Strumfi de iulie-august 2007 (66)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

buna!

intru sa va anunt, pentru cine doreste, ca ne intalnim maine, sambata, 15 martie, in jurul orei 13, in parcul IOR, intrarea dinspre str. campia libertatii, la fantani.

cred ca aventi nr meu de tel., ca sa ne gasim mai usor, daca se intampla ca cineva sa intarzie, pentru ca ora este orientativa. stiu ca depinde m de bebelusi. eu o sa iau borcanelul cu mancare dupa mine, ca sa serveasca d-ra pranzul la iarba verde.

astept doritori

comorile mele: anya ioana (19.10.05) si arina ilinca (20.06.07)
arina s-a nascut...a doua oara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Vivela daca as fi in Bucuresti te-as ajuta eu,oricum nu ma intorc la serviciu si nici dupa 2 ani nu prea am de gan,tre sa gasesc ceva sa stau acasa,ca eu nu dau copiii la camin.Oricum sunt de incrdere,am fost "bona"de 4 copii in Romania si de 5 copii in Elvetia,asa ca am experienta.
Robymary bine ai venit.



Oana,mami celor doi nazdravani: Iosua si Aaron.

www.flickr.com/photos/14066329@N04" target="_blank">poze noi


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Alina, eu o sa vin, cum se trezeste Dodo, ne imbracam, luam mancare la noi si ne vedem acolo. Sper sa nimeresc intrarea!

Adica, buna ziua la toata lumea .

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheherezada spune:

Am intrat sa va salut si sa va spun ca inaintam si noi cu pasi mititei.Maia are acum 5700 gr si 63 cm si stie sa stea singurica pe burtica.Si mai incearca draga de ea sa stea si in fundulet,ca de...are veleitati de domnisorica.
Am trecut printr-o perioada mai dificila pe care sper ca am depasit-o .Oricum,saptamana viitoare vom merge si la un pediatru sa vedem ce parere are.

Sheherezada&bb Maia-Iulia

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Anya, si eu, si eu vreau la plimbare in IOR! Oricum barbatul ma lasa in wk-ul asta singura, pe motiv de serviciu, asa ca mare lucru n-am ce face acasa.
Urmeaza sa nimeresc locul de intalnire...
Si la partea cu borcanelul la iarba verde, sper ca D sa nu se intimideze si sa nu mai pape. Daca nu, tzitzi din dotare, caldut si proaspat (cu asta e obisnuit oricum).

Oana , nu vrei sa te muti in Bucuresti? . L-as lasa cu inima impacata cu tine (cred ca e chestie de feeling, sunt cateva persoane in anturajul meu cu care l-as lasa fara sa ma gandesc doar pt ca asa simt. Din pacate, niciuna din aceste persoane nu e dispusa sa aiba grija de un copil, altul decat al lor ).

David la 6 luni si un pic are 8,600 kg si 70 de cm, adica e bine-crescut si pe lungime si pe latime si pe toate diagonalele . In ultimele 2 luni a luat cate un kil pe luna .

Eu am uitat sa "declar" kilele, am 51,5, adica mare bucurie, motiv chiar sa ma imbat , ca n-am mai avut de mult sub 52kg. Sa sarbatoresc repede cu o ciocolata .



www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

“Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt irealizabile, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.” (A. Einstein)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Oaana, ce fain ca ai fost bona! Daca te muti in Bucuresti sa ma anunti.
Shehe, ma bucur ca sinteti bine. Am admirat-o pe Maia in poze. Ce ati patit? (daca vrei sa ne povestesti)

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

quote:
Originally posted by Ioana75

Oaana, ce fain ca ai fost bona! Daca te muti in Bucuresti sa ma anunti.
Shehe, ma bucur ca sinteti bine. Am admirat-o pe Maia in poze. Ce ati patit? (daca vrei sa ne povestesti)

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei




Ba pe mine ma anunta prima





www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

“Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt irealizabile, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.” (A. Einstein)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxulic spune:

quote:
Originally posted by robymary

vreau si eu sa ma alatur grupului vostru cu fetita mea durdulie Deea nascuta pe 8 august 2007 la 14:55 cu 3050g si 51 cm.Epure Andreea Ana-Maria si de 8 martie a facut si ea 7 luni.As mai vrea si eu retete pt.varsta ei si sa aud si alte mamici de bebei nascuti in iulie august 2007 ce mai fac puii lor, ce dragalasenii, ce prostioare, ce papa, ce strica, ce zic.Deea cum o alint eu zice baba, aba, didai, ghe ghi si a zis si de 2 ori mama dar intamplator.O sa mai trec sa vad daca a raspuns cineva.Noi suntem din Craiova si ar fi dragut sa gasim pe site DC prieteni din judet sau chiar din alte zone.va pupicim



Bine ai venit printre noi; si eu sunt noua pe aici dar am intalnit mamici de nota 20 aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Vivela, accept sa o sheruim pe Oaana - dar sa nu se mai bage nimeni, da?

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

quote:
Originally posted by Ioana75

Vivela, accept sa o sheruim pe Oaana - dar sa nu se mai bage nimeni, da?

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei



Adjudecat!
Oaana, te asteptam !!



www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

“Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt irealizabile, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.” (A. Einstein)


Mergi la inceput