Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (29)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Spuneti-mi cum sa imbrac bebelina pe vremea asta, ca nu vreau nici sa o imbrac prea gros, nici prea subtire...voi cum procedati?
Noi suntem acum incantati ca Biamca doarme de la ora 23 pana in jurul orei 5-5:30 si putem dormi mai multe ore la rand
Acum ne pregatim sufleteste ca trebuie sa ii facem gauri in urechiuse, i-a luat nasa cercei dar nu au tortite ca sa ii mai intorc, pana se vindeca gaurile si trebuie sa caut altii, apropo...va multumesc ptr sfaturi pe care mi le-am primit privind ingrijirea urechiuselor dupa ce dam gauri.
Acum va las...ma duc sa stau si eu putin de vorba( si nu numai) cu tati ca abia il mai vad la fata. Noapte buna!

Georgiana
mamica clopotelului Bianca Maria (25.12.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

georgiana, eu o imbrac pe iasmi asa: body cu maneca scurta sau tip maieu, colanti (strampi) o bluzita mai grosuta, salopeta raiata si o gecuta subtirica de primavara. in leg cu cercei, noi nu am avut nevoie de masuri suplimentare (ex. de intorc cercei in ureche, de dat cu dezinfectant). nu ama vut nici o problema. i-am pus in spital la iesire!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Moamaaa...ce harnicute ati fost de dimineata.
Credeam ca merg repede la culcare in seara asta,dar am zdravan de recuperat.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne_Ma spune:

Eu am luat Exluton si am avut o hemoragie de toata frumusetea. Nu-mi mai trebuie anticonceptionale cate zile oi avea. Ai grija!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by Anne_Ma

Eu am luat Exluton si am avut o hemoragie de toata frumusetea. Nu-mi mai trebuie anticonceptionale cate zile oi avea. Ai grija!

MAMI DE IOANA (03.12.2007)
www.flickr.com/photos/22197252@N07/" target="_blank">POZE PERLUTA MEA



anne si eu am patit asa cu exluton. si dupa 2 luni am renuntat!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne_Ma spune:

Eu am renuntat din prima luna. Vreau sa-mi pun sterilet, se pare ca nu am alta solutie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by mihuta
Miha, cam de la ce varsta stau puiutii in fund ? A mea m-a disperat, nici nu o mai pot tine in brate, vrea sa se ridice (cu ajutor) de 100 de ori pe zi, sta toata ca un arc si maraie... Ieri am vazut in parc o bona cu o fetita de 6-7 luni care statea culcata pe spate in carut (de altfel si infasurata intr-o paturica de am crezut initial ca am inteles gresit si are 6-7 saptamani). Zicea ca nu sta in fundulet. Eu credeam ca pe 5-6 luni se intampla fenomenul.



In mod normal dupa 5 luni ar trebui sa stea destul de bine. Robert al meu a stat binisor pe la 6 luni,dar cand obosea tot cadea ca bolovanul pe spate.
Si Amira vrea sa stea un pic mai ridicata,sa vada tot ce misca,la orizontala nu-i place deloc. Scoica e locul ei preferat.
Acuma cred ca depinde si de copil si de performantele lui motrice.Uite,azi am fost la o intalnire cu mamici DC si baietelul uneia dintre ele,care are 7 luni si un pic,merge in picioare,nu singur,sustinut de axile.Deci...

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

mai ...sincer eu am ajuns o nebuna cu performantele motrice... de cand ma speriat nebuna asta de pediatra ii urmaresc fiecare gest ...fiecare miscare... cred ca as fi linistita daca l-as vedea alergand si citind poezii ... doamneee fetelor dati-mi o palma sau doua daca e nevoie sa ma trezesc ... ma disper de fiecare data cand aud ...al meu face asa ..al meu asa... si al meu nici cum nu vrea sa faca... Stiu si eu ca fiecare are ritmul lui ... dar te pui cu nebuna

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

si mai nou cand il trag de manute sa il ridic in fund, tot se incoarda si se ridica in picioare... uneori cand il pun in fund si nu are chef ridica de bazin in fata de mai putin si face podul ... eee si bineinteles urla cand face "podul"

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:


quote:
Originally posted by mariussimiuc

[quote]Originally posted by ellis
EU PUN TOBRADEX, DAR E PT INFECTII; STIU CA NU SE POATE FACE NIMIC DC E CANAL INFUNDAT, SE DESFUNDA EL, SAU INTERVINE MEDICUL DUPA 1 AN.



Eu am "experienta" cu Robert.La el s-a rezolvat cu masaj. Avea 2 luni si ceva. Dr lui de familie i-a prescris si lui Tobradex,dar eu am tinut mortis sa-l vada si un oftalmolog.Si acesta mi-a spus ca Tobradex-ul nu se administreaza nicicum copiilor asa mici.Voua ce v-a spus?
Pe noi ne-a chemat la control si eventual interventie la 6 luni.Dar slava Domnului n-a mai fost cazul.
Sper sa fie asa si cu Amira.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput