Miresele anului 2006 (93)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by kitzy

Nu cred... O sa vina Ralu asa pe la 11-12 noaptea, ca ea e pasare de noapte



uite ca am venit ...
am fost in Carrefour in seara asta si am luat 2-3 chestii, am mai aruncat un ochi pe acolo...
si la intoarcere, n-am mai facut clatite, a ramas pe maine...
in schimb am facut 2 tavi de pizza... Am innebunit de tot... Nu stiu ce m-a apucat asa, din senin...

Asa ca am mancat pizza si am baut 1 doza si ceva de bere... Nu va pot descrie cam cum ma simt acum... Si nici nu cred ca vreti sa stiti ...

A... de la munca n-am mai apucat sa intru. Dar nu pt ca as fi muncit intens. Ci pentru ca ne-a instalat sefu' la toate niste joculete si toata lumea, in frunte cu el, eram pe unul dintre jocuri... La intrecere, sa vedem care ajunge la un nivel mai inalt

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Butterfly1 spune:

Buna dimineatza ! S-a trezit cineva sa bea cafelutza cu mine ? Repejor ca e calda ! Ral, sa-ti fie de bine ! cum te si mtzi acum (dupa 2 tavi de pizza) ?

Butterfly1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

eu, eu...doar ca am baut-o deja. oricum...thanks.

Ral sa-ti fie de bine cu pizza. aseara l-am pus pe sot sa-mi faca masaj la sale si tare bine a fost. am un punct acolo care ma doare ingrozitor, pe langa coloana. nu stiu ce naiba o fi, parca toata durerea se acumuleaza acolo.

eu am facut aseara clatite dintr-alea, dar fara banane. Clau le-a mancat cu miere si nuca si eu cu gem de zmeura. asa mancam in TRurcia si tare ne-a placut.
Oricum ies multe din compozitia asta, si eu am mai pus putin zahar, ca nu erau destul de dulci.

fug la treaba. Weekend fain sa aveti.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Butterfly1 spune:

Giova , ce-ar fi sa te duci la dr sa vezi ce se intampla , sa nu ai probleme la coloana. Sau poate ai stat tu intr-un fel mai putin confortabil , cine stie...
Apropo de clatite , mie imi plac cu gem de caise ca e mai putin dulce , adica e mai acrishor. Nu prea imi plac dulciurile foarte dulci , rar mi-e pofta de ceva foarte dulce. De obicei nu mananc nici gemsi nici dulceatza , doar cel de caise.
Azi ce mai ai de gand sa faci bun ? Poate imi dai si mie idei....

Butterfly1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Nici eu nu manac gem decat in clatite. si imi place doar cel de caise, capsuni, macese si prune.
Azi am facut niste aripioare de pui cu mazare. Nu am avut chef de altceva. Desert...nimic.

Ne-a venit masina!!!
Bine am vazut eu tirul ala prin Timisoara. pacat ca nu putem merge in Alba sa o luam...nu au intrat inca banii in contul reprezentantei. Pana atunci ne delectam cu pozele trimise de prietenul nostru.

La spate...demult am problema asta, cam dupa ce am nascut...am pus-o pe seama greutatii bebului, dar acum de mult nu-l mai port in brate.
Durerile se accentueaza la cm.
Daca imi facea peridurala la nastere intelegeam, dar am nascut fara nimic, normal, deci nu stiu ce s-a intamplat pe acolo....
Poate ajung sapt. asta la dr. sa-mi dea o trimitere.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Butterfly1 spune:

Giova , felicitari pentru mashinutza ! Iar cu chestia cu spatele....n-o lasa asa ca nu se stie...ai grija !

Butterfly1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Am sosit si eu acasa!
Am fost pe la ai mei, o tura la cumparaturi si-acasa si mi asa de ciuda, ca am vrut sa fac o praji si nu mi-am gasit toate ingredientele
Merg si eu imediat sa ma apuc sa fac un pic de curatenie ca tot sunt singura acasa si poate ma bag si la camara ca da imediat pe dinafara

34+ cu Diana

AMR 6 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

mersi Fluturas.
Kitzy stai pe fundul tau...curatenie iti trebuie tie cu burta la gura?
Vezi ca femeile inainte de a naste se pregatesc sa faca curat in casa, sa schimbe una alta, ai grija...nu e cazul la tine.

al meu pitic nu a prea mancat azi. sper sa nu i se traga ceva la gat, de la inghetata din mall de miercuri.
Tuseste asa putin si ii curge nasul.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio stai linistita ca nu m-apropiu de aspirator ca ma bate sotzul Vreau doar sa strang un pic din casa si sa sterg un pic praful si prin camara o iau asa mai incetutz, ca vreme am.

34+ cu Diana

AMR 6 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Hello!
Sunt si eu in zona!
Azi m-am trezit la 12.45, am sters praful pe aici, am schimbat lenjeria de pat, am vazut pana acum un film - Juno - si acum ma apuc de facut ceva de papa. Pun la cuptor, la punga magica, niste muschiulet de porc, cu amestec de legume de alea congelate. Niste oua umplute. Salata de vinete. Si clatite, evident. Cu gem de capsuni, de caise si de piersici.
Apoi o baita lunga si iar filme.
Pe la noi e tare urat afara... un vant ingrozitor, imi zguduie geamurile de am impresia ca o sa le ia cu totul... Asa ca nu mai iesim nicaieri azi.
Poate mai spal si niste rufe, tot azi.

Fluturas, doar nu-ti inchipui ca am mancat aseara 2 tavi de pizza? Doamne fereste! Nebuni suntem, da' nici chiar asa, totusi...

Gio, cand vin sa vad masinuta?
Sper ca Marco nu are probleme cu gatul...
Si daca tot veni vorba de inghetata, mi-am amintit ca am luat si noi o cutie saptamana asta, da' am si uitat de ea...
E cu cioco si bucati de portocale... Buna, buna...
Trec mai pe seara pe aici...

ps - Kitzy, nu te baga prea tare la curatenie! Mai lasa, sa nu te obosesti prea tare si sa ti se faca rau cumva!

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput