Miresele anului 2006 (93)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

acasa. o astept pe vara-mea la noi. e tare amarata ca azi i-a plecat iubitu' in italia. asa ca vine sa se distreze cu nepotu'.
Oana cred ca e misto mobila alba, am vazut ceva poze din niste vile ale unor bosi...mama ca am murit nu alta.
Krelia ce frumos visezi.....si eu ma alatur.
cata dreptate ai cu obiectele ascutite. la mine in living e ciobita in vreo 3 locuri mobila: ba a aruncat marco o jucarie, ba s-a dat cu masinutza si s-a oprit direct in mobila, si as putea continua.
Bine ca ai scapat de sedinta si nu s-a prelungit peste program.
Fluturas, Botic ati lipsit azi de la apel.

eu mi-am facut radiografia panoramica...o groaza de bani. astept sa vedem verdictul doctorului diseara.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Giova

Oana ale mele toate sunt satinate. le-am luat sa fie toate la fel, dar chiuveta e groaznica. nu a fost scumpa, noi am vrut doar cu o cuva si un picurator micut in partea dreapta, dar am impresia ca nu e de calitate. bateria ne-a costat de 2 ori mai mult, caci am vrut robinet dintr-ala cu dus, dar e super tare.


culmea problema mea e cu hota...chiuveta e tare de treaba, nu imi face probleme
chestia stii care e...cand o veni momentul sa ne mutam tot din astea de inox o sa-mi iau...ca imi plac

quote:
Kitzy ce frumos povestesti tu acolo. cui nu i-ar place sa faca asa ceva...dar ar trebui sa nu mai lucrezi pt. asta.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)



vezi tu...si eu tot la asa ceva visez...flori multeeeee
dar am ajuns la aceeasi concluzie...ca nu am timpul necesar...sau ma las de munca si ma dedic gradinaritului


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Hello!
Am venit si eu la spartul targului, ca sa zic asa...
Si cand vin eu, inseamna ca neaparat trebuie sa ma plang de ceva.
1. Am crezut ca reusim sa rezolvam cu masina aia totul. Nu s-a rezolvat. Si imi vine mie sa urlu... ca m-am saturat!
2. de azi sunt singurica pana vineri Mi-a plecat sotul la un training, la Sibiu ... De asta nici n-am mai intrat dimineata, ca n-am avut cand. L-am pregatit de drum. Iar de la munca... nici de respirat n-a fost vreme, asa ca nici pe forum n-am mai ajuns...

Si pe la noi vremea e aiurea... ba se innoureaza si mai picura putin. Ba apare o raza de soare si e caldut. Ba adie vantul. Chiar ca numai primavara nu e asta...

In alta ordine de idei, pana vine sotul, vreau sa spal tot ce s-a adunat de spalat... Sa dau cu aspiratorul, sa dau cu o perie pe mocheta. Sa fac niste ordine. Sa aranjez 2 dulapuri. Sa scot haine de primavara si sa mai spal si sa strang din cele groase. Sa fac si de mancare. Sa spal aragazul. Sa ma uit la filme...
Poate macar asa trece timpul mai repede si vine inapoi...

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ral lasa ca vine repede sotul nu fii trista. Multe ti-ai propus sa faci, esti harnicutza.
ce probl. sunt cu masina? nu se poate inmatricula, sau ce?
Oana eu in stadiul in care sunt, as avea timp de o casa si de gradina. pacat ca nu le avem. Cand le-om avea, poate nu mai sunt disponibila.

am fost la dentist...mama cata lume.... nici la ora 22 nu intram, asa ca am plecat si sper sa gasesc o alta zi in care sa fiu prima, caci la asta se sta nu gluma. si are program doar dupa masa, cand nu am ce face cu piticul. sa vad cum o scot la capat.
, pe maine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

mi-a ajuns sotul la Sibiu. M-am mai linistit putin...
Da, Gio, m-a lovit harnicia. De obicei ma loveste cand nu e nimeni in preajma, sa stii. Cu atat mai mult acum. Ca sa treaca timpul mai repede. Prin urmare, in seara asta am inceput cu spalatul rufelor... si ordine intr-unul din dulapuri.

Cu masina? Hmmm... Trebuie schimbate numerele. Si asta se face numai in Iasi. Deci, unu la mana, tata trebuie sa vina pana aici de 2 ori, deci 2 zile liber de la munca, ceea ce e cam greu de obtinut acum.
Doi la mana, ii trebuie procura pt asta. Acolo la ei in oras nu ii face nimeni fara fratele meu prezent.
A incercat fratele sa faca procura la Fagaras azi. Nu-i face fara contractul de vanzare-cumparare.
El nu are cum sa se invoiasca sa vina acasa
A zis ca incearca sa-si ia liber cumva luni, sa vina in Iasi, sa incerce sa obtina nr rosii, care cica-s valabile o luna (?) si sa plece cu masina. Trebuie sa ajunga si la Braila cat mai repede, deci are nevoie de masina. Si dupa aceea, sa incerce sa obtina niste libere, sa poata rezolva cu nr astea.
Toata lumea e asa tensionata si e o stare de nervi, tare ciudata...
In fine... :(

Noapte buna!

ps - ceiut si cafeluta... ca nu v-am mai lasat de mult timp...

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

special pentru Kreliutz: www.libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=stire&sid=200301" target="_blank">aici

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

HBO va difuza duminica, 30 martie, de la ora 20.00, in premiera pe micul ecran, prima productie romaneasca ce a primit premiul Palme d’Or pentru lungmetraj. Filmul “4 luni, 3 saptamani si 2 zile”, in regia lui Cristian Mungiu, va fi precedat in grila de programe a canalului HBO de primul lungmetraj al regizorului, “Occident” care va fi difuzat vineri, 28 martie.

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Butterfly1 spune:

'Neatza fetelor ! Ce faceti ? M-am intors si eu in Bucureshti ? S-a trezit cineva sa bea cafelutza cu mine ?

Butterfly1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

neatza fetele ..mama de cand nu am mai intrat pe aici..ehee na daca nu am mai intrat nici nu stiu ce s-a mai intamplat..
eu mai nou trebuie sa fac vizite la ginecolog datorita unor dereglari de ciclu ..sa vedem ce e de facut,fetele apropo voi ati luat duphaston pana acuma si in ce zile ca parca ma bate gandul sa iau luna asta sa mi se regleze si mie ciclul la 28 zile ca dee vrem sa avem un bebe
butterfly ma bucur ca te vad si aici..cum mai merge cu dentistul ca si eu vreau sa ma duc saptamana viitoare ..ma deranjeaza niste masele ..scos una alta
va pup fetele..ziceti-mi si mie pe scurt ce s-a mai intamplat

Anca..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!

Krelia asa-i ca nu ne invatam minte. Cat despre 'bucuria ochilor', ii place si la huzband rezultatul final, dar sa nu-l intrebi pe parcurs, ca-i de pomana. Se plange ca nu poate sa-si imagineze cum arata 'ansamblul'. Nu mai vorbesc de diferente de nuante, chestii, socoteli. Doar cand am fost sa comandam canapeaua pentru birou aveau una gata facuta la vanzare, aceeasi stofa doar ca bratele erau dintr-o nuanta mai inchisa, spre cognac asa, eu am zis ca vreau alta cu nuanta de portocaliu la brate, el tot sustinea sus si tare ca nu-i nici o diferenta! Acum cand e gata si-a vazut si 'potriveala' de textura ii place de numa. Si ce se mai umfla in pene cand vine vreun musafir si spune ca-i place cum ne-am aranjat.

De bucatarii sa nu mai vorbim, mama ce mi-as schimba-o si eu, dar nu ma lasa huzbandu, cica e satul de mesteri si praf. Eu o visez pe rosu si gri, acuma as lua plita si cuptor incorporabil, si evident frigi si tot restul pe argintiu. Pana una alta visez frumos. (Vaz oricum ca eu sunt cea mai zurlie de pe-aici, tot cu mobila rosie, portocalie, grena, albastra, verde...).

Ioana beau eu o cafea cu tine, ca-s cam pleostita. Cred c-a dat astenia in mine, ca n-am chef de nimic. M-am tot dat peste cap sa termin mobila si acum n-am chef sa imi mut lucrurile in noul birou. Saptamana asta nici nu prea mai am cum, eventual sambata daca m-oi mobiliza nitzel.

Vorbeati de casa cu gradina... Noi avem si gradina, noroc cu taica-meu ca-i place si se ocupa el. Deocamdata are chef de rosii si zarzavaturi, dar noi visam sa facem o mica livada cu iarba pe jos (trebuie si aia ingrijita, dar nu-i asa solicitanta ca si gradina de zarzavaturi).


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput