*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (6)*

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Nustiu ce m-a apucat..am intrat sa mai vad si alte subiecte..si am citit la ce cred tatii despre a fi tata./.la parintii intreaba parintii raspund...si acum plang ca proasta...


Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

miri, sunt senzationali pustanii tai! si ce mare e sacha...acum, nu stiu daca e ochiul meu obosit si vede-aiurea, dar sacha parca e mai mare, mai capatzanos decat bruno. :-) oricum, sunt mortali!

gatta, imi pare rau ca iar treci prin emotii cu saratzelul. pup si sper sa va fie bine si sa te linistesti cat mai curand. si mai da-o-n doamne, iarta-ma de pompa, ca minte cu nerusinare, iti lasa senzatia ca nu mai ai lapte. eu, daca m-as fi luat dupa ce am scos cu ea, de-a lungul (e drept) rarelor incercari, as fi fost calare pe lapte praf de multa vreme. cred sincer ca nu ai probleme cu productia.

alinush 023, pup mult fata! cum sa fii trista, atat de trista incat sa nu poti vb despre asta? tocmai tu, atat de tonica si pusa pe glume si mereu cu o vorba buna pregatita pt oricine are nevoie? pup din inima fata sufletista si pe anita si pe luca! chiar daca nu poti sa spui aici ce te macina, noi suntem by your side.

bishule, felicit mamica studioasa si grijulie.

honey, ca tu spuneai, parca, ceva de cruste. ele pot trece de la sine, cum ti-au spus si fetele. mai pot trece cu un ajutor de la o crema de la mustela, se cheama stelaker. am folosit-o pt bebe rares si e buna.

virgo, naspa faza cu gelozia. si simpatizez cu tine mai ales la faza cu televizorul. am si eu momente in care imi vine sa il sparg, cu tot cu telespectatorul lui de baza. sunt momente in care suntem in aceeasi camera, eu alaptez si el se uita la vreo tampenie de film/emisiune/documentar. si vorbesc cu el sau, mai rau, ii cer ceva (spune-mi cat e ceasul, adu-mi niste apa, da-mi sticla cu ceai etc) si el nu ma aude. nu ca ar fi sonorul tare, ci asa e el, atent la orice altceva. si imi vine sa zbier la el dar stiu ca tresare asta micu' din toate balamalele, la mine-n barte, ba imi acidenteaza si sanul, in spaima lui...si prefer sa repet pana ma aude si pe urma sa il boscorodesc mai molcom.

stancutza, legat de ostarea ta cu vaccinarea...o sa vb si eu cu doctorita de familie, poate incerc varianta de care ai pomenit tu.

am vazut si poze cu bebei si mamici, sunteti niste furmosi, cu totii.



irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



NATALIA, LA MULTI ANI SANATOSI SI FERICITI!

miri Doamne ce baieti frumosi ai! sunt superbi! asa de dragalas e bruno cum il tine pe sacha!

alinuscha imi pare rau ca esti suparici. noi suntem aici sa te ascultam, sa-ti oferim un umar si sa-ti dam un sfat oricand crezi tu ca ai nevoie. ai grija mare ca supararile astea afecteaza lapticul lui bebeita!

laurici am intrat si eu sa ma uit de marsupiu dar nu mai au pe stoc .. e super tare, cu aparatoare de vant, poate ma combin si eu la unul.

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by miki_baby


Irlandeza, iubita, ai o fetita superba!!! Iar tu arati foarte bine!! Imi place costumasul tau alb la nebunie!!






Multumim. Incerc sa ma maentin , am revenit la 50 kg cat aveam inainte de nastere.Costumul l-am luat la reducere, dar chiar si asa a fost destul de scump, dar merita.

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008

PATRICIA ALEXIA 10 sapt. de viata 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



ramonici nu mai fii suparici. fiecare bebe creste in ritmul lui. bebele tau a luat bine in greutate, e in grafic. numai ca a fost mai mic la nastere .. are tot timpul sa se grasuneasca!

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by miki_baby

Stancutza, parca tu ziceai ca Sofia are par (laguno) pe corp...si Saara are...PE URECHI!!! Sper sa-i cada cat mai repede:))

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara





Si Patti are pe urechiuse, asa ca un pufulet, nu e mult. Cand ar trebui sa-i dispara ?

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008

PATRICIA ALEXIA 10 sapt. de viata 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Ellenuta, Eva e o scumpa. Inca nu-i interesata pt. ca e prea micuta. Si noi i-am pus lui Patti la patut niste papusele, si am impresia ca-i e frica de ele. Cand o apropiem de ele, isi trage manutele inapoi, asa ca i le-am luat de acolo, pana creste mai mare.

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008

PATRICIA ALEXIA 10 sapt. de viata 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Iry am scris mai demult dar nu stiu dak ai citit..in legatura cu bubitzele lui Tudor: e milaria - de la caldura (din camera, carutz, patuc, hainutze...) si trec de la sine dak suprim factorul care a declansat. De 2 zile merg pe 22 grade ziua si 23 noaptea, il imbrac mai subtirel iar afara nu-l mai infofolesc cu zeci de costume si paturici. Ca rezultat nu au mai aparut bubitze noi iar cele de pe piept si cap sunt pe trecute...mai are pe obrajiori dar se inrosesc doar cateva, celelate sunt si ele pe duca.



mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

quote:
Originally posted by grati.ela

Iry am scris mai demult dar nu stiu dak ai citit..in legatura cu bubitzele lui Tudor: e milaria - de la caldura (din camera, carutz, patuc, hainutze...) si trec de la sine dak suprim factorul care a declansat. De 2 zile merg pe 22 grade ziua si 23 noaptea, il imbrac mai subtirel iar afara nu-l mai infofolesc cu zeci de costume si paturici. Ca rezultat nu au mai aparut bubitze noi iar cele de pe piept si cap sunt pe trecute...mai are pe obrajiori dar se inrosesc doar cateva, celelate sunt si ele pe duca.



mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/



aha! pai e de bine, bravo, e chestie simpla de care veti scapa repede si usor. la rare se pare ca e altceva. desigur, si asta va trece. cu ceva interventii cremicioase, dar va trece.

cu infofolitul lui, am mereu glumite cu mama. ea l-ar vrea cat mai la caldura iar eu, cat mai aerisit. ma lasa sa fac cum vreau eiu dar ii citesc in priviri dorinta de a mai pune o paturica, o salopeta, un tricou, ceva...iar ieri i-a cumparat baiatului un pulovarars. foarte misto, de altfel. ca sa fie sigura ca nu il scot din casa golash. :-)

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

la multi ani, NATALIA!!!
sa fii mereu fericita alaturi de buburuzele tale!



irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput