Strumfi de iulie-august 2007 (66)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Neata. Vreau si eu cafea, nu stiu ce naiba am, ca sunt cam zombi, desi am dormit destul de mult azinoapte.

Cafera, te admir pentru energia pe care o ai , chiar si la 3 sau 4 dimineata. Cum faci, ce mananci?

Ioanaiub, ti-am admirat strumfita tunsulici. Mi-a placut in special poza asta , in care e f dulceeee...are niste obrajori numai buni de pupat .

robymary, bun venit si mai treci pe la noi sa ne povestesti despre Deea.

Danis, lui Bogdan. Si felicitari pentru somnic, sa il tina obiceiul bun .

si celorlalti sarbatoriti ai zilei care implinesc astazi inca o lunisoara.



www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

“Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt irealizabile, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.” (A. Einstein)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Vivela, nu in mancare sta sursa energiei si esenta vietii. Ce zici, mai incerci? Hi, hi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

hai ca incep sa ma inveselesc si eu, mai ales ca vad soare afara ... si dupa amiaza iesim la padure, in deplasare la Bazna, daca nu ploua iau si copiii, daca nu ii las cu bunicile, ca si asa spun ca nu le solicit destul


noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

quote:
Originally posted by ioanaiub

hai ca incep sa ma inveselesc si eu, mai ales ca vad soare afara ... si dupa amiaza iesim la padure, in deplasare la Bazna, daca nu ploua iau si copiii, daca nu ii las cu bunicile, ca si asa spun ca nu le solicit destul


noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)





Ce as merge si eu...dar stii, sa culeg fragi si mure.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

quote:
Originally posted by cafera

Ce as merge si eu...dar stii, sa culeg fragi si mure.

Mamica de printese



hehe cam devreme pentru fragi si mure, mai la vara
hai ca o sa fac poze si iti trimit, sunt niste locuri frumoase pe la noi si la Bazna poti face si o vacanta frumoasa (cu copiii, bineinteles ...)

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

quote:
Originally posted by cafera

Vivela, nu in mancare sta sursa energiei si esenta vietii. Ce zici, mai incerci? Hi, hi!

Mamica de printese



Intrebarea mea era cu "".
"Esenta vietii"...hmmm...ce cuvinte mari zici tu acolo!

Eu sunt cam plouata , cu tot soarele de afara. Deja imi facusem planuri sa incep munca la 1 aprilie, eram entuziasmata (chiar daca stiu ca de a doua zi de munca imi va parea rau ca nu mai stau cu David). Ramasese sa vina maica-mea sa stea cu el, dar aseara m-a anuntat ca nu se mai poate, si nu se stie pentru cat timp .
Parca nu mi-ar fi fost acum asa greu daca nu imi faceam vise aiurea, daca nu m-as fi mobilizat psihic ca imi reiau activitatea.
Evident, am abandonat si cautarea unei bone (oricum, slabe sanse sa gasesc pe cineva pe gustul meu de carcotasha) si m-am decis, in scurt, ca eu NU POT sa-l las cu o persoana straina . Deci trebuie sa aman inceperea activitatii cu o perioada cuprinsa intre o luna si 5-6 luni, cand voi reusi sa-l inscriu pe David la o cresa.

Nu pot sa va spun cati nervi am, imi vine sa plang de ciuda .







www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

“Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt irealizabile, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.” (A. Einstein)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

fetelor, multumesc de aprecieri la adresa "bijuteriei" noastre. o sa raspund mai in detaliu duminica dearece acum plecam la taricica noastra, cu catel si cu purcel (stiti voi, ca in filmele alea romanesti!!!).si o sa citesc tot si din urma.

pupici!


gogosel, mamica lui rares-mihai (11.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

quote:
Originally posted by gogosel

fetelor, multumesc de aprecieri la adresa "bijuteriei" noastre. o sa raspund mai in detaliu duminica dearece acum plecam la taricica noastra, cu catel si cu purcel (stiti voi, ca in filmele alea romanesti!!!).si o sa citesc tot si din urma.

pupici!


gogosel, mamica lui rares-mihai (11.08.2007)



o minune de baietel ... sa va traiasca
distractie placuta

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Ce liniste!

Eu sunt intr-o pauza de consumat energie - adica treburi casnice. Cam asa ma apuca la nervi, imi consum energia asta negativa facand curat (noroc ca sotzul inca nu s-a prins, ca probabil nu l-ar deranja o casa luna mereu ).

Va propun o tema: de ce e copilul vostru special? adica ce are el si nu au ceilalti? (asta in afara de faptul ca e al vostru si asta il face f special).

De ex., al meu are limba asa , ca o inimioara. . Eu n-am mai vazut la nimeni.









www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

“Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt irealizabile, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.” (A. Einstein)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Salut!

robemary, bine ai venit la noi.
Vivela, simpatica limba lui D. Imi pare rau ca nu poate veni mama ta. Eu n-am probleme cu lasatul copiilor cu bona; intervieveaza citeva, macar sa vezi cum sint.
Petra, merg pe 26 la 12 la Medicover cu Sma, si o sa fiu in concediul dintre job-uri atunci. Poate ne vedem.
Lavinia, pentru dimensiuni.

Eu inainte de we stau intotdeauna foarte bine cu greutatea, 67.x in ultimele 3 saptamini; cumva nu reusesc sa ajung cu aceeasi greutate luni.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput