Miresele anului 2006 (93)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Buna dimineata!

Fluturas, merci de cafeluta

in wee am citit tot asa ca sunt la curent cu noutatile...si pizza aia buna a lui Botic care m-a facut sa salivez

Aly am facut clatitele...au fost foarte bune doar ca mie aluatul mi-a iesit cam gros, sau cel putin asa mi s-a parut mie
care e consistenta normala?

facand curatenie iar am dat peste trimiterile alea la analizele gratuite..stam cu ele in dulap si nu apucam sa ajungem

Gio felicitari pt masinuta ...pana la urma care e modelul castigator?

Va urez o saptamana frumoasa...si sper sa fiu si eu mai libera sa pot intra pe la voi mai des


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!

Gio felicitari pentru masinutza, s-o stapaniti sanatosi si sa va carutze 200.000 de km fara incidente in trafic si fara reparatii capitale.

Oana intr-adevar, la clatitele americane este mai gros aluatul decat la clatitele obisnuite, si textura e diferita si asa e normal ca sa iasa asa grosutze si sa fie si bune. Ca daca pui aluat mai mult la o clatita obisnuita ii gretoasa ca nu se coace calumea si ramane clicoasa pe dinauntru. Faceti bine si mobilizati-va sa mergeti la analize. Faceti o programare la un cabinet unde puteti merge mai de dimineata (in Cluj sunt unde poti merge si de la 7-7.30) ca n-o fi foc daca intarziati o jumate de ora la scarbiciu.

Noi in weekend am fost la tara, m-am cam plictisit ca huzbandul a reparat ceva gard cu bunicul si cu socru-meu, vremea a fost ciudata si n-am putut sta prea mult pe afara, animalutze mici nu avea (doar purcelushi de o saptamana pe care abia i-am vazut, ca repede a venit scroafa si am tulit-o rapid din zona). Ieri am lenevit prin casa, dimineata prin bucatarie, dupa-masa am iesit la o plimbare scurta. Ne-am hotarat sa nu mergem la dansuri, sunt prea tarziu puse cursurile, daca abia la 10 se termina, o sa ajungem dupa 11 in pat si nu cred ca ma tine. Incercam sa gasim alte activitati.

Sa aveti o saptamana buna!




Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Neatza!


Oana intr-adevar, la clatitele americane este mai gros aluatul decat la clatitele obisnuite, si textura e diferita si asa e normal ca sa iasa asa grosutze si sa fie si bune.


inseamna ca mi-au iesit bine ...oricum le-am papat instant asa ca asta conteaza...eu le-am facut conform retetei cu banane si frisca (am gasit si smantana dulce de care vorbeam )

quote:
Ne-am hotarat sa nu mergem la dansuri, sunt prea tarziu puse cursurile, daca abia la 10 se termina, o sa ajungem dupa 11 in pat si nu cred ca ma tine. Incercam sa gasim alte activitati.






Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year




eu as dori sa gasesc cursuri la orele astea
ce am gasit noi incepe la ora 6...si cred ca e prea devreme pt mine
insa ma gandeam sa incercam si daca nu putem merge asta e...dar ceva miscare trebuie sa facem ca prea ne mutam de acasa la birou si inapoi!

Aly
in Cluj trebuie sa mai gasesti, cu siguranta sunt mult mai multe locuri in care se organizeaza astfel de cursuri decat in Mures

ora ta de somnic care e...eu "parchez" la 11

fetelor am o problema...voi cum curatati hota, aragazul din inox
eu am cumparat Cif dar tot nu mi-a placut cum a iesit, parca raman niste dungi care se vad nasol de tot ...si le-am frecat de mi-am pierdut rabdarea


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ma bucur ca v-au placut clatitele.
Eu cam 'parchez' pe la 10, 10 si ceva, depinde. Sunt zile cand adorm si mai tarziu. Problema e ca ma indoiesc sincer ca voi avea rezerve suficiente de energie intre 9-10 seara pentru un jive. Cand am facut eu cursul asta, se tinea de la 7.30-9 si asa ar fi fost super ok. Stiu ca mai sunt cursuri si in alta parte, si o sa mai meditam la problema. Astea imi conveneau ca erau relativ aproape de casa, puteam merge si pe jos.

Cum va spuneam vineri, ne-a venit mobila de birou. A iesit tare frumusel, abia dupa ce ne-a adus-o am vazut ca palul portocaliu si pielea de pe manerele de la canapea au exact aceeasi textura (nuanta e putintel diferita), ce sa zic, super potriveala. Numai ca tot a trebuit sa incurce putintel omul borcanele: a uitat de placa de tastatura pentru birou si la dulap mi-a facut rafturi in loc de bara pentru umerashe. Cu bara s-a rezolvat atunci pe loc, cu placa sper sa rezolvam saptamana asta.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Mah, atata ati laudat clatitele alea, ca e musai sa le incerc si eu
Aly sa stapaniti sanatosi tot ceea ce v-ati luat, super fain arata, mai ales ca mie-mi place portocaliul, e o camera foarte vesela, place mult de tot

34+ cu Diana

AMR 6 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Neatza fetele!
flu', mersic de cofi!
Gio, sa stapaniti sanatosi masinutza...sa nu uiti s-o uzi!
Aly, foarte frumos birouasul, sa-l stapaniti sanatosi si...la cat mai multa stiinta in el!
onutz...i-am mai zis si lu' Aly..incearca cu Asevi..poate iti ies dungile!
kitzy, stai potolita cu prafu'...ca iar ma supar si viu cu vatraiu' dupa tine [:P]
botic..vezi ca je in wee am facut varza cu bucatele de ciolan afume' ...te bagi?

pup, ma cheama datoria!


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


eu tot cu treaba....o noua sapt.
Fluturas am inteles...daca esti la mama angajata e ok....
Oana ce mai faci? si eu am facut clatitele si aluatul tot asa gros a iesit, asa trebuie. eu le-am facut mai micute, cum erau in Turcia si grecia. tare bune sunt.
Masina am luat varful...adica s-a socotit al meu si si-a luat Touareg, nu foarte dotat, adica are cam de toate: pilot automat de parcare, faruri bixenoane, cutie automata, clima impartita pe 2 parti, desing de crom/aluminiu, culoare neagra, etc.
acum vreau sa vand Mondeo si sa-mi cumpar o masinutza de oras pt. mine, dar tot cu cutie automata. Mor de cate ori trebuie sa schimb 1-2-1-2.
Aly super biroul...aia va fi pe viitor camera copilului?
sa aveti parte de el si sa-l folositi cu folos in timpul liber.
Kitzy musai sa faci clatitele ca tare bune sunt.
Krelia dau de baut...macar virtual...doar sa ma vad in ea. Pana acum doar in poze am vazut-o, dar nu mai e mult pana vineri.

o sapt. buna sa aveti...sper sa fie si a mea la fel.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by krelia

botic..vezi ca je in wee am facut varza cu bucatele de ciolan afume' ...te bagi?




'neata!

nu ma bag, Kreliutz! Ca sotului nu-i place varza... Decat facuta salata. Atat. Asa ca mai bine nu mai fac.

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Super Gio, sa o folositi sanatosi! si sa faceti cat mai multe excursii cu ea!

Aly a iesit misto birou! culoarea e tare frumoasa
si noi am montat dulapul in baie...off poate o sa ajung si eu acasa mai devreme sa fac niste poze sa va arat cum a iesit aparatamentul

am vazut niste apartamente in blocurile noi de am ramas masca...super faine, cu scara interioara!
Vreau si eu...da curand cred ca nu vedem noi asa ceva, pana nu terminam ratele pe care le avem pe la banci!

Kreliuz si de la ce magazin ai luat solutia pt inox? ca eu asa ceva nu am mai vazut pana acum!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Mersi de aprecieri, fetelor.

Gio nu, nu va fi camera copilului, va ramane birou. Avem alta camera pentru bebelin, pe care o vom amenaja la momentul respectiv.

Oana tu cu ce fel de Cif speli? Ai luat din ala special pentru inox? Eu din ala am pentru hota (e singura chestie din inox din bucataria mea, ma rog, cu exceptia picioarelor de la scaune). E ok, dar inoxul e oricum super extra pretentios. Din ala de care zice Krelia am vazut la Cora in zona produselor pentru curatat aragazul. Sa stapaniti si voi sanatosi mobila de baie si chiar, poate ne pui niste poze.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput