Miresele anului 2006 (93)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana Tefalul asta ce mi l-ai aratat nu concureaza cu Philips4100, mai degraba cu 4400, ala e ultimul racnet la ei, cu autostop si alte minuni de genul. La talpa nu stiu cum arata Tefalul. Te hotarasti tu, mergi in magazin si le compari.

Gio pai vezi si tu ce salariu iti ofera. Daca nu-ti convine mai asteapta, parca ziceai ca nu mai e mult pana se pensioneaza tipa aia de la notariat. Pana la 18 mi se pare si mie prea lung programul.






Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Giova

acum ma bate la cap amicul nostru de la VW sa-mi iau un Polo, ca-l are in oferta si ma va costa cam in jur de 11.000 euro fara TVA.
Musai sa merg sa-l vad, decat sa dau 10000 pe un pegeot, sau Skoda, sau Nissa, mai bine VW caci e firma mai buna.



dar Skoda e tot marca VW...la fel ca si Seat!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Oana Tefalul asta ce mi l-ai aratat nu concureaza cu Philips4100, mai degraba cu 4400, ala e ultimul racnet la ei, cu autostop si alte minuni de genul. La talpa nu stiu cum arata Tefalul. Te hotarasti tu, mergi in magazin si le compari.






Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year




eu i-am luat mamei anul trecut de ziua ei un Tefal Aquaspeed...si talpa e cu gaurele, calca super...si cum spuneai si tu, cu abur in 5 min esti gata
la asta scrie ca are abur vertical folosit mai ales pt costume si asta pe mine m-a entuziasmat

azi incerc sa trec pe la magazin sa le vad ...sa ma decid si sa comand...nu vreau sa ajung ca si cu tabloul


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Hello!
Sunt racita de nu ma vad si da, stiu ca e in toata tara asa... Erau si pe la noi la birou vreo 2-3 persoane zilele trecute, deci nu ma intreb de ce si cum a ajuns si la mine

Nu ni s-a dat pauza de masa Adica, ba da, se poate spune si asa, numai ca luam masa acasa ...
Poate ne mai da si ceva la salariu intr-un final... (desi parca aud: pai program si mai scurt cu o ora, vreti si bani mai multi?)...

Azi e Buna Vestire, e mare sarbatoare si e dezlegare la peste. Deci, diseara facem peste, cu mamaliguta si mujdei

Oana, ce-ai patit azi-noapte?

Ma pregatesc de plecare... Ne auzim mai tarziu.

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ralule tine-te departe de mine sa nu-mi dai si mie raceala
Insanatosire grabnica sa ai!!!!
Gio eu ma simt ca naiba azi, am mancat de dimineata niste cornuri cu gem si nu mi-au cazut prea bine, mi s-a facut greata, m-am intins, am dormit un pic si cand m-am trezit pe langa greata aveam si arsuri
Si eu aveam in plan sa fac piata azi, dar acuma mi-am mai revenit si dupa-masa ma duc in plimbare la Alin la servici, il iau de acolo si mergem la piata de cartier si luam de acolo ce-mi trebuie chiar daca e un pic mai scump.

35+ cu Diana

AMR 5 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana pai si al meu are abur vertical. La talpa nu ma refeream neaparat la gaurele, cat la materialul din care e facuta. La Tefal nu m-am uitat, dar asta de la Philips imi place teribil.

Ralu, Kitzy aveti grija cu sanatatea!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Pai eu am grija cu sanatatea, nici la a mei nu merg ca amandoi is cu viroza, sper sa nu iau ceva de pe afara, ma pazesc pe cat pot sa nu intru in aglomeratie.

35+ cu Diana

AMR 5 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana habar n-am. o fi motor de la VW pe lele, dar din moment ce nu e sigla.....
Ral ai grija de tine. tare m-ai distrat cu pauza de masa.
Kitzy fereste-te cat poti, ca esti pe ultima 100 de metri.
Imi pare rau ca nu te-ai simtit bine, dao incolo de piata, stai si te odihneste.

eu am fost doar la real, daca tot am bagat la spalat, nestiind ca e sarbatoare...macar curatenie sa nu mai fac.
acum vreau sa pun o ciorbitza la foc si cam atat.
afara nu am iesit, ca tare rau sufla vantul.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Hello!
1. Multumesc, fetelor, pentru ajutor :)

2. La noi, dimineata a nins. E tare frig. Am inghetat pana acasa in seara asta.

3. Minunea de ieri... cu programul de la ora 14, nu a tinut nici macar 3 zile... De maine, iar la 1 la munca... Din cauza idiotului de domn patron, care azi a observat ca la ora 13.50 inca nu se lucrase in baza de date, deci unde suntem, deci de ce nu lucram, de ce, de ce, de ce...
Seful a incercat sa ne scoata pe ziua de azi basma curata, sau, ma rog, cel putin asa cred. Insa de maine, nu mai putem veni la 2... Frumos... N-am ce zice

4. Acum fac pestele. Veniti la masa?

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Si la Cluj tot frigau mare. Erau inghetate baltile azi dimineata. Si bate un vant super rece. Doamne ce m-am saturat de frigul asta...
Haideti ca dau o fierbinte si un ceiuc sa ne mai incalzim, pana se indura de noi primavara.

Ieri am avut o vizita, se pare ca avem prima nunta anuntata pe anul viitor. Ne asteptam la vestea asta, dar credeam ca anul asta fac nunta, asa ca am rasuflat usurati ca e abia la anul. Oricum a fost o seara plina de nostalgii, amintiri de la nunta noastra...


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput