Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (30)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

quote:
Originally posted by Amy26

quote:
Originally posted by bb_yasmi

amy cu mare placere!! sa ai grija sa il verifici noaptea sa nu creasca temp. in rest e ok temperatura asta!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007


BB,o trezeai noaptea pe Iasmi sa-i iei temp.?



AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)




nu ii puneam mana pe frunte si daca mi se parea calda atunci o trezeam. dar iasmi a facut 39.2 luat rectal, minus 5 unitati, era temperatura reala 38.7.

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007


aha,am inteles...mersi pt.rasp.
merg si eu sa stau in pat langa bb(l-am luat la noi in pat)ca treb sa fiu pe faza

va doresc noapte buna alaturi de puiutzi vostri!




AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

gata a terminat de papat i-am facut baita si cred...si sper ca doarme!Cateodata dupa baie in loc sa fie mai relaxat il agita si mai tare...Cat despre "centrul de activitate"...hmmm!? cred ca l-am stimulat un pic prea mult si inca e prea micut pt asa ceva.
Tat'su doarme si el dus,mai intai mi-a spus ca ma ajuta sa-i fac baita etc si el...hehehehe ce le sforaie aici pe canapea de-mi vine sa-i arunc cu ceva in cap
Fetelor,nu ma certati dar ma duc sa-mi trag o tigara asa de ralax...dimineata la cafea si seara,dupa tot tam tam-ul imi place....si dupa la somn si cu mine! Va pup noapte buna si va multumesc ca existati!!!!pe maine...D-ZEU SA VA BINECUVANTEZE PE VOI SI BEBELUSII VOSTRI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by Ank83

Amy eu nu l-am trezit pe raul... ma apropiam doar de el cu fata sa imi dau seama daca nu e prea fierbinte... Si sa nu uit inca ceva ...daca va face febra si maine ai grija sa fie hidratat bine... chiar daca nu se agita cu papa... sa ii dai lichid cat mai mult... si linistestete pupici.. poate so fi agitat doar mai mult in seara asta

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito






AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Amy, asa cum ti-au spus fetele, stai calma si multa sanatate, poate ana maine nu mai e nimic!

Ank, Comformil costa aici 15 euro (bine, 14.95). Interesant? Tu cat ai dat?

Parca intreba cineva: Copiii aici merg oricum la 6 ani la scoala (Jasmina va avea 6 ani si 1 luna). Insa inscrierea era in februarie, cu jumatate de an inainte de inceputul scolii. Iar la Viena se schimba acum treburile, inscrierea va fi in aprilie, deci cu un an si jumate inainte de inceputul scolii. Inca nici nu au sosit scrisorile de instiintare, insa e stresant.
Loc capeti cumva, insa multe scoli sunt foarte slabe, si nu imi convine sa mearga oriunde la scoala, sunt complicate lucrurile. Iar la scolile cat de cat mai bune sunt probleme cu locurile. Te duci, zici ca vrei acolo, directorul vede si copilul, insa decisiv sunt distanta scoala-casa, daca sunt deja frati mai mari la scoala si, in definitiv, directorul hotaraste ce vrea... Deci nu-i chiar rozs situatia! Nu-mi place sistemul, am impresia ca e stilul cunoscut: relatiile isi spun cuvantul, iar eu n-am relatii/cunostinte aici :-((



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

Hi

in primul rand " multi ani "sarbatoritilor de 13 si 14 ca sunt destui!Sa creasca mari si sanatosi!
dar ati foarte harnice ,1 cap. si ceva...eu nu am mai apucat sa mai postez nimic...ma solicita intens...abia reusesc sa citesc printre randuri ;
Amy26,sper ca nu e nimic grav,voi vede dimineata;draguta faza cu mangaiatul!siAna imi atinge fata cand stau aplecata asupra ei si ma prinde de buze cand ii vorbesc
Este adevarat ca infarixul de 4 luni e undeva in jur de 400 lei? Ma apuca groaza...dar ce nu facem pt. puiuti...la cat costa sper sa nu aiba reactii adverse,desi nu a avut nimic nici la 2 luni
Ggaby,foarte bine ca ti-ai cumparat si tie...eu am problema la cap. asta,cand ma uit la vitrinele magazinelor mi se pare ca nimic nu mi se potriveste,ca sunt prea elegante pt.plimbarea cu caruciorul asa ca putinele care mi le-am luat sunt asa de comune incat ma enerveaza ,eu nu eram asa -adevarul este ca am imbatrinit- cumparam numai pt. bebe

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

Roxxy80 ,aceiasi problema o am si eu,sa stau cu ea in brate ,sa stau cu ea ,langa ea ....o iau razna ;trebuie sa schimbam ceva ,dar ma simt vinovata sa incerc sa o invat sa stea singura...trebuie sa fie o cale de mijloc...cat timp imi petrec cu ea si cat timp o las singura...voi gasi acea cale,dar nu stiu cand si cum ,sunt increzatoare...nici in centrul de activ. nu mai sta decat vreo 10 min. si incepe sa caraie

AnneMa ,micuta ta e o scumpete!!
Aralia ,ce bafta pe tine ca fata ta sta atat timp singurica ...as vrea si eu asa din cand in cand
Danavio ..super tare sora ta!
Mihuta, de la ce firma ai steamer? si eu caut sa-mi cumpar tehnologie pt diversificare,dar nu stiu cu ce sa incep ,ce este mai de folos?blender,steamer,robot de bucatarieIn cat timp se fac legumele/

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

Am citit atatea discutii despre laptele praf!toate categoriile ,toate felurile,toti producatorii...am inceput sa ma gandecs daca nu ar trebui sa-i schimb si eu laptele micutei.Ea primeste nan din prima zi,nu am avut probleme cu kk nici cu regurgitatul sau varsatul,a luat in greutate se dezvolta armonios ,dar va intreb ,este alt laptic mai bun?daca da ,care?sau daca totul e bine ,s-o las asa?

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

Adinag ,nasoala situatia vad ca si acolo nu doar la noi in domeniul asta !Iti urez succes...alegerea ce trebui sa o faci e destul de dificila

vad ca la ora asta nu mai e nimeni
ma retrag si eu
tuturor

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Buna dimineata!
La multi ani, multi pupici mici si multe bucurii pentru printesa mea Eva si pentru bebelusii nascuti in aceeasi zi: Ilana Andreea, Joshua Raphael, Andrei, Alex. Ce mari s-au facut!
Bianca, eu am dat pe Infanrix 207 lei
Si eu vreu sa-mi iau steamer. Probabil va fi Moulinex la fel ca robotul de care sunt foarte multumita.
Gaby, si eu mai trag cate o tigare
Amy, e mai bine Iustin? De la ce a fost febra? (scuze, daca ai scris deja)
Fi-mea iar tuseste. E drept ca daca sunt langa ea observ si de la ce este tusea: se ineaca cu saliva. Ai vostri fac asa? Asa ma streseaza tusea asta mai ales in perspectiva vaccinului. I-am masurat temperatura, e ok, 36.9 intrarectal, nu are nici un alt simptom de raceala, nu muci, respiratie ascultata cu stetoscopul nu suiera, e ampla si corecta.

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

Neata
Fetelor, cine se baga azi la o intalnire in Oraselul Copiilor (ala de la Brancoveanu)? Eu merg azi in vizita la maica-mea care sta chiar in dreptul metroului...

Citesc din urma si revin

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez

Mergi la inceput