Miresele anului 2006 (93)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Neatza fetili!
a trecut si vikendu'...asa e ...il astept cu nerabdare pe urmatorul..si mini-concediul de dupa ...la curatenie inca nu ma gandesc ...desi va trebui s-o fac...caci...daca tot voi sta acasa...macar sa combin utilu' cu placutu', nu?

botic, pana la urma am pus niste ceafa afumata, bucatele mai cu carne macra ..a iesit super
Gio, multam de cisntea pentru masinuta!..tin pumnii sa se rezolve problemuta...nu mai fi supi si necajita...ca se rezolva toate, incet incet...hai, fruntea sus!
Aly, da, chiar uitasem de faza cu playboy...da-o incolo de falsa...gata, ca am vorbit prea mult despre ea!......hai, fugutza la rapoarte ...si mai pastreaza niste forta si pentru diseara, la mutat cele necesare pentru birou

restul gastii pe unde-o fi?



E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Nu stiu cat apuc azi sa mai mut, trebe sa fac ordine in hartii (la acte am facut sambata, mai am certificatele de garantie&stuff), dar ideea e ca ne vin niste prieteni in vizita, cica vor sa ne spuna ceva. Cred ca se mai lasa cu inca o nunta pe anul asta...
Faza tare cu mutatul: ii zic la tata sa-mi aduca de jos cartile, ca aveam niste carti in beci in cutii. El cica le sortase, si-i spun sa imi aduca doar cartile, nu si manualele (aveam o gramada de manuale de ale mele din liceu plus de pe vremea cand eram invatatoare, manuale de pitici). Si ma procopsesc la usa cu 3 cutii... cu manuale scolare... . Dupa discutii indelungate cu taica-meu, in care tot incerc sa-i explic ca doar nu mi-oi afisa manualele in biblioteca, si unde or fi cartile mele, ca doar la Bucale aveam tot felul de cartulii... cica 'aaaaa, pai sunt vreo 4 saci cu carti in pod'... No, da-i nota!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata si de la mine!

chiar a trecut foaret repede WEE asta...si ma gandeam si eu la un "artificiu": sa imi iau 2 zile libere 30 aprilie si 2 mai...si uiteasa am o saptamana libera

m-am gandit si eu la curatenie...asta e momentul in care ma bucur ca avem doar 2 camere

pt pitic am luat un dinozaur la care i se aprind ochii si scoate niste sunete ciudate...asta e la moda acu cica!...ca sa nu va spun ca m-am ingrozit sa vad ca jucarii urate si scumpe se gasesc, tot felu de serpi, gandaci, goange, dinozauri etc

eu am facut orez prajit duminica a iesit bunnnn ...saptamana viitoare mai am in plan taitei de orez...ca la piata dupa spanac nu stiu cand as putea ajunge

si m-a mai lovit o problema ...e sfarsitul lui martie si ar trebui sa ne apucam de cautat variante de concediu daca vrem sa mergem in iulie ...mai sunt numai 3 luni pana atunci

tablou am ales...am si vorbit cu cineva care ii cunoaste pe patronii de la firma respectiva sa il comande pt el poate il scoatem mai ieftin...dar mai dureaza ...cine stie cat!
...si am decis ca in WEE urmator ma duc sa imi cumpar fier de calcat ca m-am saturat sa ma chinui cu fierul de rezerva al mamei

Gio...sper sa rezovati toate problemele...si nu te-am intebat ce culoare e masinuza?
Aly de obicei asa e cu mesterii...le-ai dat banii si apoi nu ii mai gasesti decat dupa indelungi cautari...vorbesc din experienta normal
Kitzy ce mai fac fetitele?

despre Querida...normal ca se imbraca asa...doar cum sa ascunda frumusete de tatuaje

Kreliuz, noroc cu Pastele asta...ca e musai sa facem o "dezinfectare" generala + lustruit de geamuri

...am si eu o realizare, am platit impozitul la casa pe 2 ani ca eram restanti pe 2007...asa ca m-am usurat de 300 ron...si am prins si marea reducere ca am achitat pana la sfarstitul lui martie ...reducere in valoarea de 13 ron


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Am dat de mester intr-un final, cica maine sau poimaine vine cu placutza si terminam si biroul. Bine ar fi, ca vreau sa i-l scot in hol sa nu mai fac mizerie in camera... desi nici nu stiu, ca as vrea sa mut si un raft la biblioteca, sa-mi incapa bibliorafturi si oricum va trebui sa intre in camera si o sa faca mizerie... Asta e, numai sa rezolvam o data.

Onutz chiar ca e bine ca ai numai doua camere, cand te gandesti la curatenie. Si eu ma gandesc sa ma apuc din aprilie, ca pana termin eu la 4 camere, plus balcoane...
Te-ai gandit ce fier de calcat iti iei?

PS: uitasem sa te intreb: cum se face orezul prajit?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata si de la noi!
Querida? Bleah!!!!! Cred c-am spus totul nu?
Gio inca o data sa va stapaniti sanatosi masinutza, vb lui Oana ce culoare e?
Aly stiu si eu cum e cu mesterii astia, tot din experienta, ii suni pana-ti vine acru si abia dai de ei.
Kreliutz ce mai faci?
Ralu cum a fost la concert? Sau ai scris si mi-a scapat mie?
Am primit pt pariu si data de 22 aprilie sper numa sa fie pana in Pasti, sa nu se lase asteptata prea mult. Cu curatenia m-am scos anul asta, o sa fac ce-i mai usor, restul face Alin, prajitura nu fac, ouale le face mama, asa ca anul asta am scapat

35+ cu Diana

AMR 5 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by kitzy

Ralu cum a fost la concert? Sau ai scris si mi-a scapat mie?
Am primit pt pariu si data de 22 aprilie ...


1. La concert a fost super, ca de fiecare data si dupa cum ma asteptam. Fara exagerare, pot zice ca a fost, cred, cel mai bine organizat , pus la punct, regizat... de pana acum. Adica din ce am vazut eu pana acum. A lansat un nou album cu muzica etno. Aproape toate melodiile-s din zona Ardealului. Multe - interpretate alaturi de un taragotist f bun din Turda. Cred ca vor avea mare succes la petreceri anul asta...

2. Seara s-a terminat si mai frumos, cand Poli Iasi a batut pe CFR Cluj

3. Si aseara, seara si mai frumoasa, cand a reusit, intr-un final, sa bata si Steaua.

4. Eu cred ca 22 aprilie e prea tarziu... 20 e data limita Desi cred ca pana la urma va fi 16

5. Frate-meu a luat ieri masinuta si a ajuns in regula la Fagaras. S-a mai linistit mama.

6. Am facut si noi o mini-iesire undeva in zona. Peste tot aveai impresia ca nimeni din Iasi nu a mai ramas in casa. F aglomerat.

7. Sa aveti o saptamana buna si usoara! La mine sigur va fi grea, cu mult de munca...

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


masina e neagra, se vad misto toate elementele alea cromate.

Imediat termina clau si plecam spre Timisoara.
revin de acasa, caci acum sunt pe fuga.
va si o sapt. buna sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Drum bun, Gio!
Te asteptam diseara sa ne mai povestesti!
Plec si eu la munca.
Spor la treaba, fetelor!

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Am dat de mester intr-un final, cica maine sau poimaine vine cu placutza si terminam si biroul. Bine ar fi, ca vreau sa i-l scot in hol sa nu mai fac mizerie in camera... desi nici nu stiu, ca as vrea sa mut si un raft la biblioteca, sa-mi incapa bibliorafturi si oricum va trebui sa intre in camera si o sa faca mizerie... Asta e, numai sa rezolvam o data.

Onutz chiar ca e bine ca ai numai doua camere, cand te gandesti la curatenie. Si eu ma gandesc sa ma apuc din aprilie, ca pana termin eu la 4 camere, plus balcoane...
Te-ai gandit ce fier de calcat iti iei?

PS: uitasem sa te intreb: cum se face orezul prajit?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year




cand vine vroba de spatiu mi-as dori 4 camere plu dressing
cand e vorba de curatenie...mi-ar place sa stau intr-o garsoniera

habar nu am ce fier sa aleg...tu ce ti-ai luat, esti multumita?
ma gandeam la un Tefal!
sfatuiti-ma

reteta:(gasita tot pe aci la un subiect cu mancaruri chinezesti )

Se pun la calit o ceapa, niste catei de usturoi (in functie de preferinte, eu pun vreo 6-7), sos de chili sau praf de chili in ulei de porumb sau de masline. Se lasa pina capata o culoare aurie dupa care se adauga pieptul de pui taiat bucatele (patratele), se mai adauga ardei (iute daca preferati), sare, piper alb, morcovul taiat in lungime (asa ca niste bastonase sa fie, de vreo 4-5 cm lungime si destul de subtire. eu tai un morcov in vreo 3-4 fisii si dupa aceea il segmentez in fisiile astea mai mici. Sper ca sint inteleasa...). Se adauga orezul fiert rece (indonezienii fierb orezul de dimineata daca fac mincarea la prinz, sau chiar cu o seara inainte cica e mai bun asa, daca e putin deshidratat. Tu ce parere ai Julie?, tot asa se face si in Japonia). Se mai adauga sos de soia dulce si putina nucsoara.
pieptul de pui se lasa pina se rumeneste bine bine si abia apoi se adauga orezul.


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

fraaaateeee, iar ati dat-o pe retete ...
Aly, haia cu'..sa-mi dai si ie reteta pentru tarta cu fructe...sa mai fac o incercare...ca am mai facut una (de-a mea) in week-end si nu mi s-a intarit crema...si mia- iesit iar o pleasca....
...dar nu ma las...chit ca epuizez toti neuronii si dracii din mine..pai...sa ma faca pe mine niste amarate de prajituri???...
(da' sa-mi explici ca la prosti, auzi?)
ah, ca uitam...misto faza cu cartile

asa.....sa continaum!

onutzu', cand cumperi fier sa-mi zici si mie, ca si je vreau sa iau unul nou... (ne-a lovit pe toate, dupa cum vad) cu jucariile, stiu...stai sa vezi ca in curand o sa umblu si eu dupa lucruri pentru copilasi..si eu o sa am si mai mare semnul de intrebare...ca doar cumpar pentru niste nou-nascuti...
sa inteleg ca o sa te am partenera la curatenie in perioada asta?

kitzy, ce sa fac, uite, ma agit pe aici cu servu'..pentru una..pentru alta...treburi de "bisnisuman", ca sa zic asa

Gio, drum bun spre casa inapoi!..marfa ca e neagra!...intotdeauna mi-a placut culoarea asta pe masini...se vede shmeker tare!

fete!


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput