Miresele anului 2006 (93)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by ralnied1

quote:
Originally posted by kitzy

Ralu cum a fost la concert? Sau ai scris si mi-a scapat mie?
Am primit pt pariu si data de 22 aprilie ...



4. Eu cred ca 22 aprilie e prea tarziu... 20 e data limita Desi cred ca pana la urma va fi 16


...eu am zis si sustin 19!!!
quote:
7. Sa aveti o saptamana buna si usoara! La mine sigur va fi grea, cu mult de munca...


si a mea va fi la fel ...daca te mai incurajeaza treaba asta ..asa sa stii ca nu esti sigura, macar atat!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Giova


masina e neagra, se vad misto toate elementele alea cromate.

Imediat termina clau si plecam spre Timisoara.
revin de acasa, caci acum sunt pe fuga.
va si o sapt. buna sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)




i-am spus la mama...si mi-a zis sa te informez ca te invidiaza
e masina ei preferata ...doar ca pe rosu!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

je nu mai stiu cand am zis ca va fi...parca tot 16, nu?...sunt cu mintea terci..m-am mai si enervat acu'....urat e cand esti la mana altora, fir-ar-sa fie!...taci si inghite, cezarica..ia cu paine sa nu ti se aplece..si zambeste ca se poate intampla si mai rau...

saptamana asta se anunta a fi o saptamana a intalnirilor...azi deja avusai una..miercuri e programata alta, sa vedem daca se concretizeaza....pana vineri parca vad ca se mai anunta si altii...la mine ca la gara....

ah, apropos de masini, mi-au pus cauciucele de vara...si am senzatia ca merge servo mai greu...cica de la ele ar fi si..cand am intrebat dece...am ramas ca tuta cu raspunsu' in aer (probabil nu am fata de raspuns )....ia sa va intrebati consortii poate stiu ceva ..ca mi-l intreb si je p'al meu ..ca si asa ieri mi-a oferit o lectie despre ce inseamna mazga in motor si de unde apare ea




E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

oaleuuu grave probleme frate...si io care ma asteptams a mearga mai usor ca doar striatiile sunt mai mici daca intelegi ce vreaus a spun

hai ca fac o incercare sa plec spre casa...daca nu ma prinde careva la cotitura

o dupa-amiaza faina!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

din Timisoara!!!
am ajuns cu bine, acum trebuie sa merg pana la posta sa-mi scot un catalog venit de joi. si sa-i cumpar ceva piticului de mancare, caci avem numai pt. noi.

revin mai diseara sa va citesc.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Asa... mi s-a schimbat programul de lucru.
S-a ajuns la concluzia ca uneori, intre 15 si 16, sau 15.30.-17, oricum, in jurul acestor ore, stam degeaba.
Prin urmare, ca sa nu mai fim nevoite sa stam 5 persoane cu ochii pe pereti, de maine ne ducem la ora 14 la munca. Adica mai tarziu cu o ora decat pana acum. De plecat, in general plecam ca si pana acum. Nu ar trebui sa ne afecteze prea mult. Hai, poate 15-20-30 minute in plus in zilele de luni-marti-miercuri.

De marire de salariu nu se pune problema deocamdata. Mda, oare de ce eram sigura de raspunsul asta?

A... inca ceva: sunt racita!!!!!!!! E abia la inceput, adica de pe la serviciu m-a luat, da' vad ca evolueaza destul de rapid si agresiv. Deja stranut de nu ma vad. Mai devreme ma ustura in gat, da'acum a mai cedat, imi curge nasul, am inceput si sa tusesc putin, ma incearca si cu temperatura... tot tacamul adica.
Noapte buna!

ps - ceiut si cafea pentru dimi, sa stiti ca acum le-am pregatit!

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
E un frriiiig afara... am ajuns toata inghetata. Ma dureau si urechile. Tocmai cand meditam eu ca ar fi timpul sa trec la haina de primavara... aiurea.
Ralu merci, parca m-am mai incalzit de la cafelutza ta. Cu programul, ce sa zic, daca nu va pune sa stati mai tarziu, atunci e bine... nu? Cu marirea nu-i bine, evident. Nici eu n-am primit mare lucru, acum tot sper ca daca ma mut in alta parte ma mut pe bani mai buni.

Oana mie nu-mi displace sa fac curatenie, mai sunt si maniaca de felul meu (Mrs. Monk), din pacate nu prea ma mai tin balamalele.
Fier de calcat mi-am luat www.domo.ro/Electrocasnice/Ingrijire_personala/Fiare_de_calcat/Philips/Fier_de_calcat_Philips_GC4410_slash_02" target="_blank">Philips GC4100. Sunt multumita de el, nu se compara cu fostul meu fier, saracutzul, sunt si 900 de W diferenta de putere. Imi place ca are talpa foarte faina si cu muuuulte gaurele pentru abur (eu sunt obsedata de abur la calcat, cu fostul imi amortea degetul pe butonul de extra abur, asta are jet constant destul de puternic, rar folosesc extra). Totusi, am luat nitzelush de tzeapa cu pretul, in sensul ca la Altex acelasi model era mai ieftin cu vreo 40 de lei.

Krelia ce reteta doresti? Numai pentru crema de tarta sau si pentru coca?

Cat despre culoarea la masini, eu prefer argintiul. Si mai este un bleu-gri metalizat la Logan care-mi place tare.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Ma da ce frig s-a facut afara si cica maine o sa fie si mai frig. Brrr!!!!
Azi trebuie sa dau o fuga pana la piata sa iau ceva verdeturi, ma gandeam sa-mi iau si niste spanac sa-l fac de cina ca nu mai stiu ce sa fac de mancare si maine fac o supa de salata si dupa ce se termina spanacul, fac un popricas de pui.

Si ca sa ma bag si eu la culori de masini, imi plac cele gri-albastrui si rosii

35+ cu Diana

AMR 5 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata...merci de cafeluta tare bine prinde
.....dupa ce aventuri am avut azi noapte...va pove mai tarziu ca ma grabesc, la 10,30 intru intr-o teleconferinta

Aly nu pot sa spun ca imi displace sa fac curat dar cand? ieri am avut noroc si am plecat de la servici la ora 18,30...asa ca la mine e problema de timp
iar in WEE nu prea imi arde intotdeauna de curatenia...mai fac cate ceva sambata si atat!

la fierul pe care ti l-ai luat tu m-am uitat si eu in prospectarea mea de piata
pana la urma a ramas sa aleg intre al tau si http://www.tefal.com/All+Products/Linen+care/Steam+irons/Products/program-8-power-jeans-500/program-8-power-jeans-500.htm
Kreliuz studiaza mai sus!

si la noi e cam frigut...dar eu am trecut la pantofi si pardesiu ca nu mai suportam cele 1000 de cojoace

la culori de masini prefer negru!!!(a-ti vazut un A6 rosu? mie mi s-a parut nasol) iar pt masinile micute ca a noastra gen Golf argintiu sau rosu!

Kitzy si io visez la un spanac...poate sambata dimineata ajung prin piata!...nu de alta da visez de vreo 2 saptamani


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
si aici e frig si urat.
la marco la gradi e epidemie de conjuctivita si gripa. la el in grupa sunt doar copii cu viroze.
Sa speram ca rezista piticyul, macar sapt. asta, caci duminica vine sorella si poate plec cu marco in Alba.

Culoarea de masina: mai nou prefer albul ala Candy, care e in trend acum. Bine ca la Touareg nu mergea ca are mult negru la masca, si dadea naspa. Avand multe elemente din crom, pe negru se vad cel mai bine, pe gri se pierdeau.
daca e sa-mi iau masina mea, voi alege intre albul ala candy si portocaliul ala pearl, sidefat putin.
acum ma bate la cap amicul nostru de la VW sa-mi iau un Polo, ca-l are in oferta si ma va costa cam in jur de 11.000 euro fara TVA.
Musai sa merg sa-l vad, decat sa dau 10000 pe un pegeot, sau Skoda, sau Nissa, mai bine VW caci e firma mai buna.
Oricum nu vand inca Mondeo, tin de pret, asa ca cu calm il dau. vroiam sa-l vand rapid, caci scad asig. in 5 aprilie, dar mai bine le fac pe inca 3 luni si am pace.
Oana spor la teleconferinta. te asteptam cu detalii.
Aly m-au chemat italienii la al 2-lea interviu, maine. orarul e naspa, caci e pana la ora 18. sa vedem ce salariu ofera, merita sa-mi tin copilul la gradi pana la ora aia, sau nu.
Kitzy cum mai esti? Diana?
Botic ai grija, a anuntat la tv ca iar e epidemie de gripa. Insanatosire grabnica.
Nu e bine ca v-au scurtat programul cu o ora?credeam ca va trimit in pauza prima data cand am citit.
Krelia cum stai cu intretinerea? ne-a venit si noua pe febr., a pus mc de apa si am iesit la 163 roni. Fata de 200 tot e bine. se putea si mai putin.....dar asta e.

cica azi e sarbatoare, Buna vestire, parca. si eu am bagat la spalat, nu am stiut.
o zi buna sa aveti. revin




_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput