Miresele anului 2006 (93)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Eu de inox am numai chiuveta si aia e mata, asa ca nu-mi raman urme.
Am vrut initial si aragaz de inox, dar cand am auzit cata bataie de cap iti da, am renuntat.

34+ cu Diana

AMR 6 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Krelia uite varza calita ar trebui sa fac si eu.
In schimb am cumparat spanac si salata din piata. azi fac o ciorbitza de salata, maine spanac cu ochiuri.
Kitzy te-ai scos.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza! Azi dau eu si ceiuc.

Ieri am avut o victorie rasunatoare: am facut orez cu ciuperci langa peste si a papacit huzbandul si i-a si placut! Ole! El nu manca deloc orez, cica era satul de cand lucrase la celalalt loc de munca, unde le dadea orez gramada la masa. Vad ca incet-incet se da pe brazda, duminica i-am facut mancarica de fasole verde langa gratar si a papat-o, deja ma exasperasem tot cartofi-cartofi.

Krelia tu ai patit cu bucataria wenge cum am patit eu cu dormitorul meu pe albastru-verde, ambele culori tari, uni si pal cu aspect nitzel grunjos... se vede fiecare degetel, freci la ea de-ti vine rau si dupa 1 minut e la loc . Asta nu inseamna ca m-am invatat (complet) minte, dovada ca in birou am pus bordoul ala pe care sunt convinsa ca se va vedea totul.
Si eu m-am abtinut de la aragaz de inox. Adevarul e ca tot stau si constat, ce abundenta este acum in materie de aparatura/decoratiuni/si alte cele legate de casa fata de acum 3 ani si ceva cand m-am mutat eu. Sa nu mai pomenesc cum se ieftinesc electrocasnicele pe masura ce trece timpul.

O zi buna!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza si din banat!!!
Aly mersi de cafea.
da mai, acum un an cand ne-am facut apartamentul, eram super incantata de ce am ales, in pas cu tendintele...
acum as vrea sa-mi redecorez apartamentul, as vrea sa-l fac doar cu cate o pata de culoare, in rest alb-negru. M-am tacanit, stiu, dar ramane un vis.....
Krelia lasa ca a ta e wenge, a mea e rovere sbiancata (stejar) si tot se vede orice urma. frec de-mi vine rau si degeaba. Nu mai zic pe mobila (wenge) din living cum se vede praful.
Ne-a mancat undeva sa punem gresie crem pe hol si bucatarie...si cu aia am de tras. cea din baie(gri), nu e asa pretentioasa. of.....

In alta ordine de idei...aici e tare urat, a plouat e frig...zici ca vine iarna, nu primavara.
diseara merg la dentist cu radiografia sa vedem daca imi poate face implantul. mor de frica.
o zi buna sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Giova

Oana si cand ma gandesc cat inox vroiam in bucatarie...blatul...mobila sa fie cu mult inox. cred ca toata ziua acolo eram, nu mai ieseam din bucatarie.

eu vreau casa, pt. copii, ca doar nu-mi pun straturi cu legume. si daca vom avea vreodata casa, apoi ne permitem un gradinar asa din ani in paste, nu?

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)



eu am in cap urmatoarea imagine...casa cu gradina...gazon si flori neingrijite, care arata atat de naspa incat nu-mi mai trebuie
...ca doar si pt florile alea iti trebuie ori timp...ori gradinar (nu intra in discutie straturi cu legume)


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Giova

eu am problema cu plita si cu chiuveta. De chiuveta nu-s foarte multumita, si e tot Franke. Nu mai sunt multumita nici de gratarul de pla plita. e un fel de fonta, nu e dintr-ala lucios (asa era modelul dupa care am tanjit anul trecut) si se vede orice strop de grasime. chestia e ca ramane patat, nu iese. cel putin nu am gasit eu solutia aia.

gata, fug dupa pitic.
celor care ne parasesc la ora 16.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)



chiuveta am tot de la Franke dar e satinata...e super!!! nu se vad pete deloc pe ea! Macar cu asta sa nu am treaba...oricum ramane hota si plita


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

la wenge zic si eu prezent! sterg la mobila pana mi se face rau ...am canapele maro inchis pe care se vede si ultimul fir de praf ...iar parchetul e aproape alb(contrar ideilor mele de la inceput nu e atat de sensibil...ba chiar nu se vede praful pe el)

Gio, am vrut o combinatie asa cum ai zis tu...alb-wenge(am zis sa nu fie chiar negru!)

Kreliuz da cine e smecher ca noi cu mobilele noastre wenge...acu se aplica formula "Taci si freaca!"

am vazut mobila alba...si de unde credeam eu ca arata ca la spital...am ramas uimita sa vad cat de eleganta e, si cum nu se vede praful atat de rau



You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ciao fetelor!
Eu visez la o casa cu gradina, pana la urma o sa o facem si aia peste cativa ani buni. Dar eu vreau in spatele casei sa am cateva straturi pt ca mie-mi place sa le ingrijesc, sa le plivesc, sa le ud, la bunici tot timpul ma ocupam de straturi. Si in fata casei vreau gazon si straturi de flori

34+ cu Diana

AMR 6 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana ale mele toate sunt satinate. le-am luat sa fie toate la fel, dar chiuveta e groaznica. nu a fost scumpa, noi am vrut doar cu o cuva si un picurator micut in partea dreapta, dar am impresia ca nu e de calitate. bateria ne-a costat de 2 ori mai mult, caci am vrut robinet dintr-ala cu dus, dar e super tare.
Kitzy ce frumos povestesti tu acolo. cui nu i-ar place sa faca asa ceva...dar ar trebui sa nu mai lucrezi pt. asta.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

am terminat sedinta lu' peste..cu aia de trebuiau sa vina in februarie ..nu mai pot..is capiata ...abia astept sa ajung acasik!

cu wengele..ce sa va zic..nu mi-a ajuns...a trebuit sa imi pun si in living, comoda tv, masa, bufet....dar, culmea..nu e atat de pretentios ca palu' ala din bucatarie...pe care, si-o amprenta daca pun, imediat se vede...in schimb, trebuie sa fiu foarte atenta cu lucrurile...relativ ascutite, caci imediat pot zgaria suprafetele....

chiuveta mea nush ce fabricatie e...dar e dintr-un inx din aal gen solzi de peste...si am un oarecare avantaj, ca nu prea se vad urmele de apa pe ea, decat doar daca e apa cu detergent, si atunci ramane dara alba...si tb sa sterg...

onutz...mda..mare dreptate ai cu principiul asta ...ah...si sa stii ca si eu am vazut mobila crem de bucatarie...si...daca vreodata vom avea casuta noastra pe pamant...cred ca asa imi voi face bucataria...si cu perdelutze la jumatea geamului..si eventual sa fie cu vedere in spatele casei, langa zona verde...cu floricele si pomisori ....si 3 straturi de rosii ....

Gio, asa patesc si eu cu gresia din hol+bucatarie..tot crem deschis ...in bai am un gri maro asa...si acolo..poa' sa se adune tot prafu' de pe lume..ca tot nu se vede....da' cand fac curat..rotocoale rotoacoale ies de sub chiuvete..de sub wc...de pe langa colturi ....

Aly, dupa cum vezi..se pare ca nu ne invatam minte nicicum ...dar, lasa ca pana la urma e pentru o cauza nobila..."bucuria ochilor nevestelor" (ca sotii oricum sunt paraleli cu chestiile astea, nu?)


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput