Miresele anului 2006 (93)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Ralule lasa ca o sa se rezolve si cu masina asta odata, mai nasol e ca va poarta atata pe drumuri...
Gio imi pare rau ca nu ti-ai rezolvat cu dentistul, nu e cu programare? Se asteapta la rand?
Fluturas bine-ai revenit!
Eu beau un cappuccino cu tine
Bebi eu am luat duphaston, dar din alte motive decat cele legate de ciclu, asa ca poate te ajuta fetele de pe aici si sa vina repede bb ala
la restul fetelor!

34+ cu Diana

AMR 6 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

neatza fetili!!!
azi sunt cam morcovita...iar mi s-a revoltat corpul si imi tot da semne cum ca ar vrea sa-l tirmit la "hanalize"..si eu ma tot dau rotunda....in fine, se pare ca nu voi scapa...
Gio, fir=ar el sa fie de dentist...ca si eu trebuie sa ma duc..sia colo!...
botic, tziu pumnii sa se rezolve cu tu-tu'ul ...mersic de cofi ..si de link...stiam de anunt..insa, din listele "neoficiale"...se pare ca nu e 23 iulie, ci 22 iulie...astept sa apara confirmarea locatiei pe site-urile carew vand bilete...sa iau vreo....'jde mii de bucati
fluturashu'...bine te-ai intors!...ma bag si eu la cofi cu tine
bebi, daca afli ce-i cu duphastonu' ala...si zici ca e bun sa-ti regleze cm....sa-mi spui si mie, ca je m-am saturat de cate dereglari am avut ...
Aly, mda..cunoastem specimenul foarte bine

hai ca ma duc sa sorb dintr-o cofi aburinda...reviu..pup!


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


gata imi facui norma pe ziua de azi, acum sunt acasa.
Fiu-miu crizat...of doamne...pana ies ultimele masele cred ca incaruntesc.mi-a plans tot drumul pana la gradi, ba ca vrea in fatza langa mine, ba ca vrea suzeta. S-a potolit la poarta gradinitei, cand l-am lasat sa sune la interfon.
Am fost la un interviu...sa vedem acum ce va fii, daca ma va chema la intalnirea cu Capo si ce salar va fii. ca orarul oricum e naspa:9-18, cu pauza la pranz.
Mi-am reprogramat consultatia la marele prof. dr. docent pe vinerea viioare tot la ora 20. atunci va fi si dr. meu, cica sa ma vada numai la fatza, ca ma va baga inauntru.
Voicu_bebi bine ai revenit. te asteptam mai des pe la noi.
Aly eu nu am treaba cu asa ceva. Al meu si-a dat toata silinta si am compus amandoi toata mobila din apartament. mai greu fu la culori, dar am cedat fiecare si a iesit ceva fain (zic eu).
Krelia of...hai ca la tine nu o fi asa complicat ca implantul meu. spor la munca.
Kitzy ba e cu programare, dar s-a decalat totul cu vreo 2 ore. Una ca nu vine la timp, marele dr., alta ca o lalaie cu pacietii si erau 3 inaintea mea, deci iti dai seama cat stateam acolo. Ii urasc de-a dreptul.
daca avea orar dim. ma programam prima, asa stiam ca termin repede, dar asa....
Fluturas , acum lenevesti, ca munca ai lasat-o la Slatina. asta e langa Craiova, nu?
Botic nu mai fi suparata, astea sunt demersurile pt. a inscrie masina, n-ai ce face. e nasol cand e distanta mare la mijloc si o groaza de persoane.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Salutare!
V-am scris dimineata un mesaj mai mare de acasa si cand sa-l trimit, mi-a picat iar netul si asa a ramas pana am plecat. Sper sa fie diseara, cand ajung acasa, altfel... iar scandal cu RDS-ul...

Ideea e ca s-a rezolvat cu masina, evident cu pile si relatii, ca altfel nu se poate in Ro... Si maine ne da numerele definitive si fara sa fie fratele prezent, si fara procura. Deci se poate si altfel... Sambata vine fratele si o ia la Fagaras, gata...

Sper sa ne mai auzim diseara, daca am net!

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

asta-i mesajul pe care voiam sa vi-l trimit dimineata si pe care am avut inspiratia de moment sa mi-l salvez in calculator cand mi-a cazut netul:


'Neata, fetele!

M-am trezit de la pe la 11. Am adormit pe la 4 dimineata. Da' am dormit neintoarsa...

Si... m-am trezit cu o veste buna de la mama: dupa indelungi chinuri, azi a reusit cineva - un prieten de familie - sa depuna actele la Politia Rutiera Iasi si maine vine tot el sa ia numerele. Slava Domnului ca s-a terminat!!!!! Nu mai era mult si eram eu terminata nervos pe tema asta! Asa ca in week-end, vine frate-meu sa ia pe "Domnul Opel"...
Si nici n-a mai trebuit procura, nici frate-meu prezent, nici nu da nr rosii, ci pe alea definitive... Nici nu pot sa cred ce veste buna pe ziua de azi! Na ca sunt chiar fericita!
Cred ca si pe voi v-am terminat nervos cu masina asta, da' asa-s eu, daca nu toc la cap pe toata lumea cand ma roade ceva, nu pot sa traiesc
Oricum, ma mai bucur si ca maica-mea era asa de vesela si asa avea azi chef de vorba.... cum n-am mai stat cu ea la barfa de vreo 3-4 saptamani... Poate=i mai revine si ei, acum, cheful de viata.

Kreliutz, acum ce mai conteaza ca e 22, ca e 23 iulie? Ideea e ca vine in Ro...

Anca, bine ai revenit alaturi de noi!

Fluturas, ai reaparut si tu... Bine ai facut!

Ma duc sa ma pregatesc de munca acum!

Sa aveti o zi usoara!




www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Iar sunt cam fara chef si somnoroasa...

Boticule bine ca ati rezolvat cu masina. Asa-i din pacate, cam toate se rezolva cu o 'vorba buna'.

Gio asa la aranjatul mobilei in casa, forma mobila/canapele, mai stiu eu ce, se implica si el, nu-i vorba. Numai la ales/potrivit culori sa nu-l pun, ca-i afon total. Asa ca la astea merge pe mana mea. Din fericire pana acuma n-am avut niciodata discutii pe tema: detest culorile pe care le-ai ales tu.





Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Ralu felicitari pt masina!!! In sfarsit ati terminat si cu asta.
Aly si la noi e ceva asemanator cu culorile, se implica si el, dar mai mult pe mine ma lasa. Oricum in privinta culorii de mobila in casa am cazut amandoi de acord sa fie pe culoarea lemnului, perdelele eu singura mi le-am ales, culorile la mobila de bucatarie si la carpete, tot eu, ca i-am pus in vedere ca daca mie nu-mi place bucataria, nu ma prinde pe acolo si n-a vrut sa riste

34+ cu Diana

AMR 6 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Dati-mi voie sa schimb semnatura

35+ cu Diana

AMR 5 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

neatza fetele ce faceti..
ralu ma bucur ca s-a rezolvat cu masina..stiu si eu cum este cu masina,cu schimbatul nr..ehee si noi am trecut recent prin asta acum cateva luni,dar ma bucur ca totul e ok acuma
kitzy frumoasa semnatura mai ai iubita si iti sta si bine

Anca..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

quote:
Originally posted by voicu_bebi

neatza fetele ce faceti..
ralu ma bucur ca s-a rezolvat cu masina..stiu si eu cum este cu masina,cu schimbatul nr..ehee si noi am trecut recent prin asta acum cateva luni,dar ma bucur ca totul e ok acuma
kitzy frumoasa semnatura mai ai iubita si iti sta si bine

Anca..


Merci mult! De fapt eu ma duc inca cu semnatura pe vechiul DPN, dupa cel nou, ar fi cam 3 saptamani numa, dar eu sper sa fie un pic mai mult totusi.

35+ cu Diana

AMR 5 saptamani!!!

Mergi la inceput