Miresele anului 2006 (93)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Krelia varza calita cu ciolan afumat.
Botic daca avem vreodata ocazia sa ne vedem, nu mai ratam.
Oana mersi.Clau e mancat sa plece pe undeva vreo sapt., sa-si testeze masina. asa ca...cine stie pe unde vom ajunge. sper sa-l domolesc, ca vreau concediu la vara, nu acum.
asteptam poze cu apartamentul.
eu parca nici nu ma mai agit atat cu casa. Groaznic de scumpe sunt terenurile, suntem tineri, avem timp sa facem ...mai incolo. prima data sa terminam de platit apartamentul asta, de masina se ocupa firma si pe urma mai vedem.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Mersi de aprecieri, fetelor.


Oana tu cu ce fel de Cif speli? Ai luat din ala special pentru inox?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year




da, am luat special pt inox..cand sterg cu solutia arata bine, cum pui carpa uscata sa ii dai luciu se formeaza niste dungu nasoale
o data cu hota de la Franke am primit si un plic cu solutie...asa ca in final am cautat plicul...si mi-a iesit treaba, pasta aia e buna, da sa vad daca vand ei asa ceva


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly super asa. sa inteleg ca aveti apartamanet cu 4 camere. Mistoooo!!!!
Oana eu am sol. de inox din Italia, dar tot la fel de naspa e....raman dungi, cum sterg cu carpa uscata. sa inteleg ca praful de la franke e bun? eu am toata aparatura de bucatarie Franke, si aveau de vanzare si sol. de care zici. dar m-am zgarcit, e drept. daca e buna cumpar si eu, caci e musai sa mergem sa luam si hota...am tot lalait-o destul.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio eu sincer nici nu stiu daca mi-ar trebui casa...bunicii mei stau la casa si stiu ce cheltuieli sunt...plus ca daca stau pana seara la servici chiar nu merita sa am o gradina in paragina doar pt ca eu sunt ocupata si nu am timp...iar bani de gradinar inca nu am
as cumpara un teren doar cu titlu de investitie ...pentru ca vor mai creste preturile
dar visul meu ramane tot un apartament cu etaj intr-un bloc nou

...si vorba ta timp avem pt toate...nu trebuie sa ne grabim


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Giova
Oana eu am sol. de inox din Italia, dar tot la fel de naspa e....raman dungi, cum sterg cu carpa uscata. sa inteleg ca praful de la franke e bun? eu am toata aparatura de bucatarie Franke, si aveau de vanzare si sol. de care zici. dar m-am zgarcit, e drept. daca e buna cumpar si eu, caci e musai sa mergem sa luam si hota...am tot lalait-o destul.

_



Gio, plicul pe care l-am primit e portocaliu si are inauntru o solutie alba care nu e foarte lichida...e mai densa
in instructiuni scrie sa lasi solutia in strat subtire pana se usuca si apoi sa stergi cu un burete...rezultatul a fost tot un dezastru...dar am incercat sa sterg cu un prosop de hartie si solutia respectiva si a iesit super asa

cand o sa am drum prin zona o sa trec pe la reprezentanta la Franke sa vad daca au de vanzare...ca si daca e scump oricum nu consum mult...dar altfel iti nenorocesti nervii si degetele acolo tot pe degeaba
o solutie tot gasesc eu pana la urma, ca de renuntat nu pot ca imi plac lucrurile din inox


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana si cand ma gandesc cat inox vroiam in bucatarie...blatul...mobila sa fie cu mult inox. cred ca toata ziua acolo eram, nu mai ieseam din bucatarie.

eu vreau casa, pt. copii, ca doar nu-mi pun straturi cu legume. si daca vom avea vreodata casa, apoi ne permitem un gradinar asa din ani in paste, nu?

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Da, Gio 4 camere avem, 3 dormitoare, ca ai mei se gandisera c-om face 2 copii... Poate doar daca or iesi gemeni, altfel nu prea cred.

Ce de batai de cap aveti voi cu inoxul. Hota mea oricum nu-i inox din ala lucios, are asa ca un fel de striatii prin el. Eu o sterg cu solutia aia si gata. Nu stau sa tot lustruiesc. Si asa la butoane veci nu reusesc sa o sterg cum trebuie.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly lasa ca dupa ce-l faci pe primul te gandesti si la bb2. doar nu vrei sa-l lasi singur..fara un frate/sora? nu e bine ca mai ai pe altcineva?

eu am problema cu plita si cu chiuveta. De chiuveta nu-s foarte multumita, si e tot Franke. Nu mai sunt multumita nici de gratarul de pla plita. e un fel de fonta, nu e dintr-ala lucios (asa era modelul dupa care am tanjit anul trecut) si se vede orice strop de grasime. chestia e ca ramane patat, nu iese. cel putin nu am gasit eu solutia aia.

gata, fug dupa pitic.
celor care ne parasesc la ora 16.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

quote:
Originally posted by Giova

Aly lasa ca dupa ce-l faci pe primul te gandesti si la bb2. doar nu vrei sa-l lasi singur..fara un frate/sora? nu e bine ca mai ai pe altcineva?




Nu prea cred. Daca iese din prima, bine, daca nu, asta e, s-a descurca si singur, ca n-a fi primul singur la parinti.

Fetele, v-am , o tai spre casa, am de calcat si trebe sa fac si papica. Dupa-masa faina va doresc!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Aly, va trebui, caci ieri..m-am substituit ...de la indatoriri...

cu inoxul e intr-adevar o problema..dar, sa vedeti frecus la mine..pe toata mobila de bucatarie...wenge ...cine m-o fi pus...naiba stie...dar deh...omu' cat traieste, invata, nu?
mai nou, vad ca mi se pateaza si mie chiuveta..si i-am dat cu tot felul...ultima oara cu asevi asta si s-a mai luat ceva ceva din pete...

onutz, da, asevi d-ala este si in Cora, ....incearca si tu pe o suprafata mica la inceput si vezi ce iese...

Gio'..abia astept sa ajung acasa, sa bag o portie ...presimt ca se va termina repede rau...ca sia sa nu am facut foarte multa...ce m-am mai chinuit ieri cu ea....am tocat de mi-a venit rau...2 verze din alea "straine"...


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput