Miresele anului 2006 (93)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


eu sunt fara net de ieri. acum sunt la birou, dar nu stau mult pe aici, plec cu treaba in oras.
Marco e ok, lapte bea putin, dar mananca, asa ca nu-mi fac probleme.
Maine dim. plecam la Alba, sa vedem ce tren gasim, Marco va fi in extaz.

Daca azi nu imi face netul, declar si eu razboi RDS-ului. sunt tare nesimtiti, oricum.

Aly nu-mi zi de culori, cred ca e ceva specific barbatilor.
Kitzy ai mai crescut cu o sapt. Incet, incet te apropi de linia de sosire.
Ral ma bucur ca ati rezolvat cu masina. ce nu se poate face in Ro daca ai relatii sau bani???? ma dispera situatia asta, dar n-avem ce face.

va pe toate, sper sa mai ajung azi pe la birou ca sa mai scriu, daca nu maine din Alba cu siguranta intru.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata

Botic bine ca s-a rezolvat...noi in noiembrie anul trecut am trecut exact prin aceleasi povesti cu numere si inmatriculari

referitor la culori...noi le alegem impreuna , si dupa discutii interminabile ajungem la un rezultat!
de exemplu mie imi place verde/rosu/galben-wenge si lui nu i-a convenit verde sub nici o forma!?...am ales rosu-wenge, pentru mine e perfect ca imi place....iar acu intr-o zi imi zice ca a vazut la cineva combinatia cu verde si nu arata rau deloc ...asa cum isi inchipuia el ca ar arata

sunt discutii din astea haioase dar ce conteaza e rezultatul

acu suntem in faza de cumparare a unui tablou ...sa vedem cat o dura achizitia


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio noi am ajuns la un moment dat sa pariem pe culoarea unei camasi, eu ii ziceam ca-i bleu, el zicea ca-i verde (!). Stii ce-a fost culmea? Ca maica-sa a zis si ea ca-i bleu iar taica-sau ca-i verde! Ce sa mai comentezi la faze din astea... Drum bun la Alba daca nu mai apuci sa intri!

Oana de 2 ani aproape de cand am facut sufrageria ma gandesc si eu la un tablou de pus deasupra canapelei, inca n-am reusit sa materializam 'proiectul'.

Kitzy eu credeam ca abia astepti sa scapi.




Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Eh, astept sa scap, da mi frica de cezariana aia ca de naiba. Si ma tine si 7 zile in spital cu injectii. Acolo o sa mor.

35+ cu Diana

AMR 5 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Asa e Aly...merge greu, stii tu...pana te hotarasti...apoi nu gasesti...dupa care apar vreo cateva nunti/botezuri si vezi ca se diminueaza bugetul....si asa trec cativa ani pana termini achizitia unui tablou

Kitzy da de ce iti e groaza...io parca as sta mai linistita stiind ca e cezariana ...ca de durerile facerii mi-e tare groaza

da fetele pe unde umbla chiar asa hai-hui..si nu bagati macar nasucul pe aici???

fetelor, un meniu de wee? io ma gandeam la mazare duminica..si o papica chinezeasca pe sambata


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Asa-i, mai ales ca un tablou nu-i o chestie de necesitate, ca daca ai nevoie de un lucru, mai strangi cureaua si il cumperi. Eu am avut o tentativa, unul din fostii mei colegi e artist si l-am intrebat, dar mi-a zis ca nu picteaza.

Eu sambata fac o pizza si duminica o sa fac porc cu lapte si scortisoara. La desert trag un tiramisu, ca am adus oua proaspete de la bunici (e regula ca nu fac decat cand am oua super proaspete). Mi-ai dat o idee cu mazarea, o sa iau si eu un pachet, poate fac mazare cu pui intr-o dupa-masa sapta viitoare, ca nu mai stiu nici eu ce sa mai gatesc.

Si mie mi-ar fi mai frica daca as sti ca trebuie sa nasc natural... de fapt, cam asta e cosmarul cand visez asa ceva, ca-s gravidutza si trebuie sa nasc deja si ma lasa sa nasc natural ca nu vrea sa-mi faca operatie cezariana...


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Onutzule mi-e frica de anestezia in coloana si nu de durere, mai mult de o mana gresita care sa ma lase paralizata, mi-e frica ca operatia sa nu se infecteze, mi-e groaza ca 7 zile stau in spital, 3 in terapie ( 2 zile cu sonda) si 4 in salon, mi-e frica ca n-o sa ma pot mobiliza repede cum vreau eu, mai vrei?

35+ cu Diana

AMR 5 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'Neata! Am aparut!

Gio, mi-au dat mie netul si ti l-au luat tie RDS-ul sa traiasca, nu? Eu iar am facut un scandal aseara si in nici 10 minute, hop net-ul... Parca statea la cotitura si, de fapt, doar ma astepta pe mine nervoasa, cu scandal, sa apara si el...
Gio, accelerat Timisoara-Iasi, dimineata pe la 7-7.30-8... cred ca ala trece prin Alba.

Meniu de week-end? Pai fac diseara pilaf cu ciuperci si ficatel de pui. Si o ciorba de cartofi, cu smantanica. In week-end, mazare cu carne pentru sot. Si cam atat, cred. Sambata sigur nu fac nimic, ca astept concertul cu Fuego de seara . Poate duminica dupa-amiaza, o pizza, ceva... mai vedem noi... asta pe langa mazare.

Ma bucur ca nu doar noi ne-am chinuit asa mult cu masina asta si sunteti trecute si voi prin asa ceva.
Bine zicea cine zicea ca in Ro, nici sa mori nu te lasa, frate.

Maine dimineata imi ajunge si sotul acasa. Dar sa stiti ca nu-l astept asa, in disperare, cum eram cand a plecat. Cred ca m-am obisnuit singurica Si m-am mai linistit, asta e sigur.


A... Kitzy... nu ma dezamagi, draga! Eu te stiu curajoasa. Cum sa inceapa sa-ti fie frica tocmai acum? Ia vezi!


www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ralule tocmai acuma la spartul targului te-ai linistit si tu si te-ai invatat singura?
Am fost eu curajoasa pana acuma ca stiam ca mai am timp, dar de acuma se strange lantul...nu stiu la ce sa ma astept, cred ca de necunoscut mi mai tare frica.


Eu de papa in weekend o sa fac niste cartofi cu mici, cel mai probabil un pireu si supica am de varza inca, ca numai eu mananc.

35+ cu Diana

AMR 5 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Kitzy, stii cum se zice... "Cu Dumnezeu inainte!" Va fi bine, ca n-are cum sa fie altfel, clar??? Sa nu te mai aud cu prostii... (ma rog, la dat sfaturi sunt prima!)...

Da, la spartul targului nu-i mai duc sotului dorul
Ziceam ca m-am linistit, da' nu in sensul ca as fi fost nelinistita ca a plecat el. Ci asa, ca stare generala ma refer...

Ma duc sa ma apuc de facut mancarica. Mai am si ceva de spalat. Acusi e si meciul Stelei... Ufff, cata treaba

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput