sa le prinda ( pana acum le prindea din greseala ), e foarte vesela si vorbareata acasa. In parc in schimb e cam serioasa si smiorcaita. Probabil pentru ca nu s-a obisnuit inca cu iesitul afara zi de zi pentru ca nu am scos-o inainte de botez in fiecare zi si cu caruciorul. ( si cred ca sunt singura speriata de bombe care am facut asa ceva ).

As mai avea multe sa va spun, dar deocamdata cred ca e destul.

Va multumesc anticipat pentru adaugarea mea in lista!

http://family.webshots.com/album/562773629OKAygZ?vhost=family




Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ggaby..eu mananc de toate, cu exceptia fasolei. inclusiv ustruroi, ceapa, varza..furcte, salata..muraturi..bb meu nu pare sa fie deranjat

al meu nu are colici..nici nu prea a avut.

RGE, darleena, oanar, anca alfa..poftiti la apel..va rugam!

amy..nu stiu..ca nu ma pricep la febra..copilul meu nu a avut.dar tu cum ti/ai dat seama ..chiar asa..voi le luati temp de obicei?sau il vezi ca e mai cald la capusor si bagi term?

nu bianca.mai cauta.eu am luat infanrix cu 2 milioane.iar cel de 2 luni sub 2 mil.depinde de farmacie.




mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput