Miresele anului 2006 (93)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


mama ce de ati povestit. si o vad si pe Fluturas printre noi.
eu umblu mama de nebuna, pe la sanepid si la un interviu.
am afalt cate ceva pt. o autorizatie, imi vine sa ma iau cu mainile de cap, dar daca tot nu gasesc job, imi fac afacerea mea. Nu va zic ce...ca inca e totul in faza de proiect...sa vedem daca se finalizeaza.
La interviu am fost, dar pt. 8 mil. orar de la 9.30-18.30 si sambata de la 9.30-15, nu merita.
Mai merg miercuri la un interviu, o firma italiana, sa vedem ce va fi.
daca nu...ma rog sa am nervi sa incep ce vreau...bani si clienti. asta e cel mai important.

ce sa mai zic...stateam la semafor si vad un tir plin de VW. Mai mult ca sigur era si masinutza noastra acolo, sa ma zgarii nu alta...caci numai pe weekendul viitor mergem in Alba dupa ea.
Bine ca nu a vazut Clau, ca el e mai mancat.....

Oana ma uit eu acum daca am linkul pt. clatite salvat. Nu-l am , dar mi-am copiat reteta. sper sa am timp sa o scriu.
Ceva de cm? a venit sau inca te tine in suspans?
Aly uituca ce esti....a venit mama ta cu papica? sper sa-ti convingi sotul sa mearga cu tine la dansuri. nu e scump defel.
Flu-flu ma bucur ca ai terminat cu dentistul.ai scapat de cea fost mai greu.
Kitzy deci te gandesti tot mai mult la cezariana. te-ai uitat pe prima la emisiunea Prima zi? arata nasteri...e cam naspa sa vezi...dar tot m-am uitat si am ca o proasta. Una a nascut 2 gemeni, natural, si aveau cate 3500 fiecare.
Ral si pe mine ma doare spatele, era sa nu ma mai ridic acum. Musai sa fac si eu o raza ceva, sa vedem ce e acolo.
Krelia lasa ca nu naste ea, uite eu m-am conformat si am nascut cand ai vrut tu. acum sa vedem Diana cu cine tine.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana uite reteta:
3 oua mari
115 gr. faina alba
1 lgta cu varf praf de copt, sare
140 ml. lapte
2 bucati unt cat o nuca
3 lg. zahar
4 banane mici
frisca
Se separa ouale. Galbenusele se amesteca cu faina, praful de copt si laptele. Se adauga albusele batute spuma cu o lg. zahar si vanilie. Se coc clatite din acest aluat.
Intr-un vas se pune untul si zaharul si se topeste la foc mic, pana se formeaza un sos caramel (aprox. 3 minute). Bananele curatate de coaja si taiate pe lungime se prajesc pe ambele parti in acest sos pana devin aurii. Se servesc bananele peste clatite, cu frisca deasupra.

Gio ii drept ca nu-i asa mult, daca ma gandesc vine 80 de lei pe luna, un abonament la sala e mai mult. Mai vedem, ca nu-i vorba de bani.

Fetele, va si va urez un weekend fain. Eu o tai spre casa, ca imi vine mobila si tipul vine pe la 2-3.

Kitzy am mai multe id-uri de mess.




Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

CLATITE AMERICANE CU BANANE
- 3 oua mari
- 115 gr faina
- o linguritza cu varf praf de copt, sare
- 140 ml lapte
- 2 bucati unt, cat o nuca
- 3 linguri zahar
- 4 banane mici, frisca.
Se separa ouale. galbenusurile se amesteca cu faina, praful de copt si laptele. Se adauga albusurile batute spuma cu o lingura de zahar si vanilie. Se coc clatitele din acest aluat.
Intr-un vas se pune untul si zaharul si se topeste la foc mic, pana se formeaza un sos caramel (aprox. 3 min.). bananele curatate de coaja si taiate pe lungime se prajesc pe ambele parti in acest sos pana devin aurii. Se servesc bananele peste clatite cu frisca deasupra.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

ha-ha-ha...am scris si eu reteta...... o faceti pe care va convine
Aly weekend placut si tie.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Butterfly1 spune:

Weekend placut fetele !!! Nu mai e nimeni prin zona ?

Butterfly1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Eu inca-s in zona. Sotzul meu vine tarziu de la servici, asa ca o sa mai stau un timp pe aici.

34+ cu Diana

AMR 6 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Butterfly1 spune:

Se pare ca am ramas singurele....chiar nu mai e nimeni ?

Butterfly1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Nu cred... O sa vina Ralu asa pe la 11-12 noaptea, ca ea e pasare de noapte

34+ cu Diana

AMR 6 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

si eu sunt in zona, doar ca nu am acces la comp de fiu-mio. noroc cu laptopul dar nu stiu ce are de merge asa greu.

am fost afara, la nisip si cu moto.nu a fost misto ca de dimineata, dar a fost ok. sa vina odata vremea frumoasa, ca rar mai stam in casa.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:


Ral si pe mine ma doare spatele, era sa nu ma mai ridic acum. Musai sa fac si eu o raza ceva, sa vedem ce e acolo.

[/quote]
Gio, mie mi-e si frica sa ma duc... Si nu neaparat de ce imi poate face, cat mai ales de ca imi poate zice dupa aia...

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput