Miresele anului 2006 (93)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am net
il am de mai mult timp, doar ca am umblat eu la cabluri si le-am inversat.... la cat de priceputa sunt.

Ralu eu nu merg cu foamea...e dezastru ce e in trenul ala. avem dim. la 5.30 Sageata, asa ca la ora 9.30 suntem in Sebes de unde ne ia cumnata.
Sper sa stea putin teaz piticul, ca sa si vada ceva, caci isi doreste mult sa mearga cu "nenu".
Oana si noi vrem tablouri...am si locurile, stiu si ce vreau...dar costa de te usuca la buzunare. Si cum nu vreau poster, ci pictura pe panza...si cum nu e un rau necesar si obligatoriu...aman achizitionarea lui.
Zi cum e cu CM ala? a venit pana la urma?
Kitzy lasa anestezia, refacearea e mai grea si mai dureroasa. sper sa ai ajutor dupa ce vei merge acasa si sa stea cineva in spital cu tine dupa operatie.
Aly ha-ha-ha...si noi avem aceleasi probleme cu anumite culori, mai ciudate, sa spunem.

Merg sa-i dau lui Clau sa manance. nu prea are chef de calatorie, mai ales ca e cobza, dar moare sa mai stea o sapt. fara masina.
pe maine, va (scriu din Alba).

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Gio, uite ca la Sageata nu m-am gandit... :))

Noapte buna si drum bun maine!

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Sageata face mai putin cu 2o min. decat celalalt. doar ca sunt conditii mai bune, exceptand banchetele care tare tapene sunt. sa vedem cum ajungem, cu piticul dupa noi.
.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Gio sper sa ajungeti cu bine la destinatie. Tablou si eu tot din ala pe panza vreau, si cum imi trebuie si destul de marisor... ma astept sa ma uste de bani. (asta daca nu ma enervez si ma apuc eu de tras un 'picasso', ca le aveam pe astea cu pictatul in liceu )

Botic azi iti vine huzbandu acasa? Bine ca te-ai linistit, chiar si pe spartul targului.

Eu am avut o zi cam aiurea ieri. Azi vreau sa ma vopsesc, in consecinta am trecut pe la coafor sa imi taie varfurile: 50 de lei... Acuma nu stiu, oi fi eu dusa cu pluta, dar chiar mi s-a parut cam mult pentru taiat varfurile si dat 2 minute cu feonul...
Am mers la Cora la shopping si cica sa ne luam si rachete de badminton, ca alea pe care le avem is destul de vechi. Cand colo, surprize surprize, un pret era la raft, altul la cititor. Culmea ca pretul de la cititor nu se regasea nicaieri la raft, sa spui ca or fi asezat rachetele aiurea pe raft. A facut huzbandu putin scandal, ala de pe raion a ridicat din umeri si... am plecat fara rachete.
Pe cand am ajuns acasa, am chemat-o pe maica-mea sa-si ia cumparaturile (ca mai tot timpul ma roaga sa-i iau una-alta) si pe cand sa plece, o apuca sa imi dea sfaturi cum sa-mi caut eu de lucru... evident ca la faza asta am facut ca balaurul din poveste, cred ca scoteam flacari si pe urechi, s-a lasat cu scandal (ma rog, mai mult din partea ei, eu am ramas la cateva cuvinte) si... the perfect end for the perfect evening...

Bine macar ca azi e vineri.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

cooooofiiiiiii.......for evriuaaaaaaaaan! ....si ceiuss pt buburuze
e viiiineeeeeri...iuuuupiii!!!!!

continuand capitolul "culori mobila & stuff"....onutz, ne luam de mana la wenge+rosu..stii tu .....al meu n-a avut nimic de obiectat/comentat la amenajari, a dorit numai atat - combinatie cires+albastru in birou..ca atare, a tb sa cautam canapea bej+albastru, draperii albastre si perdelute albastru+bej/galben...da' pana la urma a iesit frumos...ah, si covorul portocaliu cu galben si grena din dormitor, tot el l-a ales
kitzy, nu te mai gandi la prostioare...(e drept, ca si eu o fac din cand in cand )...nu mai suntem la inceputul tehnologiei....mainile lor sunt deja formate..nu te poti gandi ca o sa-i scape mana 1 mm mai incolo de coloana ta..si alte asemenea prostioare, zau...
botic, "frumos" meci, este?
Aly, succes in alegerea tabloului..te-ai gandit la ceva anume...vreun cos cu fructe, vreo vaza cu flori, vreo rapire din Serai?
fluturashu'...?


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Eu ma dau in vant dupa rasarituri/apusuri de soare in mare... plus astea ar fi si culorile care s-ar potrivi, combinatie de galben/portocaliu/rosu, plus putin albastru-verde care sa mai 'rupa' paleta coloristica. Nu mi-ar displace nici ceva abstract.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Kreliuss merci mult de ceiuss...nah, ca am facut si rima
Gio drum bun si fara peripetii
Aly, Onutzule, Fluturash, Ralu cate unul pt fiecare
Fetelor, merci mult de incurajari, chiar prind bine in momnentele astea.
Si-acum sa va zic cum a fost ieri la medic: mi-am facut monitorizarea, a zis ca a iesit foarte buna
Diana e tot neintoarsa dar ma asteptam la asta, DPN-ul a ramas tot la mijlocul lui aprilie, mi-a zis ca daca ma apuca travaliul noaptea, s-o sun la orice ora, are telefonul deschis, dar sa insist
Mi-a mai zis ca daca durerile o sa fie nasoale o sa-mi faca peridurala daca vreau si in mod normal o sa mergem pe nastere naturala, poate se intoarce bb in timpul contractiilor, daca nu, la orice mic semn de suferinta fetala intram de urgenta in cezariana. O sa fiu monitorizata pe tot parcursul travaliului. A zis ca daca ar fi dupa ea, m-ar baga direct la cezariana, dar nu se poate, pt ca acordul de cezariana trebuie semnat de cineva de mai sus si fara aprobarea aia nu se poate, asa ca ma resemnez. Mi-a zis ca as avea bazinul foarte bun pt nastere, dar la ce folos...?
In rest suntem ok amandoua, lichidul e in cantitate normala, prichindeaua foarte voioasa, si cam atat. Saptamana viitoare ma duc iar la monitorizare.

35+ cu Diana

AMR 5 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata...ce frumos ca e vineri
doar ca maine trebuie sa mergem la o inmormantare

azi trebuie sa cumpar un cadoul pt baiatul nasilor nostrii care implineste 6 anisori ...si nu stiu ce?!?...un joc eventual...aici numai Gio imi poate spune care e trendul la jucarii

CM mi-a venit cu 10 zile intarziere...si cand mi-a venit...am simtit ca parca imi venise pt 2 luni o data

Kitzy pana la urma ideea e sa fiti bine amandoua...acu ca o sa fie nevoie de cezariana, din pacate tu nu poti schimba lucrurile..asa ca priveste partea pozitiva...mai toate "divele/starurile" isi fac cezariana

Gio drum bun cu trenul ...sageata e cat de cat curata...si merita pana la urma sa il duci pe Marco cu "nenu"...sunt convinsa ca o sa ii placa foarte mult in caz ca nu o sa doarma non-stop

referitor la tablouri...noua ne trebuie unul mare gen 80/120 sau poate si mai mare...si e o avere
m-am uitat ca sunt acteva firme care cumpara drepturile de autor pt anumite imagini pe care apoi le printeaza pe panza...sa stit ca nu arata rau deloc...doar ca nu are valoarea unui tablou pictat manual si normal daca te uiti e o diferenta intre pictura pe panza si imprimarea pe panza
mie mi-ar place ceva anstract cu rosu...sper sa rezolvam ceva pana la urma

cum a fost meciul ieri?

Kreliuz ati reusit sa achizitionati dulapul pt baie pana la urma?...in sfarsit eu m-am linistit ca nu mai e ca si la drogerie marginea de la cada


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

nah ca o uitai pe Gio.....drum bun coano inainte cu trenu' si inapoi cu masinutza

kitzy...de la sarcina ti se trage...rima ..hihihi
onutz....imi pare rau pentru ziua de maine ....
cu dulapul, evident ca nu am rezolvat-o..ce credeai....mereu sunt alte drumuri prioritare...spre exemplu, duminica al meu vrea sa se duca la bunca-sa la tara...si nah, nu pot sa zic nu te duce, hai dupa dulap..ce naiba sa fac...stau cu cioroboaiele intinse pe marginea cazii si a chiuvetei ...
referitor la cadoutul pt nasul cel mic ...ia vezi www.jocoteca.ro/jucarii-educative/varsta/3_6_ani" target="_blank">aici..poate te inspira ceva...
ah, meciul a fost aiurea...ca l-a intrerupt arbitrul la 1-0 pt rapid dupa ce a primit o bricheta in cap, din tribune....
si pe antena 1...s-a desfasurat alt "meci"..cu nebuna aia de zavoranu si cu capatos drept moderator...care e un praf si jumatate ...halal emisiune si invitat...daca a ajuns aia si la antena....


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

meciul cu Zavoranca l-am vazut si eu ...un adevarat dezastru...s-au contrazis ca prostii ca la un moment dat deja ma plictisisem!

sper sa gasesc un joculet frumos, oricum merci pt site acu ma documentez
...nu prea am experinta in domeniul asta

eu am avut noroc si am rezolvat dulapul de la baie saptamana trecuta...ca altfel in wee asta nu as fi avut timp... dar am impresia ca noua ne ia cate un secol sa rezolvam cate ceva minor prin casa


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput