Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (29)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

...am luat-o raznaaa ...am zis ca ies ca imi e somn si uite-ma iar hop aici.... trebuie sa merg la "deforumizare"

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

da anca si tre sa ma iei si pe mine cu tine....
miha si nou ne-a dat tobradex, pe la 3 luni, ca ii lacrima un ochisor. din pacate tot ii mai lacrimeaza din cand in cand un ochisor.

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by creem

Ellis..noi o tinem de mult (de pe la 3 luni) in poala la noi, si sta fata foarte bine la 90 grade


Da da...si eu o mai tin asa...cand stau la calculator sau chiar cand o plimb prin casa pentru schimbarea decorului.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

miha sa stii ca si eu am fost la oftalmo si tot asa mi-a zis, ca tobradex nu se da la copii asa mici ... a zis ca singurul medicament permis e Netacin... si sa nu accept sa imi dea farmacista cumva vreun inlocuitor daca nu il are.. Din fericire am scapat de ochi inlacrimati

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Jasmin012
Alina, deci nu sunt singura nebuna cantatoare...



Hop si eu in gasca voastra...Cand iesim din casa,la imbracat se pune pe urlat,afara daca stam prea mult intr-un loc iarasi...Si daca ii cant "vine vine primavara" se linisteste.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cine mai stie sa imi spuna de Jeanine....sau chiar de alte AC.

eu pe iasmi nu o mai pot tine pe spate, pana si in patut (unde nu e asa mare loc) reuseste si se pune in "4 labute" si cu gatul si capul sus...fudula tare!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Pussi trebuie sa iau si eu alt sacde dormit... ca azi eram in bucatarie si tot auzeam ca e agitat raul prin baby phone... si cand ma duc la el era cu patura in cap si nu reusea sa iasa de sub ea.Cand am dat-o la o parte era rosu ca un rac de cat s-a muncit....Am patito de 3 ori azi de fapt... si pana la urma pe noapte e mai sigur saculetul

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Vasari

quote:
Originally posted by Jasmin012

Fetelor, intrebare: mai merge cineva ca o rata? Ca in vremea gravidantzei? Ca mie mi se intampla... ziua nu, ca ma controlez, dar noaptea, cand ma duc la toaleta, merg ca o gravida... Ce ciudat...


Eu cand ma trezesc dimineata am niste dureri ciudate de bazin si glezne, ca in timpul sarcinii. De mers eu n-am avut probleme, eram foarte sprintena si in luna a 9-a. Ma intreb ce-i cu durerile astea, oare acum isi revin oasele bazinului la loc sau e lipsa de calciu?



Hai ca ai fost tare Jasmin. La ora aia mai conteaza cum mergi?
Alina,si eu am avut asa niste dureri,dar dupa ce am inceput sa iau calciu cu vitamina D au incetat durerile.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

noapte buna!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by mihuta
Eu cred ca m-am dus cu capul, azi faceam de mancare la buctaraie si dupa ce am pus si ultimele ingrediente in tigaie, ma trezesc spunand ”stai ca-ti pune acuma mami capacul”...





Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput